Справа № 2-3542
за 2010 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 липня 2010 року Стахановський міський суд Луганської області
у складі : головуючого судді Бондаренко Н.О.
при секретарі Кличовій А.С.
розглянувши у попередньому судовому засіданні м. Стаханова Луганської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Стахановського міського виконавчого комітету Стахановської міської ради про визнання наслідків пропущення строку для прийняття спадщини поважними та призначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач, звернувшись до суду з позовною заявою вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2, яка за життя склала заповіт на її ім’я, після її смерті відкрилась спадщина у вигляді квартири АДРЕСА_1. Позивач у зв’язку з юридичною необізнаністю та у зв’язку з тим, що вважала, що є заповіт на її ім’я, своєчасно не подала заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини, просить суд визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, який пропущений нею з поважних причин.
Позивач до судового засідання не з’явилась, надала заяву, про розгляд справи за її відсутності, на позові наполягає.
Представник відповідача до судового засідання також не з’явився, надав заяву в якій просить суд розглядати справу у його відсутність, позов визнають.
Розглянувши матеріали справи, заяви сторін, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при попередньому судовому розгляді.
У судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_2 - померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року ( а.с.5 свідоцтво про смерть).
Право власності на квартиру АДРЕСА_1 належить ОСОБА_2, відповідно до договору купівлі продажу від 06 квітня 1992 року, посвідченого державним нотаріусом Стахановської державної нотаріальної контори ОСОБА_3 реєстр № 2-869 (а.с.3-4).
Дійсно померла, ОСОБА_2 за життя, а саме 17.12.2002 року, на випадок її смерті зробила розпорядження, що належну їй АДРЕСА_1 заповідає ОСОБА_1 ( а.с.6).
Згідно ч.1 ст. 1268 Цивільного Кодексу України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Позивач - ОСОБА_1 бажає прийняти спадщину, яку їй заповіла ОСОБА_2, про що свідчить її звернення до нотаріальної контори, для оформлення права на спадщину.
Відповідно до ст. 1272 Цивільного Кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк звернення для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Строк звернення до суду з заявою про прийняття спадщини позивач пропустив через юридичну необізнаність та помилку у трактовані законів, у зв’язку з чим суд вважає можливим поновити їй строк для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини.
Керуючись ст. ст. 10,11,12,27,31,130,169,174,215 ЦПК України, ст. ст. 1268, 1272 ЦК України, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Стахановського міського виконавчого комітету Стахановської міської ради про визнання наслідків пропущення строку для прийняття спадщини поважними та призначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, задовольнити.
Визнати причини пропуску строку для прийняття спадщини ОСОБА_1 поважними.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк шість місяців з дня набрання рішенням законної сили, для подачі заяви до нотаріальної контори м. Стаханова про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції подається протягом 10- днів після проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви.
Головуючий: