Судове рішення #10222078

                                                                                                             

                                                                                                                                             №2-453-1/2010

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    26 липня 2010     року  Печерський  районний суд м. Києва  в складі :

головуючого -   судді    Кафідової О.В.,

при   секретарі  -            Нечаєвій Ю.Ю.,

розглянувши у відкритому попередньому судовому   засіданні   в залі суду в м. Києві  цивільну  справу  за  позовом  ОСОБА_1 до Адміністрації державної прикордонної служби України , Західного регіонального управління Львівської прикордонної служби, Державного казначейства України, заступника начальника 1 групи інспекторів прикордонної служби України Снігурського А.І.  про визнання дій неправомірними та відшкодування шкоди , -

ВСТАНОВИВ:

В попередньому  засіданні  представником відповідача заявлено клопотання про закриття  провадження по даній цивільній справі, оскільки  зазначений спір, відповідно до ст. 15 ЦПК України, не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а підвідомчий адміністративному  суду в силу ст. 17 КАС  України.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЦПК України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Відповідно до ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб»єктом владних повноважень, щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Справа за даним позовом має  предметом  оскарження дії суб»єкта владних повноважень, в зв’язку з чим, відповідно до ст. 15 ЦПК України, спір не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, та на підставі  до ст. 17 КАС   України, підвідомчий адміністративним  судам.

Крім того, відповідно до ч.2 ст. 21 КАС України вимоги про відшкодування шкоди , заподіяної протиправними рішеннями , діями  чи бездіяльністю суб»єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно правовий спір.

В даній позовній заяві позивачем заявлена вимога визнання дій неправомірними  та стягнення коштів з державного бюджету на підставі неправомірних дій суб»єкта владних повноважень .

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що провадження у цивільній справі за позовом  ОСОБА_1 до Адміністрації державної прикордонної служби України , Західного регіонального управління Львівської прикордонної служби, Державного казначейства України, заступника начальника 1 групи інспекторів прикордонної служби України Снігурського А.І.  про визнання дій неправомірними та відшкодування шкоди підлягає закриттю відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись  п.1 ч.1 ст. 205, ст. 206 ЦПК  України, суд ,  -

УХВАЛИВ:

        Провадження в справі за позовом  ОСОБА_1 до Адміністрації державної прикордонної служби України , Західного регіонального управління Львівської прикордонної служби, Державного казначейства України, заступника начальника 1 групи інспекторів прикордонної служби України Снігурського А.І.  про визнання дій неправомірними та відшкодування шкоди – закрити .

    Заява про оскарження ухвали може бути подана через Печерський районний суд м. Києва протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали.

Апеляційна скарга на ухвалу подається також через суд першої інстанції протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у  строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.    

СУДДЯ :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація