Справа №2-1796/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 травня 2010 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
в складі:
головуючої - судді Курус Р.І.
при секретарі - Антоненко В.О.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Дрогобичі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Дрогобицької міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
в с т а н о в и в :
Позивачка звернулась до суду з позовом до відповідача про визначення їй додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. Позов обґрунтовує тим, що її бабусі – ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 на праві приватної власності належали 2/3 ідеальні частки квартири АДРЕСА_1 За життя ОСОБА_2 склала заповіт, який був посвідчений 11.09.2006 року приватним нотаріусом та зареєстрований в реєстрі № 960, згідно якого заповіла позивачці зазначені 2/3 ідеальні частки квартири. Зазначає, що 05.05.2010 року звернулася із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину до Першої Дрогобицької нотаріальної контори, проте у видачі такого їй було відмовлено з підстав пропуску нею шестимісячного строку для прийняття спадщини. Дану обставину пояснює тим, що в період з лютого по квітень 2007 року перебувала у лікарні на підтримці вагітності, а 03.05.2007 року помер її чоловік. Окрім того вказує, що про існування заповіту їй стало відомо лише у серпні місяці 2007 року, коли вона перебувала в гостях у своєї матері в Італії. Зважаючи на викладені вище обставини, просить ухвалити рішення, яким визначити їй додатковий строк, достатній для подання нею заяви в нотаріальну контору про видачу свідоцтва про право на спадщину.
В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала, пояснила суду аналогічне, викладеному у позові, який просить задоволити.
Представник відповідача Майсак О.О. з приводу задоволення позову покладається на думку суду.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання. Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України.
Матеріалами справи встановлено, що після смерті ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 і після її смерті відкрилась спадщина на належні їй 2/3 ідеальні частки квартири АДРЕСА_1 Вказане спадкове майно ОСОБА_2 11.09.2006 року заповіла позивачці – ОСОБА_1 Однак остання спадщини не прийняла, оскільки пропустила встановлений законом шестимісячний строк для звернення до державної нотаріальної контори з відповідною заявою.
Частиною першою статті 1269 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
Однак, у відповідності до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
При таких обставинах суд вважає, що через перебування позивачки у лікарні по підтримці вагітності, смерть її чоловіка та догляд за новонародженою дитиною, позивачка не мала об’єктивної можливості звернутись до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, а тому суд знаходить підстави для задоволення позову.
Враховуючи вище наведене та керуючись ст. ст. 10-11, 60, 130, 174, 209, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 1218, 1220, 1222, 1261, 1262, 1270, ч. 3 ст. 1272, ст. 1278 ЦК України, суд, -
в и р і ш и в :
Позов задоволити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий тримісячний строк для подання нею до державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини по заповіту від 11.09.2006 року після смерті бабусі – ОСОБА_2, яка сталася ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя