Судове рішення #10210456

                                                         

Справа №2-1247/10

З А О Ч Н Е      Р І Ш Е Н Н Я

                                                          іменем  України

12 липня 2010 року  Ленінський районний суд м. Полтави в складі:

головуючої  судді -    Крючко Н.І.,

при секретарі:         -   Куцолап І.Г.,

розглянувши у судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу, -

                                                 ВСТАНОВИВ:

              В березні 2010 року позивачка ОСОБА_2 звернулась  з позовом до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу, в якому зазначила, що з червня 2007 року вони з відповідачем проживають окремо, не ведуть спільного господарства, шлюбно-сімейні відносини припинили через непорозуміння та сварки з різних побутових проблем,  а тому вважає за необхідне розірвати шлюб за вказаних умов.

         У судовому засіданні позивачка свої позовні вимоги  підтримала в повному обсязі.

         Відповідачк ОСОБА_3 в судове засідання не з’явився,  про причину своєї неявки суд не повідомив, хоча завчасно та належним чином був повідомлений  про день та час  розгляду справи, про що в матеріалах справи мається оголошення в засобах масової інформації.

 Статтею 224 ЦПК України передбачено, що у разі  неявки в судове засідання відповідача, який  належним чином повідомлений  і від якого  не надійшло  повідомлення про  причини неявки  або якщо  зазначені  ним причини  визнані  неповажними, суд може ухвалити  заочне рішення на підставі  наявних  у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти   такого  вирішення справи.

           Таким чином суд приходить до висновку  про можливість  заочного розгляду даної справи.

                   Суд, дослідивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає до задоволення за наступних обставин.

              Судом встановлено, що 11 листопада 1995 сторони зареєстрували шлюб у  міському Палаці шлюбів, актовий запис – 2331 (а.с.5). З червня 2007 року сторони проживають окремо, не ведуть спільного господарства, шлюбно-сімейні відносини припинили через непорозуміння та сварки з різних побутових проблем. Шлюб укладено між сторонами вперше.

     Як пояснила у судовому засіданні позивач, що їхнє спільне  сімейне життя не склалося через часті  сварки та непорозуміння з різних побутових причин, спірного майна не мають, відновлення сім’ї позивачка вважає не можливим, а тому остання просила  розірвати шлюб.

             

    Відповідно до положення ст.112 СК України  суд з’ясовує    фактичні  взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере  до уваги  наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда  та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде  встановлено, що  подальше  спільне життя подружжя  і збереження  шлюбу суперечило б інтересам  одного з них, інтересам їхніх дітей, що  мають істотне значення.    

       Майнового спору між подружжям  на момент розгляду даної справи не заявлено.

          За таких обставин  суд приходить  до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу між ними суперечить інтересам позивачки, що має істотне значення, а тому шлюб між сторонами необхідно розірвати.

          На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 61, 213-215 ЦПК України, ст. 110-112 Сімейного кодексу України /в редакції 2003 року/, суд -

                                                          ВИРІШИВ:

                  Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 – задовольнити.

                  Шлюб зареєстрований у  міському Палаці шлюбів між  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та   ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, актовий запис № 2331 – розірвати.

               При розірванні шлюбу в органах РАЦС стягнути з  ОСОБА_3 17  грн. держмита на користь держави,   ОСОБА_2 від сплати держмита -звільнити.

                Заяву про  перегляд заочного рішення може бути подано до Ленінського районного суду м. Полтави протягом 10 днів з дня отримання його копії.

            Заяву про  апеляційне  оскарження рішення суду першої інстанції  може бути подано  до Апеляційного суду Полтавської області через Ленінський районний суд  м. Полтави  протягом десяти  днів з дня  проголошення рішення. Апеляційна скарга  на рішення суду  подається протягом  двадцяти  днів  після подання  заяви про  апеляційне оскарження або шляхом  подачі  у строк  встановлений  для  подання заяви про апеляційне оскарження апеляційної скарги  без попереднього  подання  заяви про  апеляційне оскарження.

Суддя Ленінського районного

суду м. Полтави                                 Н.І.Крючко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація