Справа № 3-440/2010 р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 липня 2010 року м. Звенигородка
Суддя Звенигородського районного суду Черкаської області Іванов А.А. розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Звенигородського РВ ГУМВС України в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
громадянина Росії ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого в с.Гусакове, Звенигородського району, Черкаської області, не працюючого, до адміністративної відповідальності протягом року не притягався,
за ст.203 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
25.05.2010 року ст.ІАП ВДАІ Звенигородського району Кириченком С.І. був затриманий громадянин Росії ОСОБА_2, який проживає на території України в с. Гусакове, Звенигородського району , Черкаської області з 2000 року по даний час без реєстрації та по недійсному паспорту СРСР зразка 1974 року, термін дії якого закінчився 01.09.2000 року.
Згідно п.3 Правил в’їзду іноземців та осіб без громадянства, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію, затверджених постановою Кабінету Міністрів України, №1074 від 29.12.1995 року, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні, зобов’язані мати паспортний документ, яким є документ, що підтверджує громадянство іноземця та особи без громадянства, виданий уповноваженим органом іноземної держави, дає право на виїзд за кордон і визнаний Україною.
Громадянин Росії ОСОБА_2 проживає в с.Гусакове, Звенигородського району без документів на право проживання в Україні, тобто він вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.203 Кодексу України про адміністративні правопорушення – проживання без документів на право проживання в Україні, за недійсними документами або документами, термін дії яких закінчився.
Свою винність у вчиненні правопорушення ОСОБА_2 визнав та пояснив, що дійсно він не звернув уваги на те, що строк його перебування на території України закінчився так як не знав чинного законодавства з даного приводу. Тому 02.06.2010 року він письмово звернувся до СГІРФО Звенигородського РВ ГУМВС з питань оформлення документів, про що надав суду як доказ поштове повідомлення (а.с.12).
Такі обставини стверджуються протоколом серії ЧК №07 № 003276 від 25.05.2010 р., ксерокопією паспорта та ксерокопією поштового повідомлення.
Однак приймаючи до уваги малозначність вчиненого адміністративного правопорушення, яке тяжких наслідків не завдало, враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника ОСОБА_2, який щиро розкаявся, раніше до адміністративної відповідальності за однорідне правопорушення не притягувався та те, що правопорушення було допущено не навмисно, суддя дійшов висновку про можливість застосування до правопорушника ст.22 КУпАП та звільнити ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності і обмежитись попередженням.
Враховуючи вище викладене, на підставі ст.203 ч. 1 КУпАП та керуючись ст. ст. 22, 221, 249, 252,283, ч.1 п. 3 ст. 284,294 КУпАП, суддя-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 за вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.203 КУпАП звільнити від адміністративної відповідальності у з в`язку з малозначимістю правопорушення. Оголосити ОСОБА_2 усне попередження.
Справу відносно ОСОБА_2 провадженням закрити.
Копію постанови направити Звенигородському РВ ГУМВС в Черкаській області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою,яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до Апеляційного суду Черкаської області через Звенигородський районний суд.
Суддя