Справа № 2-406/2010/1231
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 липня 2010 року Стахановський міський суд Луганської області
у складі : головуючого судді Бондаренко Н.О.
при секретарі Кличовій А.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Стаханова, Луганської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до КП „ Стахановське трамвайно-тролейбусне управління про стягнення заборгованості на її користь , яка належить ОСОБА_2 по заробітній платі і компенсації за затримку її виплати в сумі 2300 грн. 50 коп., моральної шкоди у сумі 5000 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, звернувшись до суду з позовною заявою, вказала, що рішенням Стахановського міського суду від 12.09.2008 року на користь її чоловіка ОСОБА_2 с Комунального підприємства трамвайно-тролейбусне управління м. Стаханова стягнуто заборгованість по заробітній платі і компенсації за затримку її виплати в сумі 2300 ,50 грн., моральну шкоду в сумі 5000 грн.
З часу набранням рішення законної сили 23.09.2008 року виконавчий лист про стягнення сум чоловікові не видавався у зв’язку з оскарженням ним даного рішення до апеляційного суду, Верховного суду.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер.
До самої смерті чоловіка вони проживали у зареєстрованому шлюбі, вели спільне господарство, мали спільний бюджет в АДРЕСА_1.
Відповідно до ст.. 1227 ЦК України суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім’ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.
Просить суд стягнути з КП „СТТУ „ на її користь заборгованість, яка належала ОСОБА_2, по заробітній платі і компенсації за затримку її виплати в сумі 2300,50 грн., моральну шкоду в сумі 5000 грн.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 вказала, що, після того як рішення суду набрало законної сили, чоловік вже був хворий, він нічого не казав їй, що потрібно в суді забрати виконавчий лист. Те що, виконавчий лист знаходиться в матеріалах справи їй не було відомо. Просить стягнену вже суму стягнути ще раз , тепер на її користь. На теперішній час вона отримала Свідоцтво про право на спадщину за законом.
Представник КП „ Стахановського трамвайно тролейбусного управління з позовом не згоден у повному обсязі, вказав, що суми належні ОСОБА_2 вже стягнені на його користь. Не можна двічі виносити одне і те ж саме рішення.
Вислухавши сторони, розглянувши матеріали справи, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Позивач по справі перебувала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 до його смерті, яка наступила ІНФОРМАЦІЯ_1.
Дійсно , рішенням Стахановського міського суду 12.09.2008 року на користь ОСОБА_2 з Комунального підприємства „ Стахановське трамвайно - тролейбусне управління „ було стягнено заборгованість по заробітній платі і компенсації за затримку її виплати в сумі 2300 ,50 грн., моральну шкоду в сумі 5000 грн. Рішення набрало законної сили 23 вересня 2008 року. Виконавчий лист про стягнення знаходиться в матеріалах цивільної справи за № 2 – 371/08, оскільки стягувач до суду з заявою про виконання рішення не звертався. Помер ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, не отримавши виконавчий лист .
Таким чином, суми, які просить стягнути на її користь позивач вже були стягнені, про що є рішення суду, яке набрало законної сили. 17 червня 2010 року позивач отримала Свідоцтво про право на спадщину за законом після смерті свого чоловіка ОСОБА_2 як спадкоємець першої черги.
Обґрунтовуючи свої позовні вимоги , позивач посилається на ст.. 1227 Цивільного Кодексу України , якою передбачено, що суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім’ї, а у разі їх відсутності – входять до складу спадщини. Але вказана стаття не дає правової підстави спадкоємцеві стягувати належні спадкодавцеві , але не одержані ним за життя суми , мова йдеться лише про передачу їх членам його сім’ї .
Для отримання належних ОСОБА_2 сум, які він не отримав за життя , у його дружини яка є спадкоємцем свого померлого чоловіка існує можливість, передбачена іншим порядком, можливість скористатися яким не втрачена.
Керуючись ст.10,11,12,27,31,215,218 ЦПК України,
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Комунального підприємства „ Стахановське трамвайно-тролейбусне управління” про стягнення на її користь заборгованості, яка належить ОСОБА_2, по заробітній платі і компенсації за затримку її виплати в сумі 2300 грн. 50 коп., моральної шкоди в сумі 5000 грн. відмовити у повному обсязі.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий: