Судове рішення #10213975

Справа № 2а –1636/10

           

                                                  П О С Т А Н О В А

       І м е н е м  У к р а ї н и

06 травня  2010  року  Луцький міськрайонний суд Волинської області у складі :

головуючого  – судді                                                                          Кихтюка Р.М.

при секретарі                                                                                     Козак О.А.

 з участю позивача                               ОСОБА_1В

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку справу за адміністративним позовом ОСОБА_1  до інспектора ДПС ВДАІ м.Луцька УМВС України у Волинській області Фарини Віталія Володимировича про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,-

В С Т А Н О В И В :

            Позивач звернулася в суд із позовом до відповідача про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.

            Свій позов обгрунтовує тим, що 19.03.2010 року в м.Луцьку по вул.Карпенка-Карого  був притягнутий працівником ВДАІ до відповідальності за ст.122 ч.1 КУпАП  у вигляді штрафу в розмірі 300  грн. за  стоянку за зупинці для маршрутних транспортних засобів.

Вважає дії відповідача неправомірними, оскільки в нього була вимушена зупинка через вимкнення двигуна в автомобілі, про що свідчила увімкнена аварійна сигналізація, а тому в його діях відсутні порушення ПДР, у зв’язку з чим з наведених підстав просив скасувати оскаржувану постанову. На його пояснення з цього приводу працівник ДАІ не відреагував.

В судовому засіданні позивач позов підтримав з підстав, наведених в позовній заяві та просив суд позов задовольнити.

        Представник відповідача в судове  засідання на з’явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце слухання справи,  а тому суд вважає за можливе розгляд справи у його відсутності.

        Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити з наступних підстав.

В судовому засіданні із протоколу та постанови про адміністративне правопорушення,  винесеної інспектором ВДАІ вбачається, що позивач 19.03.2010 року в м.Луцьку по вул.Карпенка-Карого був притягнутий до відповідальності за ст.122 ч.1 КУпАП  у вигляді штрафу в розмірі 300  грн. за  стоянку за зупинці для маршрутних транспортних засобів (а.с.   ).

    Згідно ч 2. ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

          В судовому засіданні з пояснень позивача, а також наданих ним заперечень в протоколі про адмінправопорушення з’ясовано, що позивач не погодився з інкримінованими йому порушенням ПДР, так як зупинився через поломку автомобіля, а відповідачем не представлено та не зазначено інших доказів, які б свідчили про інше, тому суд приходить до висновку, що оскаржувану постанову слід скасувати.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 71,158, 159, 161, 163 КАС України, Правилами дорожнього руху України, суд,  -

                    П О С Т А Н О В И В:

   

    Визнати нечинною та скасувати постанову від 19.03.2010 року інспектора ДПС ВДАІ м.Луцька УМВС України у Волинській області Фарини Віталія Володимировича про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1  за ст.122 ч.1 КУпАП та накладення на нього штрафу у розмірі 300 грн.

          Постанова може бути оскаржена до Львівського адміністративного апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

          Постанова  набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у двадцятиденний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Луцького міськрайонного суду                                                            Р.М.Кихтюк                                          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація