Судове рішення #10201147

Справа № 2-1277/10  

                                                                                                                                                             2010 рік        

З А О Ч Н Е    Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

13 липня 2010 року                                                                                                   місто Маріуполь  

Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області у складі:

головуючого судді Вайновського А.М.,

при секретарі  Григор А.Г.,

розглянувши  у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Маріуполі Донецької області цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщення та зняття з реєстраційного обліку,

треті особи: Орган опіки та піклування Орджонікідзевської районної адміністрації Маріупольської міської ради, відділ реєстрації та громадянства фізичних осіб Орджонікідзевського РВ Маріупольського МУ УМВС України в Донецькій області, житлово-комунальне підприємство «Азовжитлокомплекс», ОСОБА_4,  -

В С Т А Н О В И В:

04 березня 2010 року позивач ОСОБА_1  звернувся до суду з позовом про визнання ОСОБА_2 такою, що  втратила право користування жилим приміщенням, просив зняти її з реєстраційного обліку за адресою квартира АДРЕСА_1. В обґрунтування заявлених вимог позивач посилався на те, що  йому на праві власності належить квартира АДРЕСА_1 на підставі договору купівлі-продажу №692593 АВЕ від 15 жовтня 1999 року. Право власності зареєстроване 15 жовтня 1999 року за № 38777 в БТІ м. Маріуполя Донецької області. У вказаній квартирі, 05 листопада 1999 року, він прописав свого сина – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, якому дозволив мешкати у квартирі разом із своєю дружиною, відповідачкою по справі  – ОСОБА_2, але дозволу на реєстрацію останньої позивач не давав. ОСОБА_4 з відповідачкою мешкав у спірній квартирі до червня 2009 року, коли їх сімейні відносини припинилися, вона зібрала свої речі та виїхала з квартири.  Рішенням Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя їх шлюб був розірваний у вересні 2009 року, після чого, позивач довідався, що ОСОБА_2 зареєстрована в квартирі АДРЕСА_1. При зверненні до робітників ЖКП «Азовжитлокомплекс», позивач дізнався, що відповідачка була зареєстрована в квартирі на підставі заяви його сина – ОСОБА_2, хоча останній не є власником вказаного житла.  На прохання позивача знятися з реєстраційного обліку в добровільному порядку, відповідачка відмовилася. Просив визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 такою, що втратила право користування квартирою АДРЕСА_1 та зняти її з реєстраційного обліку.

Оскільки окрім ОСОБА_2 в квартирі залишилася бути зареєстрованою її дочка – ОСОБА_3, на прописку якої у спірній квартирі позивач  згоди не давав, і яка не мешкає в квартирі також з червня 2009 року, в подальшому ОСОБА_1 були уточнені позовні вимоги, в остаточній редакції яких просив визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 такими, що втратили право користування жилим приміщенням та зняти їх з реєстраційного обліку.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1, та його представник ОСОБА_5, яка діє на підставі ордеру,  підтримали заявлені  позовні вимоги, дали пояснення, аналогічні, викладеним у позові та просили задовольнити позов у повному обсязі.

Відповідачі ОСОБА_2, ОСОБА_3 у судове засідання не з’явилися, оскільки місце їх проживання невідомо, про день та час слухання справи були повідомлені шляхом публікації оголошення у газеті «Донбасс».

Представники третіх осіб – Органу опіки та піклування Орджонікідзевської районної адміністрації Маріупольської міської ради  та відділу реєстрації та громадянства фізичних осіб Орджонікідзевського РВ Маріупольського МУ УМВС України в Донецькій області у судове засідання не з’явилися по невідомим суду причинам, про день та час слухання справи були повідомлені своєчасно і належним чином.

Третя особа ОСОБА_4 та представник третьої особи ЖКП «Азовжитлокомплекс» до судового засідання не з’явилися, надавши суду заяви про розгляд справи за їх відсутності.

Зі згоди позивачів суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Заслухавши пояснення позивача, його представника, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Матеріалами справи встановлено, що квартира АДРЕСА_1 належить ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу № АВЕ 692593 від 15 жовтня, посвідченого приватним нотаріусом Маріупольського міського нотаріального округу Донецької області ОСОБА_6 15 жовтня 1999 року за реєстровим № 5422 та зареєстрованого в БТІ м. Маріуполя  15 жовтня 1999 року за реєстровим № 38777(а.с.8)

Згідно свідоцтва про розірвання шлюбу серія НОМЕР_1 від 02 березня 2010 року, виданого Орджонікідзевський відділом реєстрації актів цивільного стану Маріупольського міського управління юстиції Донецької області, шлюб між ОСОБА_4 та ОСОБА_2 розірвано 02 березня 2010 року, актовий запис № 64(а.с.7).

За даними лицьового  рахунку НОМЕР_2 у спірній квартирі значаться прописаними  власник – ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, його син – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, який був зареєстрований 05 листопада 1999 року, невістка – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 та онучка – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстровані у вказаній квартирі з  22 квітня 2003 року(а.с.13).

Як вбачається із довідки ЖКП «Азовжитлокомплекс» від 24 лютого 2010 року, яка була видана на запит адвокату, відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 зареєстровані в АДРЕСА_1 на підставі заяви ОСОБА_4 з 22 квітня 2010 року(а.с.12).

Судом встановлено, що  відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не проживають у АДРЕСА_1 з вересня 2009 року, що підтверджується актом, складеним 30 червня 2010 року ЖКП “Азовжитлокомплекс”.

Відповідно до ст. 71 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

Згідно ст. 72 ЖК України, визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться у судовому порядку.

За таких підстав, відповідачі ОСОБА_2, ОСОБА_3, залишаючись зареєстрованими у жилому приміщенні та не користуючись цим приміщенням понад шість місяців без поважних причин, втратили право користування жилим приміщенням.

За змістом ст. 7 Закону України “Про свободу пересування, вільний вибір місця проживання в Україні” однієї з підстав для зняття з реєстрації є позбавлення права користування жилим приміщенням.

Оскільки в судовому засіданні встановлено, що відповідачі ОСОБА_2, ОСОБА_3  втратили право користування житловим приміщенням квартири АДРЕСА_1, вони підлягають зняттю з реєстрації за цією адресою.

На підставі ст. ст. 71, 72 ЖК України, ст. 7  Закону України “Про свободу пересування, вільний вибір місця проживання в Україні”, керуючись ст. ст. 10, 60, 213, 215, 224-226 ЦПК України, суд -      

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 -  задовольнити.

Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 такими, що втратили право користування жилим приміщенням квартири АДРЕСА_1, знявши їх з реєстраційного обліку за вказаною адресою.

Заочне рішення може бути переглянуто Орджонікідзевським районним судом міста Маріуполя за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Позивачем рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області протягом двадцяти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження, яка має бути подана до Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Суддя ________________                                                    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація