22А-551
УХВАЛА
05 лютого 2007 року
Суддя судової палати у цивільних справ апеляційного суду Луганської області Коротенко Є.В., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Ленінського районного суду м.Луганська від 04.12.2006 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління з організації оповіщання і зв'язку в надзвичайних ситуаціях та забезпечення роботи комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про стягнення заборгованості по невиплаченій грошовій компенсації за продовольчі пайки,
встановив:
ОСОБА_1. 03.01.2007 року (а.с.75-76) звернувся з апеляційною скаргою на постанову
Ленінського районного суду м.Луганська від 04.12.2006 року (а.с.72-73) по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління з організації оповіщання і зв'язку в надзвичайних ситуаціях та забезпечення роботи комісії техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про стягнення заборгованості по невиплаченій грошовій компенсації за продовольчі пайки.
Вступна та резолютивна частини вказаної постанови були ухвалені Ленінським районним судом м.Луганська 04.12.2006 року (а.с.71).
Як стверджує сам апелянт в своїй апеляційній скарзі, копію постанови суду у повному обсязі він отримав 12.12.2006 року (а.с.75).
Згідно з ч.3 ст.186 КАС України, заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Відповідно до ч.5 ст.186 КАС України, апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
У відповідності з ч.6 ст.186 КАС України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Ст.101 КАС України передбачено, що „Процесуальні строки це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії-".
Згідно зі ст.102 КАС України, пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом,- продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Стаття 103 КАС України вказує на те, що „Перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок... Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день... Останній день строку триває до двадцять четвертої години, але якщо в цей строк слід було вчинити процесуальну дію в суді, де робочий час закінчується раніше, строк закінчується в момент закінчення цього часу".
Отже, як вбачається з матеріалів справи, на оскаржувану постанову суду першої інстанції заява про її апеляційне оскарження не надходила, а апеляційна скарга надійшла до канцелярії суду вже після того, як сплив строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
2
Заява про поновлення строку на апеляційне оскарження до апеляційного суду не надходила, у апеляційній скарзі апелянт не порушує питання про поновлення йому строку, а вирішення питання про поновлення строку з ініціативи суду законом не передбачено. Разом з тим, апелянт не є позбавленим права подати і надалі до апеляційного суду заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження із мотивацією щодо поважності причин пропуску строку, яку буде розглянуто відповідно до ст. ст. 102,186 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ч.6 ст.186 Кодексу Адміністративного судочинства
України,
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Ленінського районного суду м.Луганська від 04.12.2006 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління з організації оповіщання і зв'язку в надзвичайних ситуаціях та забезпечення роботи комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про стягнення заборгованості по невиплаченій грошовій компенсації за продовольчі пайки залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення, однак її може бути оскаржено шляхом подачі касаційної скарги протягом місяця з дня набрання нею законної сили безпосередньо до Вищого Адміністративного суду України