АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №22ц-3364/10 Головуючий в 1 інстанції:
Категорія №44 Дідоренко А.Е.
Доповідач Запорожець М.П.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 липня 2010 року м. Луганськ
Колегія суддів судової Палати з цивільних справ Апеляційного суду Луганської області в складі:
головуючого судді
членів суду:
при секретарі Запорожця М.П.,
Гаврилюка В.К., Яреська А.В.,
Давиденко К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_6 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (далі – УПФУ) про визнання протиправними дій посадових осіб, зобов’язання здійснити перерахунок пенсії,
за апеляційною скаргою УПФУ на постанову Жовтневого районного суду м. Луганська від 7 квітня 2010 року,
за відсутності сторін,
встановила:
оскаржуваною постановою позовні вимоги ОСОБА_6 задоволено частково, визнано неправомірною відмову УПФУ у здійсненні перерахунку та виплати пенсії позивача як інваліду 3 групи у період з 01.11.2005 року по 17.05.2007 рік в розмірі 200% мінімальної пенсії за віком, розмір якої не може бути нижчим за встановлений Законом прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, та як інваліду 2 групи за період з 18.05.2007 року по 18.02.2010 рік в розмірі меншому 350% мінімальної пенсії за віком, розмір якої не може бути нижчим за встановлений Законом прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, зобов’язано відповідача здійснити необхідний перерахунок та виплату ОСОБА_6 щомісячне підвищення до пенсії за вказані періоди з урахуванням проведених виплат.
В апеляційній скарзі УПФУ ставиться питання про скасування постанови та ухвалення нової постанови про відмову в задоволенні позовних вимог ОСОБА_6 з мотивів неправильного застосування норм матеріального права.
Апеляційна скарга УПФУ не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Частково задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_6, місцевий суд виходив із того, що позивачу призначена пенсія як інваліду війни спочатку 3, а потім 2 групи. Відповідно до статті 13 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” такій категорії пенсіонерів пенсії підвищуються відповідно на 200 та 350% мінімальної пенсії за віком.
Статтею 19 Закону України „Про державні соціальні стандарти та гарантії” визначено, що мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється виключно законами України.
Як визначено статтею 28 Закону України „Про загальнообов’язкове пенсійне страхування”, мінімальний розмір пенсії за віком не може бути нижче за встановлений прожитковий мінімум.
З урахуванням фактично сплаченого позивачу підвищення та встановленого відповідними Законами прожиткового мінімуму на 2005-2007 років місцевий суд прийшов до правильного висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо перерахунку підвищення пенсії, починаючи з 01.11.2005 року по 17.05.2007 рік щомісячно в розмірі спочатку 200, а потім 350% від мінімальної пенсії за віком, розмір якої не може бути нижчим за встановлений на кожний рік прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для осіб, які втратили працездатність.
Відмова відповідача в проведенні такого перерахунку ґрунтується на змінах до закону, що суттєво звужує зміст та обсяг прав громадян, а тому правильно визнана необґрунтованою, оскільки вони суперечать Конституції України, обмежують права громадян.
Місцевим судом належно обґрунтовано необхідність зобов’язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.11.2005 року, оскільки відповідно до статті 87 Закону України „Про пенсійне забезпечення” суми пенсії, не одержані своєчасно з вини органу пенсійного забезпечення, виплачуються за минулий час без будь-яких обмежень.
Такі висновки місцевого суду засновані на встановлених обставинах справи та вимогах чинного законодавства.
Апелянтом заявлено доводи, які були предметом дослідження суду.
Підстави для зміни чи скасування оскаржуваної постанови відсутні.
На підставі наведеного, керуючись ст. 303, 307, 308 ЦПК, колегія суддів судової палати з цивільних справ,
ухвалила:
апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області відхилити.
Постанову Жовтневого районного суду м. Луганська від 7 квітня 2010 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає чинності негайно та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців.
Головуючий ______________________________________
Судді ______________________________________
______________________________________