Справа 1/24 – 2010 року
Копія
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 липня 2010 року військовий місцевий суд Львівського гарнізону у складі:
ГОЛОВУЮЧОГО – підполковника юстиції СТЕЛЬМАХА І.О.
при секретарі – ЛАГУТІНІЙ Л.С.,
за участю сторін: державного обвинувача – старшого помічника військового прокурора Тернопільського гарнізону капітана юстиції СОЛОШЕНКА Ю.І., потерпілого - солдата ОСОБА_3, захисника підсудного ОСОБА_4 – адвоката ОСОБА_5,
у відкритому судовому засіданні в місті Львові
розглянув кримінальну справу за обвинуваченням військовослужбовців військової частини 3002 «К» солдат
ОСОБА_6, який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 в місті Тернополі, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_1, неодруженого, несудимого, призваного на військову службу в жовтні 2009 року Тернопільським ОМВК Тернопільської області,
і
ОСОБА_7, який народився ІНФОРМАЦІЯ_3 в місті Сніжне Донецької області, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_1, неодруженого, несудимого, призваного на військову службу в жовтні 2009 року Збаразько-Ланівецьким ОРВК Тернопільської області,
кожного у вчиненні злочину, передбаченого ст. 406 ч. 3 КК України.
Судовим слідством військовий місцевий суд
В С Т А Н О В И В:
1 червня 2010 року близько 14 години 45 хвилин в приміщенні туалету, який розміщений на території військової частини 3002 «К» в м. Тернополі, солдати ОСОБА_6 та ОСОБА_7, групою осіб, порушили статутні правила взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності між ними відносин підлеглості щодо солдата ОСОБА_3, а саме: за те, що на їхню думку, ОСОБА_3 неналежно вивчає військові статути, ОСОБА_6 наніс три удари кулаком у схрещені на чолі руки ОСОБА_3, а ОСОБА_7 наніс два удари кулаком у схрещені на чолі руки ОСОБА_3, в результаті чого завдали потерпілому побої.
Крім того, 8 червня 2010 року близько 21 години 40 хвилин у приміщенні туалету казарми батальйону військової частини 3002 «К» ОСОБА_6 та ОСОБА_7, групою осіб, з тих же мотивів, порушили статутні правила взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності між ними відносин підлеглості щодо солдата ОСОБА_3, а саме: ОСОБА_6 наніс кулаком один удар в груди та один удар в праве плече ОСОБА_3, після чого наніс один удар коліном та два удари долонею в схрещені на чолі руки, один удар у передпліччя правої та лівої руки та два удари ногами по гомілках ніг ОСОБА_3, а ОСОБА_7 наніс ОСОБА_3 один удар кулаком у схрещені на чолі руки та один удар кулаком в правий бік. В результаті цих дій підсудних потерпілому ОСОБА_3 було заподіяно синці обох передпліч та гомілок, прояви забою правої кисті у вигляді набряку м’яких тканин та синця, тобто легкі тілесні ушкодження та завдано побої.
Допитані в судовому засіданні підсудні ОСОБА_6 і ОСОБА_7 свою вину в пред’явленому звинуваченні визнали повністю, про обставини вчиненого злочину дали покази, аналогічні викладеному в описовій частині вироку. При цьому вони, кожен окремо, пояснили, що порушили статутні правила взаємовідносин по відношенню до потерпілого і застосували до нього фізичне насильство тому, що потерпілий погано знає військові статути. У вчиненому щиро розкаюються.
Крім повного визнання підсудними ОСОБА_6 та ОСОБА_7 своєї вини у вчиненні злочину, їх вина повністю підтверджується наступними, дослідженими в судовому засіданні доказами.
Потерпілий ОСОБА_3 в судовому засіданні показав, що 1 червня 2010 року, приблизно о 14 годині 45 хвилин він разом з солдатами ОСОБА_8, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 пішли в туалет, який знаходиться на території поблизу приміщення бані військової частини 3002 «К». В той час в приміщенні туалету знаходились військовослужбовці старшого призову їхньої частини ОСОБА_6 та ОСОБА_7. ОСОБА_6 почав пред’являти до нього претензії стосовно того, що він, ОСОБА_3, погано вчить статути, при цьому ОСОБА_6 ображав його словесно, а потім наказав «зарядити на лося», що означає схрестити долоні обох рук на чолі. Злякавшись, він виконав наказ ОСОБА_6, який після цього тричі кулаком правої руки вдарив його в схрещені на чолі руки, від чого він відчув сильний фізичний біль. Коли ОСОБА_6 відійшов і став у дверях, аналогічну команду «зарядити на лося» віддав йому ОСОБА_7, після чого наніс два удари кулаком правої руки по його схрещених на чолі руках. Потім ОСОБА_6 та ОСОБА_7 разом вийшли з приміщення туалету. Свідками цих подій були ОСОБА_8, ОСОБА_9 та ОСОБА_10.
Крім того, потерпілий ОСОБА_3 показав, що 8 червня 2010 року близько 21 години 40 хвилин він зайшов в кімнату для вмивання, яка знаходиться на першому поверсі казарми військової частини 3002 «К», де в цей час знаходився ОСОБА_6, який одразу ж наказав йому зайти в туалет. Коли він відмовився виконувати вимогу ОСОБА_6, той вдарив його кулаком правої руки один раз в груди та один раз в праве плече, після чого заштовхав руками до туалету. В туалеті вже находився ОСОБА_7. ОСОБА_6 висловлюючи до нього, ОСОБА_3, претензії з приводу того, що він відмовився виконувати його вимогу та не знає військових статутів, наказав «зарядити на лося біля водопою», що означає схрестити долоні рук на чолі та присісти на коліно. Злякавшись він виконав вимогу ОСОБА_6, після чого той один раз вдарив його коліном правої ноги та два рази долонею правої руки по його схрещених на чолі руках. Коли він став захищатись від подальших ударів ОСОБА_6, прикривши руками обличчя та груди, ОСОБА_6 наніс один сильний удар кулаком правої руки по його передпліччях та два рази копнув ногою по його ногах нижче колін. В результаті дій ОСОБА_6 він відчув сильний фізичний біль, з очей пішли сльози, сильно перелякався, мало не втратив свідомості. Після того, як його побив ОСОБА_6 до нього підійшов ОСОБА_7 наказавши «зарядити на лося», після чого наніс один удар кулаком по його схрещених на чолі руках, однак цей удар получився «скользящий», після чого ОСОБА_7 ще один раз вдарив його кулаком правої руки в правий бік, від чого він відчув сильний фізичний біль. Потім ОСОБА_6 та ОСОБА_7 разом вийшли з туалету. Наступного дня про побиття його ОСОБА_6 та ОСОБА_7 він розказав ОСОБА_8, ОСОБА_9 та ОСОБА_10.
Свідки ОСОБА_8, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 в судовому засіданні, кожен окремо, дали аналогічні покази та підтвердили той факт, що 1 червня 2010 року приблизно о 14 годині 45 хвилин бачили, як солдати ОСОБА_6 та ОСОБА_7 в приміщенні туалету, який розташований на території військової частини 3002 «К» побили солдата ОСОБА_3, а саме: спочатку ОСОБА_6 наніс три удари кулаком правої руки по схрещених на чолі руках ОСОБА_3, а потім ОСОБА_7 наніс два удари кулаком правої руки по схрещених на чолі руках ОСОБА_3. ОСОБА_6 та ОСОБА_7 побили ОСОБА_3 зате, що той нібито не знає військових статутів.
Крім того, свідки ОСОБА_8, ОСОБА_9 та ОСОБА_10, кожен окремо, показали, що ОСОБА_3 зранку 9 червня 2010 року, розповів їм про те, що ОСОБА_6 та ОСОБА_7 8 червня 2010 року близько 21 години 40 хвилин побили його в приміщенні туалету казарми батальйону військової частини 3002 «К», а саме те, що ОСОБА_6 вдарив ОСОБА_3 один раз кулаком в груди та один раз кулаком в плече, а потім вдарив один раз коліном та два рази долонею по схрещених на чолі руках, один удар кулаком по передпліччях рук та двічі копнув по ногах, а ОСОБА_7 один раз вдарив ОСОБА_3 кулаком у схрещені на чолі руки та один раз кулаком у правий бік.
Згідно висновку судово-медичного експерта № 1165 від 23 червня 2010 року у ОСОБА_3, при судово-медичному обстеженні 10 червня 2010 року, із зовнішніх тілесних ушкоджень були виявлені синці обох передпліч та гомілок, прояви забою кисті у вигляді набряку м’яких тканин та синця, які утворились від дії тупих предметів приблизно за 1-3 доби до обстеження, про що свідчать їх морфологічні властивості, могли виникнути в час і за обставин, вказаних потерпілим, та відносяться до легких тілесних ушкоджень.
Відповідно до наказів командира військової частини 3002 та даних обліково-послужних карток підсудних ОСОБА_6, ОСОБА_7 та потерпілого ОСОБА_3 вони не перебували між собою у відносинах підлеглості.
Протоколами відтворення обстановки та обставин події, проведених з потерпілим ОСОБА_3 та свідками ОСОБА_8, ОСОБА_9 і ОСОБА_10, з кожним окремо, в ході яких вони про дії ОСОБА_6 та ОСОБА_7 показали аналогічно своїм показам в судовому засіданні, також підтверджується вина підсудних у вчиненні злочину.
Військово-лікарською комісією ОСОБА_6 та ОСОБА_7 визнані придатними до військової служби.
Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_6 і ОСОБА_7 групою осіб 1 та 8 червня 2010 року порушили статутні правила взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності між ними відносин підлеглості щодо солдата ОСОБА_3 і заподіяли потерпілому ОСОБА_3 легкі тілесні ушкодження та завдали побоїв. Ці дії ОСОБА_6 і ОСОБА_7 суд кваліфікує за ст. 406 ч. 3 КК України.
Призначаючи підсудним вид і розмір покарання, суд враховує пом’якшуючі їх вину обставини, а саме те, що ОСОБА_6 і ОСОБА_7 свою вину визнали і у вчиненому щиро розкаялись, до кримінальної відповідальності притягуються вперше, як до призову на військову службу так і по службі характеризуються позитивно.
Суд приймає до уваги і те, що потерпілий ОСОБА_3 пробачив підсудних ОСОБА_6 та ОСОБА_7 і просив пом’якшити їм міру покарання. Також суд враховує і ту обставину, що підсудні ОСОБА_6 та ОСОБА_7, виховуються без батька.
Разом з тим, суд враховує більш активну роль ОСОБА_6 у вчиненні злочину.
З урахуванням обставин, що пом’якшують покарання ОСОБА_6 і ОСОБА_7 та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого ними злочину, передбаченого ст. 406 ч. 3 КК України, з урахуванням особи підсудних та позитивних даних про них, суд вважає можливим застосувати до ОСОБА_6 і ОСОБА_7 ст. 69 КК України, у відповідності до якої при призначенні їм міри покарання перейти до іншого, більш м’якого виду покарання, не зазначеного в санкції ст. 406 ч. 3 КК України – застосувати до підсудних ст. 60 КК України і призначити їм за ст. 406 ч. 3 КК України покарання у виді арешту.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд
З А С У Д И В:
ОСОБА_6 та ОСОБА_4 визнати винними у вчинені злочину, передбаченого ст. 406 ч. 3 КК України і на підставі цього Закону, із застосуванням ст.ст. 69, 60 КК України, призначити їм покарання у виді арешту:
- ОСОБА_6 – строком на 3 (три) місяців;
- ОСОБА_7 – строком на 2 (два) місяці.
Місцем відбування покарання засудженим ОСОБА_6 і ОСОБА_7 визначити гауптвахту Центрального управління Військової служби правопорядку в м. Києві.
Строк відбування покарання ОСОБА_6 і ОСОБА_7 відраховувати з моменту фактичного поміщення їх на гауптвахту.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_6 і ОСОБА_7 – нагляд командування військової частини - до набрання вироком законної сили залишити без зміни.
Речові докази по справі, а саме: медичну книжку ОСОБА_3, яка знаходиться у кімнаті зберігання речових доказів військової прокуратури Тернопільського гарнізону – повернути у військову частину 3002, а книгу обліку хворих в амбулаторії медичного пункту військової частини А 1769, яка знаходиться у кімнаті зберігання речових доказів військової прокуратури Тернопільського гарнізону – повернути у військову частину А 1769, за належністю.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до військового апеляційного суду Центрального регіону через військовий місцевий суд Львівського гарнізону протягом п’ятнадцяти діб з моменту його проголошення.
Копія вірна:
ГОЛОВУЮЧИЙ ПО СПРАВІ
підполковник юстиції І. СТЕЛЬМАХ