Справа № 2о-33\2007р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 березня 2007р. Полтавський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді - Гальченко О.О.
при секретарі - Баєчко Л.І.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтава цивільну справу за
заявою ОСОБА_1 про встановлення факту належності
правовстановлюючого документу ,-
ВСТАНОВИВ:
ІНФОРМАЦІЯ_1р. ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2р. помер її батько - ОСОБА_2, а ІНФОРМАЦІЯ_4р. померла її бабуся -ОСОБА_3 , яка була матір»ю її батька. За життя ІНФОРМАЦІЯ_3р. її бабуся -ОСОБА_3 склала заповіт, який зареєстровано Черкасівською сільрадою Полтавського району і області, згідно якого все її майно , де б воно не знаходилось і з чого б воно не складалось , вона заповіла онуці. Відповідно до відмітки Черкасівської сільради Полтавського району заповіт ОСОБА_3 станом на ІНФОРМАЦІЯ_5р. не змінений і не скасований. Все спадкове майно після смерті ОСОБА_3 складається переважно з будинку і земельного паю, і знаходиться в с.Вільховщина Полтавського району Полтавської області. У встановлений законом строк заявниця звернулась до державної нотаріальної контори Полтавського району для оформлення спадщини за заповітом ОСОБА_3, але нотаріус повідомив їй , що неможливо оформити успадкування нею майна , оскільки допущено помилки в особистих документах її померлого батька. Так в свідоцтві про його народження його ім»я зазначено «ОСОБА_4» замість «ОСОБА_2», як вказано в інших його особистих документах - паспорті, трудовій книжці і т.д., в тому числі і в свідоцтві про народження заявниці в графі «батько» записано - «ОСОБА_2».
Внаслідок вказаної помилки вона позбавлена можливості оформити спадщину згідно заповіту ОСОБА_3, отримати її та розпорядитись спадковим майном на власний розсуд. В зв'язку з цим вона змушена звернутись до суду з даною заявою, щоб усунути протиріччя в документах її померлого батька, оскільки вирішити дані питання без звернення до суду неможливо.
Заявниця просила встановити факт належності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_7 року народження, свідоцтва про народження виданого ІНФОРМАЦІЯ_6р. Черкасівською сільрадою Полтавського району і області на ім'я «ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_7 року народження».
В судовому засіданні при попередньому розгляді справи заявниця свої вимоги змінила, надавши суду письмову заяву (а.с.22) , та дала пояснення та вичерпні можливі докази на підтвердження своїх змінених вимог. Остаточно просила встановити факт родинних відносин, а саме , що померлий ОСОБА_2. є її рідним батьком.
Заінтересована особа - ОСОБА_5 надала суду заяву (а.с.20) про розгляд справи у її відсутності, покладалась на розсуд суду.
Представник заінтересованої особи - Полтавської районної державної нотаріальної контори в судове засідання не з»явився, надавши попередньо заяву (а.с.21) про розгляд справи у його відсутності, покладаючись на розсуд суду.
Суд, з»ясувавши думку заявниці, яка не заперечувала проти розгляду справи без участі заінтересованих осіб при попередньому розгляді відповідно до наданих ними заяв, вважає за можливе розглянути дану справу при попередньому розгляді у відсутності пр-ка Полтавської держнотконтори та ОСОБА_5 відповідно до ст.ст. 130, 224 ЦПК України.
Суд, заслухавши пояснення заявниці, дослідивши матеріали справи, вважає, що остаточні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню відповідно до ст.ст.256-259 ЦПК України, оскільки заявницею надано вичерпні можливі докази на їх підтвердження (а.с.6-
2
17), а встановлення факту родинних відносин необхідно для оформлення спадщини згідно заповіту ОСОБА_3, отримання її та розпорядження спадковим майном на власний розсуд ОСОБА_1., оскільки чинним законодавством не визначено іншого порядку його встановлення.
Керуючись ст.с.7,8,10,11, 60,130,209,212-215,224-228,234-235,256-259 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Остаточні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_7 року народження, який є рідним батьком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_8року народження, в свідоцтві про народження померлого ОСОБА_2 , виданому ІНФОРМАЦІЯ_6 року народження Черкасівською сільрадою Полтавського району і області, помилкового вказано ім'я «ОСОБА_4» замість «ОСОБА_2».
Рішення може бути оскаржено а апеляційному порядку до Апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до Апеляційного суду Полтавської області, або в порядку , передбаченому ч.4 ст.295 ЦПК України.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.