Судове рішення #10194256

Справа №  2а-3247/10/2570

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

19 липня 2010 р.                                                                                    м. Чернігів

Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді                                                                 Сорочко Є.О.,

при секретарі                                                                          Сердюк Д.О.,

з участю представника Чернігівського територіального управління Державної комісії

з цінних паперів та фондового ринку                                  Кравченка В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом першого заступника прокурора міста Чернігова в інтересах держави в особі Чернігівського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Каротин» про стягнення штрафу, -

                                                       В С Т А Н О В И В:

Перший заступник прокурора м. Чернігова звернувся до суду в інтересах держави в особі  Чернігівського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Чернігівського територіального управління ДКЦПФР)  з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства «Каротин»  (далі – ВАТ «Каротин» ) про стягнення  штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2040 грн. Свої вимоги обґрунтовують тим, що постановою № 175 -ЧН від 29.09.2009 року уповноваженою особою Чернігівського територіального управління ДКЦПФР на підставі акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 131-ЧН від 15.09.2009 року за неопублікування річної інформації  в загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР в установлені законом терміни на відповідача накладено штраф у розмірі 2040 грн. Постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів відповідач не оскаржив в установленому законодавством України порядку і терміни, штраф до Державного бюджету України добровільно не сплатив.  Відповідно до ч. 3 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» штрафи, накладені ДКЦПФР, стягуються в судовому порядку.

Представник прокуратури в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.

В судовому засіданні представник Чернігівського територіального управління ДКЦПФР позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання повторно не з’явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначаються Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

Відповідно до пунктів 1, 2 глави 1 Розділу 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2007 р. за N 97/13364  емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати регулярну річну інформацію (далі - річна інформація) у повному обсязі відповідно до вимог цього розділу. Звітним періодом для складання річної інформації є календарний рік.

Пунктом 1 глави 7 Розділу 5 вищевказаного Положення встановлено, що розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

На підставі доповідної записки від 13.08.2009 відділу корпоративних фінансів та звітності учасників ринку цінних паперів щодо не опублікування річної інформації в офіційних друкованих виданнях ДКЦПФР ВАТ «Каротин», уповноваженою особою Комісії – начальником відділу правозастосування, контрольно-ревізійної діяльності та з питань кадрової роботи і діловодства Чернігівського територіального управління ДКЦПФР 03.09.2009 року винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.

Актом про правопорушення на ринку цінних паперів № 131-ЧН від 15.09.2009 року встановлено, що відповідач не опублікував річну інформацію (звіт за 2008 рік) в офіційному друкованому виданні ДКЦПФР в терміни, передбачені п. 1 Глави 7 Розділу 5  Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів. На підставі вказаного акту виконуючим обов’язки начальника Чернігівського територіального управління ДКЦПФР винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 15.09.2009 року, розгляд якої призначено на 29.09.2009 року.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Розглянувши матеріали справи на ринку цінних паперів у відношенні ВАТ «Каротин» 29.09.2009 року начальником Чернігівського територіального управління ДКЦПФР, винесено постанову № 175-ЧН про накладення штрафу на ВАТ «Каротин» в розмірі 120 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – 2040 грн.

Відповідно п. 2 розділу 18 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням ДКЦПФР № 2272 від 11.12.2007 року штраф  має  бути  сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови.

Згідно ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних відповідач не оскаржив, однак штрафні санкції в добровільному порядку не сплатив.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги першого заступника прокурора міста Чернігова в інтересах держави в особі Чернігівського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Каротин» необхідно задовольнити оскільки вони є законними та обґрунтованими, а штраф стягнути з відповідача до Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов першого заступника прокурора міста Чернігова в інтересах держави в особі Чернігівського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Каротин» - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Каротин» (ідентифікаційний код 05529774) в дохід державного бюджету України по коду бюджетної класифікації 23030300: отримувач: Держбюджет м. Чернігова; код за ЄДРПОУ ВДК № 22825965, банк отримувача: ГУДКУ в Чернігівській області, МФО 853592, п/р 31118106700002 штраф за правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 2040 (дві тисячі сорок) грн.  

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, а  якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то з дня отримання нею копії постанови, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.


                          

Суддя:                                                                                              Сорочко Є.О.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація