Справа 2-201/2010/1231
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 липня 2010 року Стаханівський міський суд Луганської області
у складі : головуючого судді Бондаренко Н.О.
при секретарі Кличовій А. С.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Стаханова, Луганської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, звернувшись до суду, вказав, що з 15 .03.2006 року вона перебуває у зареєстрованому шлюб з відповідачем . Від шлюбу мають дитину – сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає разом з позивачем і знаходиться на утриманні позивача.
Позивач просить суд стягнути з ОСОБА_2 аліменти на утримання дитини в розмірі 1000 грн. щомісяця але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини 2007 року народження, починаючи з подачі позову до суду і до досягнення дитиною повноліття.
Позивач у судовому засіданні у повному обсязі підтвердила свої позовні вимоги і вказала, що в останній час відповідач не надає їй матеріальну дорогу, вона живе від нього окремо, виховує їх спільного сина та дочку від першого шлюбу. Раніше відповідач періодично виїздив до м. Москви, де працював вахтовим методом і мав добрий заробіток. На теперішній час звільнився ніде не працює . Гроші , які заробив має , але допомоги на утримання сина не надає.
Відповідач у судовому засіданні вказав , що з позовом про стягнення з нього 1000 грн. аліментів на утримання сина він не згоден , оскільки на теперішній час він не працює, перебуває у центрі зайнятості , отримує допомогу по безробіттю, заробітку не має , платити 1000 грн. на місяць дружині не має можливості.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню.
У судовому засіданні було встановлено, що сторони по справі вступили в зареєстрований шлюб 15 березня 2006 року.
Від шлюбу мають неповнолітню дитину сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає разом з позивачем і знаходиться на її утриманні.
Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. На підставі ст. 183 Сімейного Кодексу України частка заробітку / доходу/ матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
На підставі ст. 184 Сімейного Кодексу України, якщо платник аліментів має нерегулярний , мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Позивач просить суд стягнути з відповідача аліменти у твердій грошовій сумі 1000 грн. на місяць, при цьому жодного доказу щодо одержання відповідачем взагалі якогось нерегулярного , мінливого доходу, суду не надала. Також позивач не надала доказів і судом не було встановлено, що відповідач має високий реальний , неофіційний доход, про що б свідчили його витрати.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає позов підлягає частковому задоволенню, розмір стягуваних аліментів потрібно визначити у частці від заробітку /доходу/ батька дитини і стягнути з відповідача ј частку заробітку / доходу / ОСОБА_2
При визначенні розміру аліментів, суд також враховував обставини, які передбачені ст. 182 Сімейного Кодексу України. Якихось обставин, які мають істотне значення для визначення розміру стягуваних аліментів відповідач не вказав, судом не встановлено.
Керуючись ст. ст. 10,11,12,27,31,215 ЦПК України, ст. ст. 180,182,183 Сімейного Кодексу України,
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі ј частки заробітку /доходу/ батька щомісяця, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини 2007 року народження, починаючи з 08.09.2009 року і до виповнення ОСОБА_3 повноліття.
Аліменти в розмірі сум за один місяць в силу ст. 367 ЦПК України звернути до негайного виконання.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір по справі 51 грн., витрати з інформаційно-технічного забезпечення 120 грн.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий: