Судове рішення #10223638

2а-1028/09

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 липня 2009 року Калінінський районний суд м. Горлівки Донецької області у складі

судді Васильєвої І.А.

При секретарі Косинській Ю.О.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Горлівки адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Калінінського управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської Ради, третя особа на стороні відповідача яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Головне управління Державного казначейства України в Донецькій області про визнання дій неправомірними стягнення недоотриманої допомоги на оздоровлення за 2008 рік, суд

УСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд із заявою по даному позову мотивуючи тим, що він має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, інвалід 3 групи. Відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796, Калінінське УПСЗН повинно нараховувати та виплачувати щорічну допомогу на оздоровлення в розмірі 4 мінімальних заробітних плат. 16.10.2008 року йому була сплачена щорічна допомога на оздоровлення в сумі 90,00 гривень з розміром якої він не згоден, внаслідок чого був змушений звернутися в суд із зазначеним позовом та визнати дії відповідача неправомірними та стягнути недоотриману суму на оздоровлення в розмірі 2010,00 гривень.

В судове засідання позивач не прибув, надав заяву про розгляд справи у його відсутність. Представник відповідача - Калінінського управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської Ради - Рощин В.Д. в судове засідання не прибув, надав письмові заперечення проти позову, просив справу розглянути у його відсутність, наполягаючи на відмові у задоволенні позовних вимог, оскільки Калінінське УПСЗН діяло в межах наданих йому повноважень, керуючись Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а також постанови КМУ № 562 від 12.07.2005 року.

Представник Головного Управління Державного казначейства України в Донецькій області, залучене до участі в справі в якості третьої особи яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача, в судове засідання не прибув, надав письмові заперечення проти позову та клопотання розглянути справу у його відсутність.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 122 КАС України справа розглядається в порядку письмового провадження.

Дослідивши письмові матеріали справи, суд дійшов до наступних висновків.

Дійсно, ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачена щорічна компенсація на оздоровлення інвалідам 3 групи у розмірі 4-х мінімальних заробітних плат.

Відповідно до посвідчення /АС. 6,7/ ОСОБА_1 користується пільгами передбаченим Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» як учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії.інвалід 3 групи. Згідно довідки /А.С.11/ Калінінського УПСЗН м. Горлівки, відповідно до Постанови КМУ № 562 від 12.07.2005 року ОСОБА_1 була нарахована та виплачена допомога на оздоровлення за 2008 рік в сумі 90,00 гривень, 16.10.2008 року.

Згідно ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачена щорічна допомога на оздоровлення інвалідам третьої групи в розмірі 4 мінімальних заробітних плат, а розмір мінімальної заробітної плати визначається на момент виплати. Відповідно до ст. 62 названого Закону, застосування цього Закону провадиться у порядку визначеному Кабінетом Міністрів України, рішення якого є обов’язковими для виконання міністерствами та іншими центральними органами державної влади України, місцевими органами виконавчої влади, всіма суб’єктами господарювання незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності. Згідно ст. 63 вище вказаного Закону, фінансування витрат, пов’язаних з реалізацією цього Закону здійснюється за рахунок державного бюджету. Вказана норма Закону не суперечить Конституції України, оскільки відповідно до вимог ст. 95 Конституції України, передбачено, що виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.

Згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008 положення пункту 28 розділу II «Внесення змін до деяких законодавчих актів України» Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» втратило чинність з дня ухвалення цього Рішення.

Відповідно до ст. 152 ч.2 Конституції України, закони, інші правові акти або їх окремі положення, визнані неконституційними, втрачають силу з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність. Частиною 3 цієї статті передбачено, що матеріальна або моральна шкода, спричинена фізичним або юридичним особам актами або діями, визнана ними неконституційними, відшкодовується в установленому законом порядку. Частиною 2,3 ст. 22 Конституції України передбачено, що «Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані при прийнятті нових законів, або внесенні змін до чинних законів, не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод».

Згідно ч.2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень, що передбачені Конституцією та Законами України.

Приймаючи до уваги, що Рішення Конституційного Суду України № 10-рп прийнято 22.05.2008 року, а крім того, за змістом частини третьої ст. 150 Конституції України є обов’язковим до виконання на території України, отже повинно виконуватися також органами державної влади та органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, а також приймаючи до уваги, що допомога на оздоровлення Калінінським УПСЗН була нарахована та сплачена 16.10.2008, тобто після 22.05.2008 року, отже Калінінське управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської Ради повинно було нарахувати та сплатити допомогу на оздоровлення відповідно до ст. 48 Закону України № 796 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Отже недоплачена сума становить: (525 грн х 4) - 90 грн = 2010,00 гривень. / 525,00 -мінімальна заробітна плата на момент виплати.

На підставі викладеного, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки законні та стверджені доказами.

Керуючись ст. ст. 159,160,161,163 КАС України, на підставі Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» «Про Державний бюджет України на 2008 рік», Конституції України, Рішення Конституційного Суду України № 10-рп від 22.05.2008 року, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати дії Калінінського управління пращ та соціального захисту населення Горлівської міської Ради в частині відмови у перерахунку та виплати недоотриманої суми допомоги на оздоровлення за 2008 рік неправомірними.

Зобов’язати Калінінське управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської Ради нарахувати та сплатити ОСОБА_1 недоотриману суму допомоги на оздоровлення за 2008 рік в сумі 2010,00 гривень за рахунок коштів Державного бюджету.

Заяву про апеляційне оскарження постанови може бути подано протягом 10 днів з дня її проголошення. Апеляцію може бути подано протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація