РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
ПРО ВІДМОВУ У ВІДКРИТТІ ПРОВАДЖЕННЯ
04 вересня 2007 р. Справа № 2-а -340/07
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Шарапа В.М., розглянувши позовну заяву відділу освіти Сарненської районної державної адміністрації
до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Рівненській області
про оскарження постанови про арешт коштів боржника від 15 серпня 2007 року,
В С Т А Н О В И В :
Відділ освіти Сарненської районної державної адміністрації звернувся з позовом до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Рівненській області про оскарження постанови про арешт коштів боржника від 15 серпня 2007 року.
У відкритті провадження в цій адміністративній справі слід відмовити з наступних підстав.
З позовної заяви відділу освіти Сарненської райдержадміністрації вбачається, що оскаржувана постанова про арешт коштів боржника від 15 серпня 2007 року була прийнята державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Рівненській області при примусовому виконанні виконавчих листів Сарненського районного суду № 2-2032 та № 2-2033 від 26 серпня 2003 року про стягнення з відділу освіти Сарненської РДА на користь ОСОБА_1 та ОСОБА_2 надбавки за вислугу років.
Згідно ст. 383 ЦПК України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Статтею 384 ЦПК України передбачено, що скаргу може бути подано до суду безпосередньо або після оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби до начальника відповідного відділу державної виконавчої служби.
У відповідності до ч.2 ст. 85 Закону України «Про виконавче провадження» та ч.2 ст. 384 ЦПК України скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.
Згідно ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного
виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Законом встановлено інший порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця, а тому цей спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
За таких обставин відділу освіти Сарненської райдержадміністрації слід відмовити у відкритті провадження в цій адміністративній справі з підстав, визначених п.1 частини 1 статті 109 КАС України.
Роз'яснити позивачу, що в силу частини 5 статті 109 КАС України, повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
На підставі наведеного та керуючись ч.2 ст. 85 Закону України «Про виконавче провадження», ст. 383, ч.2 ст. 384 ЦПК України, ст. 17, п.1 ч.1 ст.109, ст.165, ст.181 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити відділу освіти Сарненської райдержадміністрації у відкритті провадження в адміністративній справі за його позовом до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Рівненській області про оскарження постанови про арешт коштів боржника від 15 серпня 2007 року.
2. Копію цієї ухвали разом з позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами невідкладно надіслати позивачу.
3. Ухвалу може бути оскаржено до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який постановив ухвалу. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Шарапа В.М.