Справа №2-о - 34 \ 2007р. РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2007 року Снігурівський районний суд Миколаївської області у складі:
головуючого - судді Кішковської З.А., при секретарі - Забаровській С А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Снігурівка Миколаївської області справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,
Встановив:
У січні 2007 року ОСОБА_1. звернулася до суду з заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.
В заяві вказала, що народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 на території Польщі. З родиною у 1945 році була відселена до Львівської області з території, яка відійшла іншій державі. Вказаний факт за чинним законодавством надає їй право на гарантії соціального захисту, однак за доведеності належності довідки державного архіву Львівської області про переселення на територію України з інших держав після 1944 року (вих. № П-2386-06\п від 22.11.2006 року), через невідповідність даних щодо особи у частині зазначення дати народження (1937 рік) паспортним даним (194 0 рік). У судовому засіданні представник заявительки заяву підтримав, вважав, що причиною до механічної помилки зазначення року народження у довідці про відселення було написання даних зі слів батьків заявительки, які не мали освіти, отримання статусу "учасник війни" заявниця має надати до органу соціального захисту населення підтвердження належності архівної довідки, яка посвідчує факт відселення, тому встановлення заявленого факту має для нею юридичне значення. Третя особа згідно письмового повідомлення заяву визнала, заявила про відсутність заперечень щодо її задоволення. Просила судовий розгляд провадити за відсутності її представника. Дослідивши докази, суд вважає, що заява є обгрунтованою та підлягає задоволенню зі слідуючих підстав:
·довідкою державного архіву Львівської області від 22.112006 року (вих.№ П - 2386 - 06\п) підтверджується факт переселення у 1945 році до Львівської області з с.Башня-Дільна Любачівського повіту Жешівського воєводства Польщі родини ОСОБА_1, у складі батька ОСОБА_2, матері ОСОБА_3 та семи дітей, у тому числі ОСОБА_1 -1937 року народження).
·заявителька ОСОБА_1 за даними паспорта ( серіяНОМЕР_1, виданого 12.06.2002 року Снігурівським РВ УМВС України в Миколаївській області) народилася у с Б-Дільна Любачівського району Львівської області. Свідоцтво про народження заявительки не збереглося.
·допитані свідками ОСОБА_4, ОСОБА_5. підтвердили, що заявителька їх рідна сестра, народилася у 1937 у 1945 ропі з ними та іншими членами родини була перейдена на Україну з території, яка відійшла до Польщі. При переселенні переселення дані особи ( у тому числі і рік народження ) фіксувалися зі слів батьків, які не мали освіти. У архівній довідці щодо зазначених свідків також неправильно стосовно паспортних даних вказано рік народження. Є юності і у даних про місце народження. Так свідок ОСОБА_5. ( 1927 року народження) уродженка с.Б-Дільна Любачівського району Львівської області, тоді як свідок ОСОБА_4 (1944 року народження) є уродженкою с Б-Дільна Польщі
·свідок ОСОБА_6. показав, що заявителька є його тещею. Члени його родини також були переселені з Польщі 1944 року і знають заявительку, як мешканку сусіднього села у Любачівському районі.
У суду не має підстав до неприйняття наведених свідчень і тому він вважає знайшовшим своє підтвердження факт переселення заявниці відповідно даних наведеної архівної довідки. При цьому враховує, що за обставин переселення дані про рік народження заявниці могли бути вказані помилкові, тоді як дані про прізвище, ім"я та по-батькові - співпадають, так само щодо не співпадання даних про народження заявниці, бо згідно вищенаведеної довідки держархіву с.Б-Дільна Любачівського повіту відносилося до Жешівського воєводства Польщі.
- право заявительки на додаткові пільги передбачено чинним Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії социального захисту", тому встановлення факту належності архівної довідки має для неї юридичне значення. Справу вирішено на підставі ст.ст.256,257 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 10,11,209,212,213,214,215,218 ЦПК У країни, суд,-
ВИРІШИВ:
Встановити факт належності ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, довідки Державного архіву Львівської області від 22 листопада 2006 року за вих. № П-2386-06\п про переселення у 1945 році сім'ї ОСОБА_1 з с. Башня-Дільна Любачівського повіту Жешівського воєводства (Польща) у зв"язку відходженням території до Польщі у Львівську область щодо ОСОБА_1 -1937 року народження. Заяву на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня оголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.