ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Цивільна справа № 2 - 5769/2010
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 липня 2010 року
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:
головуючого - судді Вийванко О. М.
при секретарі с/з Костюк У. А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі, в залі суду цивільну справу за позовом комунального підприємства "Тернопільводоканал" до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за спожиті послуги водопостачання та водовідведення, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач КП "Тернопільводоканал" звернулося в суд з позовом до відповідача ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по оплаті за спожиті послуги водопостачання та водовідведення, посилаючись на те, що відповідач за надані позивачем послуги зобов'язаний щомісячно вносити на його рахунок оплату за затвердженими у встановленому порядку тарифами. Однак, відповідач добровільно не проводять оплату за наданні послуги протягом тривалого проміжку часу, внаслідок чого станом на 01.05.2010 року виникла заборгованість у розмірі 1344 грн. 21 коп., яку просять стягнути на користь позивача.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, посилаючись на мотиви, викладені у позовній заяві та просить його задовольнити в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з’явилась, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, причин неявки у судове засідання відповідач суду не повідомив та не подав клопотання про розгляд справи у його відсутності.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 ЦПК України, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов’язанні повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суд про причини неявки вважається, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, не з’явилися в судове засідання без поважних причин.
Приймаючи до уваги вимоги ч. 4 ст. 169 ЦПК України, суд вважає, що відповідач повідомлений належним чином і не з’явився у судове засідання без поважних причин, а тому суд може вирішувати справу на підставі наявних у ній даних та доказів. Зі згоди позивача, який не заперечує проти заочного розгляду справи, суд ухвалює заочне рішення, що відповідає ст. 224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши та оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення виходячи з наступного.
У судовому засіданні встановлено, що відповідач проживає в квартирі № АДРЕСА_1, житловою площею 13,7 кв. м., що підтверджується довідкою ПП «Вікторія» від 23.01.2010 року № 86.
КП "Тернопільводоканал" здійснює забезпечення водопостачання та водовідведення житла, яке займає відповідачка. В зв’язку з цим останнім відкрито особовий рахунок № 52201 для проведення нарахування та оплати послуг з водопостачання та водовідведення.
Згідно ч. 1 ст. 66 ЖК України, плата за користування житлом (квартирна плата) обчислюється виходячи із загальної площі квартири. Розмір плати за користування житлом (квартирної плати) встановлюється Кабінетом Міністрів України (ч.2 ст.66 ЖК України).
Відповідно до вимог ст. 44 Водного кодексу України, ст.ст. 67, 68 Житлового кодексу України, ст. 11 Цивільного кодексу України, «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року № 630 відповідачі, за надані їм послуги з водопостачання та водовідведення зобов'язані щомісячно вносити на рахунок КП "Тернопільводоканал " плату за затвердженими тарифами.
Згідно виписки з особового рахунку про заборгованість за водопостачання та водовідведення, видане КП "Тернопільводоканал" від 23.02.2010 року, відповідач не проводила оплату за спожиті послуги з водопостачання та водовідведення, внаслідок чого виникла заборгованість у розмірі 1344,21 грн.
КП "Тернопільводоканал" направило на адресу відповідач письмове попередження із пропозицією оплатити борг, однак сума заборгованості в установлений законом термін оплачена не була.
У відповідності до ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов’язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов’язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов’язку.
Згідно ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином, відповідно до умов договору, вимог актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Ч. 1 ст. 543 Цивільного кодексу України, передбачено, що у разі солідарного обов'язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов'язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо.
Рішенням Тернопільської міської ради від 22.12.2009 року № 5/31/11, КП "Тернопільводоканал" звільнено на 100% від сплати державного мита до міського бюджету при зверненні до суду з позовними заявами про стягнення заборгованості по оплаті послуг теплопостачання.
За таких обставин, суд вважає, що в даному випадку мають місце порушення відповідачем майнових прав позивача, які підлягають захисту шляхом примусового стягнення з відповідачів на користь позивача заборгованість за спожиті послуги з водопостачання та водовідведення у розмірі 1344,21 грн.; судові витрати в сумі 30,00 грн. на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, сплачених позивачем при подачі позовної заяви, 51,00 грн. судового збору у доход держави, а також витрати пов’язані з явкою до суду у розмірі 11,11грн.
На підставі наведеного, керуючись, ст.ст. 10, 11, 60, 212- 215, 218, 223, 224, 226, 228, 233, 294, 296 ЦПК України, ст. ст. 66, 67, 68 ЖК України, ст. 44 Водного кодексу України, ст. ст. 509,526,543 ЦК України, ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов комунального підприємства "Тернопільводоканал" до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за спожиті послуги з водопостачання та водовідведення - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь комунального підприємства "Тернопільводоканал" (м. Тернопіль вул. Танцорова, 7, р/р 26031770400291 в ХОФ АКБ «Укрсоцбанк», м. Хмельницький, МФО 315018, код ЄДРПОУ 03353845) заборгованість за спожиті послуги з водопостачання та водовідведення в сумі 1344,21 грн. (одну тисячу триста сорок чотири гривень двадцять одну копійок); 30,00 грн. (тридцять гривень 00 копійок) за оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ, 11,11 грн. (одинадцять гривень одинадцять копійок) судових витрат пов’язаних з явкою до суду.
Стягнути із ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 51,00 грн. (п’ятдесят одну гривню 00 копійок) в доход держави.
Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заочне рішення може бути переглянуто Тернопільським міськрайонним судом Тернопільської області за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Заяву про апеляційне оскарження чи апеляційну скаргу може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду і подання після заяви про апеляційне оскарження протягом двадцяти днів апеляційної скарги до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Головуючий – суддя Вийванко О. М.