Справа № 2-3777/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 липня 2010 року Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі :
Головуючого судді – Алфьорової Т.М.,
при секретарі – Савченко В.Ю.,
розглянувши відкритому судовому засіданні в приміщенні Фрунзенського районного суду м. Харкова цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, який було зареєстровано 11.06.2005 року відділом реєстрації актів цивільного стану Фрунзенського районного управління юстиції м. Харкова, актовий запис № 150. Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. В обґрунтування позову позивачка зазначила, що 11.06.2005 року вона зареєструвала шлюб з відповідачем ОСОБА_2, але шлюбні відносини не склалися з причин втрати любові, довіри, взаємоповаги та взаєморозуміння. Спільне господарство не ведеться тривалий час, постійне нервове напруження, часті сварки в присутності дитини стали причиною того, що вони не проживають однією сім’єю. Вона вважає , що продовження подальшого спільного сімейного життя за неможливе. Дитина проживає з нею, відповідач проживає окремо. Після розірвання шлюбу, позивачка бажає залишити дочку проживати з нею, майновий спір відсутній.
У судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги у повному обсязі та пояснила суду, про обставини викладених вище.
Відповідач у судове засідання не з’явився, повідомлений про дату та час розгляду справи своєчасно та належним чином, надав заяву, у якій просить суд розглядати справу без його участі, на розірвання шлюбу згодний, претензій та спорів майнового характеру та щодо виховання і утримання дітей не має.
Суд, вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, вважає необхідним позовні вимоги задовольнити з наступних підстав.
Судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Матеріалами справи встановлено, що сторонами було зареєстровано шлюб 11.06.2005 року актовий запис № 150 (свідоцтво про одруження серії І-ВЛ № 000812, видане 11 червня 2005 року відділом реєстрації актів цивільного стану Фрунзенського районного управління юстиції м. Харкова.
Від шлюбу сторони мають неповнолітніх дитину: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Як встановлено у судовому засіданні, згідно з викладеним у позові, причиною розірвання шлюбу стали часті сварки, різні погляди на життя. Позивачка втратила до відповідача почуття поваги та кохання та не має наміру в подальшому проживати з ним однією сім’єю. З зими 2008 року сторони мешкають окремо, не ведуть спільне господарство, відсутній сімейний бюджет, не підтримують шлюбно-сімейні відносини.
Згідно ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, коли буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них.
Суд, з'ясувавши причини розірвання шлюбу, фактичні взаємостосунки подружжя, дослідивши матеріали справи, вважає подальше сумісне життя подружжя і збереження сім'ї за неможливе.
При таких обставинах, суд вважає, що шлюб підлягає розірванню з причини неможливості подальшого сумісного життя подружжя і збереження сім'ї.
Судові витрати визначаються судом у відповідності з ст. 88 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 10,11,88, , 209, 212, 214, 215 ЦПК України, ст.ст. 110, 111, 112, 114 Семейного Кодексу України, суд-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу – задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрований 11.06.2005 року відділом реєстрації актів цивільного стану Фрунзенського районного управління юстиції м. Харкова, актовий запис № 150.
Дочка – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, залишається на вихованні ОСОБА_1.
Витрати, пов'язані з оплатою державного мита в сумі 17 гривень при отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАГС покласти на ОСОБА_2, ОСОБА_1 від витрат звільнити.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана – після закінчення строку на подачу апеляційної скарги, у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Головуючий – суддя -