Судове рішення #10201168

                                                                                                                             Справа № 2а-1710/10

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

14 липня 2010 року                                                м. Маріуполь

Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області в складі:

головуючого судді – Вайновського А.М.,

при секретарі – Григор А.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі міста Маріуполя Донецької області про зобов’язання здіснити перерахунок та виплату пенсії, -

В С Т А Н О В И В:

11 лютого 2010 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача про зобов’язання здійснити перерахунок та виплату пенсії  з 04 червня 2009 року із застосуванням показника середньомісячної заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні за 2008 рік.   В  обґрунтування своїх вимог посилається на те, що перебуває на обліку Управління ПФУ в Орджонікідзевському районі міста Маріуполя та отримує пенсію з травня 2007 року, але продовжував свою трудову діяльність після її призначення.   З початку 2009 року, відповідачем були перераховані пенсії не за показником 2008 року, як це було в 2008 році, а по показникам 2007 року, що значно зменшувало розмір його пенсії при перерахунку у 2009 році. За підрахунками позивача, він недоотримав пенсію з червня 2009 року приблизно 500 гривень. ОСОБА_1  звертався до відповідача із заявою про перерахунок своєї пенсії відповідно до ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням середньомісячної заробітної плати по Україні за 2008 рік, але всі його звернення були розглянуті формально відповідями - роз’ясненнями, які суперечать вимогами Конституції України та роз’ясненням, опублікованим в ЗМІ. Просить зобов’язати перерахувати та виплатити йому пенсію із застосуванням показника середньомісячної заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні за 2008 рік відповідно до діючого законодавства.

У судовому засіданні позивач підтримав вимоги адміністративного позову у повному обсязі, надавши пояснення аналогічні, викладеним у позові.    

Відповідач до суду не з’явився, надавши суду лист з викладенням своєї позиції щодо позову, з якого вбачається, що УПФУ Орджонікідзевському районі заперечує проти вимог позивача. Управління вважає, що не має законних підстав для проведення перерахунку пенсії позивачу, виходячи зі змісту позовних вимог. Просить суд у задоволенні позову відмовити.

Суд, заслухавши пояснення позивачки, дослідивши надані докази, вважає адміністративний позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі міста Маріуполя Донецької області.

Згідно даних Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі міста Маріуполя, ОСОБА_1 був проведений перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу за 2009 рік із застосуванням заробітної плати (доходу) на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» враховується для обчислення пенсії за 2007 рік – 1197,91 гривень.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого
самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у
спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 92 Конституції України встановлено, що виключно законами України
визначаються права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод; основні обов'язки
громадянина.

Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (1058-15), у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням трудового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового  стажу після призначення пенсії

Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (107-17) ст. 35, були внесені зміни до ч. 4 ст. 42  Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (1058-15), відповідно до якої у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону. Та зміни до абз. ч.1 ст. 40 Закону, відповідно до якої за вибором особи, яка звернулася за пенсією, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключається період до 60 календарних місяців страхового стажу підряд за умови, що зазначений період становить не більше ніж 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим частини першої цієї статті, період, за який враховується заробітна плата, після виключення 10 відсотків тривалості страхового стажу, не може бути меншим ніж 60 календарних місяців.

Разом з тим, Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 визнані неконституційними, серед іншого, і положення підпунктів 9 та 10 пункту 35 розділу II Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

Отже, з 22.05.2008 року відновлена дія статей 40, 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», відповідно до якої п ри призначенні пенсій у 2009 році застосовується показник заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2008 рік (1573,99 грн.), як це визначено підпунктом другим пункту 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 № 530 ( 530-2008-п ) «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян».

Відповідно до підпункту 2 пункту 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 № 530 ( 530 ) «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», для обчислення пенсії відповідно до частини другої статті 40 Закону використовується середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з Державним комітетом статистики, Міністерством економіки, Міністерством праці та соціальної політики і Міністерством фінансів.

Відповідно до Порядку визначення показників середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» враховується для обчислення пенсії, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.02.2008 р., при призначенні пенсій у 2009 році застосовується показник заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2008 рік становить - 1573,99 гривень, як це визначено підпунктом другим пункту 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 № 530 ( 530-2008-п ) «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян».

Таким чином, з’ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд вважає, що позов підлягає задоволенню..

Враховуючи, що відповідно до законодавства, саме на Пенсійний фонд України покладено обов’язок проведення розрахунку розміру пенсій та доплат, суд вважає за необхідне зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі міста Маріуполя Донецької області здійснити позивачу перерахунок його пенсії з 04 червня 2009 року з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення відповідно до ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року.

Керуючись ст. 40, ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», п.п.3 п. 11 постанови Кабінету Міністрів України « Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» від 28.05.2008 року ст.ст. 11, 86,159-153,181 КАС України,  

                                                                П О С Т А Н О В И В:

Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі міста Маріуполя Донецької області здійснити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,  перерахунок та виплату пенсії за віком з 04 червня 2009 року відповідно до ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», постанови Кабінету Міністрів України « Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» від 28.05.2008 року із застосуванням показника середньомісячної заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2008 рік, що складає 1573,99 гривень.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення та подальшої подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч. 5 ст.  186 КАС України.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація