Обычный ТекствзаданномформатеТекствзаданномформатеТекствзаданномформатеТекствзаданномформатеТекствзаданномформатеТекствзаданномформатеТекствзаданномформатеТекствзаданномформатеТекствзаданномформатеТекствзаданномформате ОсновнойтекстОсновнойтекстсотступомБезинтервала Стандартный СодержимоетаблицыСодержимоетаблицыСодержимоетаблицыСодержимоетаблицыСодержимоетаблицыСодержимоетаблицыСодержимоетаблицыСодержимоетаблицыСодержимоетаблицыСодержимоетаблицы ЗаголовоктаблицыЗаголовоктаблицыЗаголовоктаблицыЗаголовоктаблицыЗаголовоктаблицыЗаголовоктаблицыЗаголовоктаблицыЗаголовоктаблицыЗаголовоктаблицы Заголовоктаблицы
Справа № 2-а-69/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.06.2010 року
Попільнянський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді - Шахрая М.І. ,
при секретарі - Добрянській В.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Попільня адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до старшого державного інспектора ВДАІ Брусилівського району лейтенанта міліції Лінкевича Олександра Васильовича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,
ВСТАНОВИВ :
Позивач зазначає, що постановою від 05.05.2010 року відповідачем старшим державним інспектором ВДАІ Брусилівського району л-нтом міліції Лінкевичем О. В на нього було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 255 гривень за порушення ПДР України , а саме ч.1 ст.122 КУпАП.
У даній постанові зазначено, що позивач, керуючи автомобілем перевищив встановлену швидкість руху, чим порушив ПДР України.
Позивач з даною постановою не згоден , тому що вважає її винесеною з чисельним порушенням чинного законодавства, а саме: в матеріалах справи відсутні будь – які докази, , які б підтвердили вчинення ним адміністративного правопорушення
Просить постанову від 05.05.2010 року скасувати.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з*явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив. Оскільки відповідач є суб*єктом владних повноважень, суд не відкладає розгляд справи та розглядає позов на підставі доказів, які є в справі.
Суд , вислухавши позивача, розглянувши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з постанови по справі про адміністративне правопорушення від 05.05.2010 року винесеної старшим державним інспектором ВДАІ Брусилівського району л-нтом міліції Лінкевичем О. В ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення ч.1 ст.122 КУпАП і на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді 255 гривень штрафу.
Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В даній постанові по справі про адміністративне правопорушення від 05.05.2010 року вказано, що ОСОБА_1 05.05.2010 року, в смт. Брусилів по вул. 1-го Травня керуючи автомобілем Фольксваген д.н. НОМЕР_1 перевищив встановлену швидкість руху на 24 км/год, швидкість вимірювалась приладом « Сокіл» .
В судовому засіданні було встановлено, що при складенні протоколу та винесені постанови відповідачем було допущено суттєві порушення, а саме при складені протоколу про адміністративне правопорушення, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, вказала, що він не згоден з протоколом та навів свої аргументи щодо цього, проте свідків, які б підтвердили обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення відповідачем залучено не було.
Оскільки відповідач не з*явився в судове засідання, не довів правомірність винесеної постанови відповідно до вимог ст.71 КАС України, постанова в справі про адміністративне правопорушення підлягає скасуванню.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.6, 10, 14, 70,71,161-163,167 КАС України, ст.ст. 280, 283,293 КпАП України, Постанови КМ України № 1306 від 10.10.2001 року,
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову старшого державного інспектора ВДАІ Брусилівського району лейтенанта міліції Лінкевича Олександра Васильовича серії АМ № 083767 від 05.05.2010 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.122 ч.1 КпАПУ та закрити адміністративну справу.
Заява про апеляційне оскарження постанови може бути подана до Попільнянського районного суду протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Київського апеляційного адміністративного суду через Попільнянський районний суд.
Суддя Попільнянського
районного суду Шахрай М.І.