Судове рішення #10217025

Р І Ш Е Н Н Я        

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И                 № 2-1350/10

                   заочне рішення суду

23 червня 2010  р.                                                 м. Донецьк

Калінінський районний суд міста Донецька Донецької області у складі

головуючого судді             - Карпушової О.В.

при секретарі                 - Глушко К.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, дружини, -

В С Т А Н О В И В:

29.03.2010 р. до суду надійшов позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на  утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. народження, пояснивши, що вона знаходилась з відповідачем у зареєстрованому шлюбі, вони мають доньку, шлюб розірвано, проживають окремо, відповідач добровільно матеріальну допомогу на утримання дитини не надає, і оскільки вона знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до трьохрічного віку, просить стягнути з відповідача аліменти на  утримання дитини у розмірі ? частини з усіх видів доходу і ? частину з усіх видів доходу на утримання дружини.

    Позивачка і представник позивачки надали заяву про підтримку позовних вимог, про розгляд справи за їх відсутності.

    Відповідач у судове засідання не з’явився, надав заяву про слухання справи за його відсутності про визнання позовних вимог про стягнення аліментів на утримання дитини, позовні вимоги про стягнення аліментів на утримання дружини не визнав.

Згідно ст. 224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи. Таким чином, суд,  керуючись ст. 224 ЦПК України, прийшов до висновку про розгляд даної справи та ухвалення заочного рішення суду на підставі наявних у справі доказів, приймаючи до уваги, що позивач не заперечує проти такого вирішення справи  

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню з наступних підстав.

Статтею 180 Сімейного Кодексу України встановлено, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Судом встановлено, що сторони знаходилися у зареєстрованому шлюбі, що підтверджено свідоцтвом про укладення шлюбу та рішенням суду про розірвання шлюбу. При зазначених обставин сторони не заперечували

Згідно свідоцтва про народження, актова запис № 148  від 23.02.2009 р., місце реєстрації відділ РАЦС Калінінського районного управління юстиції м. Донецька, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. народження, є дитиною сторін.

Таким чином, відповідач є батьком неповнолітньої дитини, й зобов’язаний сплачувати аліменти на утримання неповнолітньої дитини.

Статтею 182 СК України вказуються обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів: стану здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, та інші істотні обставини.

Судом встановлено, що відповідач працездатний, аліменти на користь інших осіб не сплачує, тяжкими хворобами не страждає. Вказані обставини відповідач не спростував.

Таким чином, суд враховуючи встановлені обставини, вважає, що позовні вимоги позивачки про стягнення аліментів на утримання дитини обґрунтовані, встановити розмір аліментів  у розмірі 1/4  частина з усіх видів заробітку (доходів) відповідача до зміни сімейного, матеріального стану чи стану здоров’я сторін.

Статтею 84 СК України встановлено, що дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років.  

Приймаючи до уваги вік дитини, зазначену норму закону, суд вважає, що позовні вимоги про стягнення аліментів на дружину підлягають задоволенню, оскільки ґрунтуються на вказаній нормі, але приймаючи до уваги сплату аліментів на користь дитини, суд вважає необхідним частково задовольнити вимоги – стягнути аліменти у розмірі 1/5 частини з усіх видів доходу на утримання дружини.

Згідно ст. 79 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню судові витрати.

Керуючись ст.ст. 180, 182, 191 Сімейного  Кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 208, 209, 210, 212, 213,214, 215 ЦПК України,  суд –

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1  до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, дружини – задовольнити частково.  

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частина з усіх видів доходу (заробітку), але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку,  щомісячно, починаючи з 29.03.2010 р. до досягнення дитиною повноліття, чи до зміни сімейного, матеріального стану чи стану здоров’я сторін.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання, як дружину, у розмірі 1/5 частину з усіх видів доходів (заробітку), щомісячно, починаючи з 29.03.2010 р. до досягнення дитиною – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 – трьохрічного віку,  чи до зміни сімейного, матеріального стану чи стану здоров’я сторін.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судові витрати: 51 грн. судовий збір та 120 грн. на інформаційне технічне забезпечення розгляду судової справи.  

Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Донецької області через Калінінський районний суд м. Донецька. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк , встановлений статтею 294 ЦПК України, а саме протягом двадцяти днів після подання зави про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заочне рішення суду може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заява про перегляд заочного рішення повинно відповідати вимогам ст. 229 ЦПК України.

Суддя                                         О.В.Карпушова      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація