Судове рішення #10206837

                                                                                                  Копія

Справа № 3- 786/10                                                      

ПОСТАНОВА

5 липня 2010 року Ленінський районний суд м. Полтави в складі:

          головуючого                  Крючко Н.І.,

          при секретарі                 Зубовіч М.Ю.

          з участю  прокурора      Липівської Л.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріал відносно:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Чуднів Житомирської області, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2

у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 352 МК  України, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу від 07 травня 2010 року про порушення митних правил  № 0043/80600/10 20 березня 2010 року ОСОБА_1 було здійснено міжнародне поштове відправлення «KREMENCUK 10 RA 396 02802 3 UA» на адресу громадянина Російської Федерації ОСОБА_3 (АДРЕСА_1), в якому знаходились приховані від митного контролю чотири татарські монети ХІV-XVІІ століття. Зазначені монети разом з іншими були вилучені працівниками УСБУ в Полтавській області в ході огляду зазначеного конверту та по факту їх незаконного переміщення порушено кримінальну справу № 393 за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 15, ч.1 ст. 201 КК України.

Відповідно до експертного висновку від 13 квітня 2010 року № 153/01-22 чотири татарські монети  ХІV-XVІІ століття є предметом  масового карбування, мають погану збереженість і тому представляють лише наукову цінність. Враховуючи зазначене з кримінальної справи були виділені постановою слідчого від 14 квітня 2010 року матеріали по даним монетам та направлені до Полтавської митниці для вирішення питання про складання адміністративного протоколу. Орієнтована вартість монет складає 5 доларів США (що на день перетину митного кордону України 20 березня 2010 року по курсу НБУ становить 39 грн. 88 коп.)        

Всупереч вимогам ст. 96 МК України, положенням якої визначено, що  переміщення  через митний кордон  України  у міжнародних  поштових відправленнях культурних цінностей забороняється,  ОСОБА_1 здійснив  20 березня 2010  року  міжнародне поштове  відправлення  «KREMENCUK 10 RA 396 02802 3 UA» на адресу громадянина Російської Федерації ОСОБА_3 (АДРЕСА_1), в якому знаходились приховані від митного контролю чотири татарські монети ХІV-XVІІ століття.

Притягуємий ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився не попередивши суд про причини неявки, хоча про день і час розгляду справи був повідомлений належним чином.  

Згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України  від 03 червня 2005 року №8  «Про судову практику у справах  про контрабанду та порушення митних правил» чітко визначено  поняття, незаконного переміщення предметів  із приховуванням  від митного контролю, яке передбачає  переміщення через митний кордон України з  використанням   спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів чи способів, що утруднюють їх виявлення, або шляхом  надання одним товарам вигляду інших, або з  поданням митному  органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи одержаних незаконним шляхом або таких, що  містять неправдиві дані.

      Таким чином, суд заслухавши пояснення, представника митниці, міркування прокурора, дослідивши матеріали справи, вважає, що дії  ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст.352 МК України, оскільки він вчинив дії, пов’язані  з спрямовані на переміщення товарів  заборонених до пересилання через митний кордон України з приховуванням їх від митного контролю, за допомогою використання способів та засобів, що утруднюють виявлення предметів .

    Відповідно до п.39 ст.1 МК України товарами ( предметом митного правопорушення) являється будь-яке рухоме майно ( у тому числі валютні  та культурні цінності). В даному  випадку предметом  вказаного правопорушення являються чотири татарські монети ХІV-XVІІ століття.

24 березня 2010 року постановою старшого слідчого в ОВС слідчого відділу Управління Служби Безпеки України порушена кримінальна справа № 393 у відношенні громадянина України ОСОБА_1 за фактом замаху на контрабанду історичних та культурних цінностей у міжнародних  поштових відправленнях за ознаками злочину, передбаченого ч.2  ст.15, ч.1 ст. 201 КК України. В ході дізнання по справі та відповідно до протоколу про вилучення товарів, транспортних засобів і документів у справі про порушення митних правил № 0043/80600/10 від 07.05.2010 року проведена виїмка  предметів, а саме: монети татарської ХІV-XVІІ століття поганої збереженості з мідного сплаву в кількості 1 шт., вагою 0,43 грама, вартістю 9 грн. 97 коп.; монети татарської ХІV-XVІІ століття поганої збереженості з мідного сплаву в кількості 1 шт., вагою 0,49 грама, вартістю 9 грн. 97 коп.; монети татарської ХІV-XVІІ століття поганої збереженості з мідного сплаву в кількості 1 шт., вагою 0,51 грама, вартістю 9 грн. 97 коп.; монети татарської ХІV-XVІІ століття поганої збереженості з мідного сплаву в кількості 1 шт., вагою 0,57 грама, вартістю 9 грн. 97 коп.

Постановою старшого слідчого в ОВС слідчого відділу Управління Служби Безпеки України  від 30 березня 2010 року призначено  мистецтвознавчу експертизу вилучених предметів та отримано висновок експертів, яким монети татарські ХІV-XVІІ століття  визнані  історичними  та культурними цінностями.

Враховуючи те, що товари (предмети порушення митних правил), а також предмети зі спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування зазначених товарів від митного контролю, і транспортні засоби, які використовувались для переміщення товарів через митний кордон України, підлягають конфіскації на підставі ч. 3 ст. 328 МК України незалежно від часу вчинення або виявлення правопорушення, а відповідно до ч. 2 ст. 326 МК – незалежно від того, чи є ці товари і транспортні засоби власністю правопорушника. Таким чином, товари, що в даному випадку є : чотири татарські монети ХІV-XVІІ століття, які знаходяться  на складі  в закритому сховищі Полтавської митниці ( за адресою: м. Полтава, вул. Пролетарська, 28) підлягають конфіскації в дохід держави.  

Відповідно до ч.1 п. 18-1  Постанови Пленуму Верховного Суду України № 8 від 03 червня 2005 року «Про  судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил»   визначено, що відповідно до  статті 385 МК України  витрати у справі про порушення митних правил відшкодовуються особою, щодо якої  винесено постанову  про накладення стягнення, окрім  послуг перекладача, які здійснюються за рахунок  Державного бюджету України. Конкретний розмір витрат, які підлягають відшкодуванню свідкам, експертам і перекладачам визначається відповідним  нормативним актом і має бути  підтверджений документами, які долучаються до  справи. Суми витрат, що підлягають відшкодуванню, зазначаються в постанові суду у справі про порушення митних правил.

Відповідно до розрахунку витрати на зберігання по даній справі станом на  5.07.2010 року згідно офіційного курсу  євро, який складає  7, 9105 грн.  за 1 євро, складає: 0,000000504 євро х 60 днів х 7,9105 = 0,00024 грн., що підлягають  стягненню з ОСОБА_1 (  а.с. 37).

На підставі викладено, керуючись ст.ст. 9, 284 КУпАП, ч.2, ст. 326, ч. 3 ст. 328, ст. 341,352 МК України, суд –

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного  правопорушення передбаченого ст. 352 МК України.

За ст. 352 МК України накласти на  ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді конфіскації предметів контрабанди, а саме: монети татарської ХІV-XVІІ століття поганої збереженості з мідного сплаву в кількості 1 шт., вагою 0,43 грама, вартістю 9 грн. 97 коп.; монети татарської ХІV-XVІІ століття поганої збереженості з мідного сплаву в кількості 1 шт., вагою 0,49 грама, вартістю 9 грн. 97 коп.; монети татарської ХІV-XVІІ століття поганої збереженості з мідного сплаву в кількості 1 шт., вагою 0,51 грама, вартістю 9 грн. 97 коп.; монети татарської ХІV-XVІІ століття поганої збереженості з мідного сплаву в кількості 1 шт., вагою 0,57 грама, вартістю 9 грн. 97 коп., приховані від митного контролю.  

 Стягнути з  ОСОБА_1 витрати за зберігання по даній справі  в сумі 0,00024  грн.  на користь Полтавської митниці.

Постанова  може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області протягом 10 днів з дня її винесення.

  Суддя                     /підпис/                Крючко Н.І.

ВІРНО: Суддя Ленінського районного

суду   м. Полтави                                                                                  Крючко Н.І.    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація