Судове рішення #10213847

Справа № 2о-28/10

УХВАЛА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

04 червня 2010  року.

Попільнянський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого  судді        - Сікан В.М.,

народних засідателів     - Матат І.К.,

                                         - Островської Л.А.,

при секретарі                  - Скирдін Е.С.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за заявою  органу опіки та піклування Харліївської сільської ради в інтересах малолітніх дітей ОСОБА_2, ОСОБА_3, зацікавлена особа ОСОБА_4 про визнання фізичної особи ОСОБА_5 недієздатною,

ВСТАНОВИВ:

              До Попільнянського районного суду надійшла заява  органу опіки та піклування Харліївської сільської ради в інтересах малолітніх дітей ОСОБА_2, ОСОБА_3, зацікавлена особа ОСОБА_4 про визнання фізичної особи ОСОБА_5 недієздатною.

              В заяві орган опіки та піклування Харліївської сільської ради вказує, що ОСОБА_5  перебуває на обліку у лікаря психіатра в Попільнянській районній лікарні з приводу психічного розладу здоров”я. Вона хворіє з дитинства. Останні роки стан її психічного здоров’я  значно погіршився, вона не працює,  не розуміє наслідків своєї поведінки, не може правильно орієнтуватися та оцінювати прості  життєві ситуації, забуває, що з нею сталося в минулому і суть її власного життя. Вона потребує встановлення над нею опіки.

              Відповідно до ч.1 ст.239 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров”я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово психіатричну експертизу.

              Керуючись ст. 130, ч. 1 ст. 239 ЦПК України, суд , -

УХВАЛИВ:

             Призначити по справі за заявою органу опіки та піклування Харліївської сільської ради в інтересах малолітніх дітей ОСОБА_2, ОСОБА_3, зацікавлена особа ОСОБА_4 про визнання фізичної особи ОСОБА_5 недієздатною судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити судово-психіатричній експертній комісії при Житомирській обласній психіатричній лікарні №1.

Роз’яснити експерту його права і обов’язки, передбачені ст.53 ЦПК України, зокрема:

1.   знайомитись з матеріалами справи, що стосується предмета дослідження;

2.   заявляти клопотання про надання йому додаткових матеріалів і зразків;

3.   викладати у висновку судової експертизи виявлені в ході її проведення факти, які мають значення для справи і з приводу яких йому не були задані питання;

4.   бути присутнім під час вчинення процесуальних дій, що стосується предмета і об’єктів дослідження;

5.   задавати питання особам, які беруть участь у справі, та свідкам;

6.   користуватись іншими правами, встановленими Законом України „Про судову експертизу”.

    Експерт має право на оплату виконаної роботи та на компенсацію витрат, пов’язаних з проведенням експертизи і викликом до суду.

    Експерт може відмовитись від давання висновку, якщо подані йому матеріали недостатні для виконання покладених на нього обов”язків. Заява про відмову повинна бути вмотивованою.

     За завідомо неправдивий висновок або за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов”язків експерт несе кримінальну відповідальність, а за невиконання інших обов”язків – відповідальність, встановлену законом.

             На вирішення експертизи поставити слідуючі питання:

             1. Чи хворіє ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка та жителька АДРЕСА_1 на психічну хворобу?

             2. Чи розуміє ОСОБА_5 в силу свого психічного розладу здоров”я значення своїх дій та чи може керувати ними?

             В розпорядження експертів надати медичну амбулаторну картку хворої  ОСОБА_5.

      Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.

             Ухвала може бути оскаржена в частині зупинення провадження у справі до апеляційного суду Житомирської області шляхом подання через Попільнянський районний суд заяви про апеляційне оскарження протягом п”яти днів, починаючи з дня її проголошення та апеляційної скарги протягом десяти днів після подання заяви. Також ухвала може бути оскаржена шляхом подання протягом десяти днів починаючи з дня її проголошення, апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви на апеляційне оскарження, якщо така заява (або апеляційна скарга) не були подані. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у десятиденний строк, ухвала суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

      Суддя Попільнянського

      районного суду                         Сікан В.М.

      Народні засідателі:                                                                      Матат І.К.

                                                                                                             Островська Л.А.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація