Судове рішення #10221679

Справа № 2-3644/10  

                                                                                                   

    Р І Ш Е Н Н Я

  І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

 

13 липня  2010 року   Фрунзенський  районний  суд  м. Харкова у складі :

Головуючого судді – Алфьорової Т.М.,

За участю секретаря судових засідань  – Савченко В.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Фрунзенського районного суду м. Харкова цивільну справу за позовом  ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу,

 

встановив :

Позивачка ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до відповідача  ОСОБА_3 про розірвання шлюбу, який було зареєстровано 06.05.1997 року Роганською селищною радою Харківського району, Харківської області, актовий запис № 20. Від шлюбу сторони дітей не мають. В обґрунтування позову позивачка зазначила, що 06.05.1997 року вона зареєструвала шлюб з відповідачем ОСОБА_3, шлюбні відносини не склалися з причин втрати любові, довіри, взаємоповаги та взаєморозуміння, а також не забезпечував сім’ю матеріально. Спільне господарство не ведеться тривалий час, не проживають однією сім’єю з 2001 року.

У  судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги у повному обсязі і дала пояснення про обставини викладених вище.

            Відповідач у судове засідання не з’явився, повідомлений про дату та час розгляду справи своєчасно та належним чином за останнім місцем проживання, причини неявки суду не повідомив.

             Суд, вислухавши  позивача дослідивши матеріали справи, вважає необхідним позовні вимоги  задовольнити з наступних підстав

Судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Матеріалами справи встановлено, що сторонами було зареєстровано шлюб 06.05.1997  року  актовий запис № 20 (свідоцтво про одруження  НОМЕР_1, видане 06 травня 1997 року Роганською селищною радою Харківського району, Харківської області.

Від шлюбу сторони дітей не мають.

Як встановлено у судовому засіданні, згідно з викладеним у позові, причиною розірвання шлюбу  відсутність взаємоповаги та взаєморозуміння, не підтримання родини матеріально з боку відповідача. Позивачка втратила до відповідача почуття поваги та кохання та не має наміру в подальшому проживати з ним однією сім’єю. З  2001 року сторони мешкають окремо, не ведуть спільне господарство, відсутній сімейний бюджет, не підтримують шлюбно-сімейні відносини.

Відповідно зі ст.112 Сімейного Кодексу України – суд постановляє  рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено ,що подальше спільне життя  подружжя  і  збереження  шлюбу суперечило б інтересам  одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення  .

Суд, з'ясувавши причини розірвання шлюбу, фактичні взаємостосунки подружжя, дослідивши матеріали справи, вважає подальше сумісне життя подружжя і збереження сім'ї за неможливе.

При таких обставинах, суд вважає, що шлюб підлягає розірванню з причини неможливості подальшого сумісного життя подружжя і збереження сім'ї.

Судові витрати  визначаються судом у відповідності з ст. 88 ЦПК України.

Керуючись ст.ст. 10,11,88, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, ст.ст. 110, 111, 112, 114 Семейного Кодексу  України, суд-

В И Р І Ш И В :

Позов  ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу – задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований 06.05.1997 року Роганською селищною радою Харківського району, Харківської області., актовий запис № 20.

Витрати, пов'язані з оплатою державного мита в сумі 17 гривень при отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАГС покласти  на ОСОБА_3, ОСОБА_2 від  витрат звільнити.

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області  через Фрунзенський районний суд м .Харкова.

Заява про апеляційне  оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

           Рішення  набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана – після закінчення строку на подачу апеляційної скарги,  у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Головуючий – суддя –

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація