Справа № 2-428/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 березня 2007 року Полтавський районний суд Полтавської обл. в складі:
головуючого судді: Шелудякова Л.В.
при секретарі: Пишненко Я.Ю.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Полтава цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітнього сина, який продовжує навчання, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом про стягнення з відповідача аліментів у частці від заробітку (доходу) відповідача визначеної судом на період його навчання в Полтавському політехнічному коледжі, обґрунтовуючи позовні вимоги потребою в матеріальній допомозі зі сторони батька в цей період.
В судовому засіданні позивач позов уточнив і просив стягнути з відповідача аліменти у сумі 200 грн. щомісячно, уточнений позов просив задовольнити і дав свідчення аналогічні тим, що викладені в позовній заяві.
Відповідач уточнений позов повністю визнав та не заперечив проти його задоволення.
Виходячи з вищезазначеного, суд вважає за можливе винести рішення по справі при проведенні попереднього судового засідання. Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України, при визнанні відповідачем позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього Кодексу. Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд заслухавши пояснення позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, що позивач народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року і є сином відповідача (а.с.2,3), повнолітній та навчається на другому курсі денного відділення Полтавського політехнічного коледжу і закінчує навчання в ІНФОРМАЦІЯ_2 року (а.с.6).
Згідно частини 1 ст.199 СК України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Відповідно до ст.200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дітей у твердій грошовій сумі або у частці заробітку платника аліментів, з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу.
Позивач навчається і потребує матеріальної допомоги батьків, обов'язок яких по утриманню є рівним. Як встановлено судом, відповідач є працездатним, а тому може надавати матеріальну допомогу повнолітньому сину.
Оскільки право обрати спосіб визначення аліментів належить позивачу, з урахуванням конкретних обставин справи, матеріальне становища відповідача, суд визначає аліменти в 200 грн. щомісячно, таким чином задовольняючи позов.
Відповідно до ст. 201, 191 Сімейного Кодексу України суд присуджує аліменти з дня пред'явлення позову до закінчення навчання.
Керуючись ст. ст. 182, 199, 200 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 15, 30, 62, 217 ЦПК України, суд, -
2
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, уродженця с.Біляки Семенівського району Полтавської області, мешканця АДРЕСА_1, працює с.Супрунівка, ТОВ „Агрофірма „Джерело", ідентифікаційний номер НОМЕР_1, аліменти в розмірі по 200 грн. щомісячно, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця с.Тройняки Семенівського району Полтавської області, мешкає в АДРЕСА_1, навчається на другому курсі денного відділення Полтавського політехнічного коледжу, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 на період його навчання в Полтавському політехнічному коледжі, починаючи з ІНФОРМАЦІЯ_4 року та продовжуючи до ІНФОРМАЦІЯ_5 року.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн. 00 коп. (п'ятдесят одна гривні 00 коп.) та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 7 грн.50 коп. (сім гривень 50 коп.).
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційного суду або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.