Судове рішення #10213379

Справа № 2-3628

                                                  2010 рік                                    

                                                                                                                                                             

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

22 липня 2010 року Дружківський міський суд Донецької області

в складі:

головуючого – судді                         Гонтар А.Л.

при секретарі                             Костенко В.М.

розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Дружківської міської Ради народних депутатів про продовження терміну на прийняття спадщини,

                                                                   В С Т А Н О В И В :      

ОСОБА_1  01.07.2010 року  звернувся  до Дружківського міського суду з позовною заявою до Дружківської міської ради народних депутатів про продовження терміну на прийняття спадщини. Позов він обґрунтовує тим, що його  рідний батько  - ОСОБА_2, який постійно  мешкав у АДРЕСА_2, помер ІНФОРМАЦІЯ_1, про що є актовий запис відділу реєстрації актів цивільного стану Дружківського міського управління юстиції Донецької області № 990. Після смерті батька залишилась спадщина у вигляді житлового будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_2, в якому він постійно мешкає, підтримує його в належному стані, займається присадибною ділянкою. Оскільки він постійно мешкає в даному будинку, то вважав, що прийняв спадщину.  Спадкоємцем на майно є лише   він. За законом  позивач  має право оформити на себе спадщину, але в ДНК м. Дружківка йому в цьому відмовили, тому що ним пропущений термін на прийняття спадщини, який складає 6 місяців. Позивач пропустив термін на прийняття спадщини з тієї причини, що вважав, що прийняв спадщину своїм постійним проживанням.  

ОСОБА_1 звертається до суду і просить продовжити термін на прийняття спадщини, яка залишилась після смерті його батька ОСОБА_1, який помер 02.12.2009  року, у вигляді житлового будинку, який розташований за адресою: АДРЕСА_2, щоб мати можливість оформити спадщину на себе та бути дійсним її власником.

У судове засідання позивач не  з’явився, надав заяву з клопотанням розглядати справу у його відсутності, на своїх позовних вимогах наполягає.

У судове засідання представник відповідача не  з’явився, надав заяву з клопотанням розглядати справу у його відсутності, проти позовних вимог не заперечує.

Суд, дослідивши докази по справі, дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню за наступними підставами.

Судом встановлено,  що ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 у  м. Дружківка, Донецької області, зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1,  що підтверджується копією паспорта ВС за № НОМЕР_1 (а.с.4-6).

Згідно свідоцтва про смерть серія 1-НО № НОМЕР_2 ОСОБА_2  (батько  позивача) помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 8).

Після смерті ОСОБА_2 залишилась спадщина у вигляді житлового будинку, який розташований за адресою: АДРЕСА_2, який належав  йому на праві приватної власності, що підтверджується технічною документацію на будинок   (а.с.9-1,141).

Згідно ст. 1272 Цивільного Кодексу України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Суд, вважає, що ОСОБА_1,    пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, тому йому можливо визначити додатковий термін, достатній для подання позивачем заяви про прийняття спадщини.

На підставі викладеного і керуючись ст. 10, 60, 66, 212, 215 ЦПК України, ст. 1268-1270, 1272 ЦК України, суд-

                                                                      В И Р І Ш И В  :  

    Позовні вимоги ОСОБА_1 до Дружківської міської ради народних депутатів про продовження терміну на прийняття спадщини задовольнити в повному обсязі.

Продовжити строк на прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, у вигляді житлового будинку, який розташований за адресою: АДРЕСА_2, ОСОБА_1 до 22 січня 2011 року .

Рішення суду набирає законної сили: через 10 днів з дня проголошення рішення, якщо продовж цього строку не подана заява про апеляційне оскарження, або сама апеляційна скарга, або через 20 днів після подання такої заяви, якщо не подана апеляційна скарга, або після розгляду апеляційним судом у разі подання апеляційної скарги.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

                                                                            СУДДЯ   :  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація