Справа № 2-а-29/2010р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАІНИ
16 червня 2010 року м. Суми
Зарічний районний суд м. Суми в складі:
головуючого судді –Собини О.І.
при секретарі –Біріній Ю.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління праці та соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації про зобов”язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом і свої вимоги мотивував тим, що 29.05.2008 року він звертався до відповідача із заявою про надання йому дозволу та видачу довідки для переоформлення автомобіля “Опель Вектра”, 1998 року випуску д.н. НОМЕР_1 в органах ДАІ, який був отриманий його дядьком - членом його родини ОСОБА_2, інвалідом 1-ї групи , як гуманітарна допомога із Німеччини у 2006 році. Відповідач відмовив йому в задоволенні його заяви , посилаючись на те, що після смерті інваліда автомобіль, яким він був забезпечений відповідно до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями повинен бути повернутий до Головного управління праці та соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації . Вважає такі дії відповідача неправомірними, оскільки п.16 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями передбачено, що після смерті інваліда автомобіль, яким він був забезпечений головним управлінням соціального захисту або управлінням виконавчої дирекції, строк експлуатації якого більш ніж 10 років, залишається члену сім”ї , який на час смерті інфалиці роживав та був зареєстрований за місцем проживання і реєстрації інваліда. Таким чином вважає, що відмова відповідача є неправомірною і тому просить визнати її протиправною та зобов”язати відповідача надати йому довідку для переоформлення автомобіля марки “Опель Вектра”, 1998 року випуску, державний номер НОМЕР_1 , що належав ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги в повному обсязі .
Представник відповідача заперечив проти задоволення позовних вимог і зазначив, що оскільки автомобіль був отриманий головним управлінням соціального захисту як гуманітарна допомога для конкретного інваліда і виданий ОСОБА_2 відповідно до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями на десятирічний термін , а строк експлуатації автомобіля інвалідом на момент його смерті становив 1 рік 9 місяців, тому відповідно до п.п.16, 41 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями , даний автомобіль повинен бути повернутий головному управлінню праці та соціального захисту населення Сумської ОДА.
Суд, заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи вважає, що позов задоволенню не підлягає з таких підстав.
В судовому засіданні встановлено, що Наказом головного управління праці та соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації № 94 від 18.08.2006 року було передано автомобіль “OPEL”, 1998 року виготовлення як гуманітарна допомога інваліду 2 групи ОСОБА_2 , який перебував на обліку в установленому порядку по забезпеченню спеціальним автомобілем з 30 жовтня 2004 року. Автомобіль видано з правом передачі керування племіннику ОСОБА_1 ( а.с.47).
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер ( а.с.4).
З технічного паспорту автомобіля вбачається , що датою першої реєстрації автомобіля є 18.11.1998 року, а тому строк експлуатації автомобіля від дати першої реєстрації автомобіля на час смерті ОСОБА_2 становить 9 років 5 місяців 23 дні.
Як вбачається з довідки з місця проживання позивача, він дійсно був зареєстрований в АДРЕСА_1 з 21.03.2005 року по 23.10.2008 року і здійснював догляд за своїм дядьком — інвалідом 1 групи ОСОБА_2
Відповідно до п.16 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями , затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 року № 999 встановлено, що після смерті інваліда автомобіль, яким він був забезпечений головним управлінням соціального захисту або управлінням виконавчої дирекції, строк експлуатації якого більше ніж 10 років , залишається члену сім”ї , який на час смерті інваліда проживав та був зареєстрований за місцем проживання і реєстрації автомобіля. Автомобіль , строк експлуатації якого менше ніж 10 років , після смерті інваліда залишається у користуванні його сім”ї, якщо в ній є інвалід, який: має підстави для забезпечення автомобілем згідно д п.3 цього Порядку, проживав і був зареєстрований на час смерті інваліда за місцем його проживанні і реєстрації, не має іншого автомобіля, у тому числі отриманого через головне управління соціального захисту або управління виконавчої дирекції.
Відповідно до п.41 вищезазначеного Порядку після смерті інваліда автомобіль, отриманий як гуманітарна допомога, крім випадків, зазначених в абзацах 1-5 п.16 цього Порядку , повертається ( вилучається) головному управлінню соціального захисту .
Таким чином, оскільки в судовому засіданні було встановлено, що строк експлуатації автомобіля Опель Вектра”, 1998 року випуску, державний номер НОМЕР_1 , яким був забезпечений ОСОБА_2 головним управлінням праці та соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, на час його смерті становив 9 років 5 місяців 23 дні, тому позивач не має право на залишення йому , як члену сім”ї померлого, даного автомобіля, а тому в задоволенні його позовних вимог необхідно відмовити за їх безпідставністю.
На підставі вищенаведеного та керуючись п.п.16,41 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 999 від 19.07.2006, ст.ст. 6-14, 71, 159-163, 167, 186 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Головного управління праці та соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації про зобов”язання вчинити певні дії відмовити за їх безпідставністю.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративному суду через Зарічний районний суд м. Суми шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі, і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Собина О.І.
Повний текст постанови виготовлений 21.06.2010 року.
- Номер: 2-а-29/10
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-29/10
- Суд: Пирятинський районний суд Полтавської області
- Суддя: Собина Ольга Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.09.2015
- Дата етапу: 15.09.2015
- Номер:
- Опис: про перерахунок чорнобільської пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-29/10
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Собина Ольга Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.01.2010
- Дата етапу: 03.03.2010
- Номер:
- Опис: стягнення допомоги дитині до 3-х років
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-29/10
- Суд: Таращанський районний суд Київської області
- Суддя: Собина Ольга Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.01.2010
- Дата етапу: 05.01.2010
- Номер: б/н
- Опис: про скасування постанови про адмін.правопорушення
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-29/10
- Суд: Теплодарський міський суд Одеської області
- Суддя: Собина Ольга Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.04.2010
- Дата етапу: 13.05.2010