Судове рішення #10191736

Справа № 3-639/10

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

19 липня 2010 року                                            м. Камінь-Каширський

    Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області      Гамула Б.С., при секретарі Семенюк О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення ДАІ по обслуговуванню м. Каменя-Каширського та району та АТІ УДАІ УМВС України у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_1, директора спільного українсько-німецького підприємства ПСБ „Волинь”,

за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

    ОСОБА_1 22 квітня 2010 року, о 20 год. 20 хв., на нерегульованому перехресті нерівнозначних доріг – вулиць Шевченка та Неродів в м. Камені-Каширському Волинської області, керуючи автомобілем марки „Ауді-100”, номерний знак НОМЕР_1, рухаючись по другорядній дорозі вул. Неродів, виїжджаючи на головну дорогу вул. Шевченка, не надав переваги в русі мотоциклу марки „Дніпро-11”, номерний знак НОМЕР_2, під керуванням ОСОБА_2, який, виявивши небезпеку для руху та уникаючи зіткнення виїхав на смугу зустрічного руху, де відбулось зіткнення транспортних засобів, чим порушив п. 16.11 Правил дорожнього руху України.

ОСОБА_1 своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КпАП України.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні даного правопорушення не визнав. Підтвердив, що у вказані день та час рухався на власному автомобілі марки „Ауді” з дружиною ОСОБА_3 та тестем ОСОБА_4 по другорядній дорозі вулиці Неродів в м. Камені-Каширському. Виїжджаючи на головну дорогу вулицю Шевченка, повертаючи ліворуч, зупинися. Пересвідчився, що ніяких транспортних засобів з обох напрямків не наближається, після чого продовжив рух та виїхав на середину дороги. В цей момент побачив, що з лівої сторони по головній дорозі на відстані 30-40 метрів наближається мотоцикл „Дніпро-11”. Подумавши, що встигне закінчити маневр, продовжив рух, однак коли побачив, що водій мотоцикла розпочав екстрене гальмування, зміщуючись вліво на зустрічну смугу, зупинив автомобіль. В цей момент відбулось зіткнення з мотоциклом, від якого його автомобіль відкинуло вправо на відстань приблизно 80 см. Вважає, що причиною ДТП є перевищення швидкості водієм мотоцикла та його виїзд на смугу зустрічного руху. Додав, що при виїзді з вул. Неродів на вул. Шевченка оглядовість обмежена через придорожні інженерні споруди, зокрема, перила мосту та насадження.

Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення підтверджується доказами, зібраними в судовому засіданні.

    Зокрема поясненнями свідка ОСОБА_2, який показав, що 22 квітня 2010 року ввечері рухався мотоциклом марки „Дніпро-11”, номерний знак НОМЕР_2, по головній дорозі вул. Шевченка в м. Камені-Каширському. Під’їжджаючи до перехрестя з вулицею Неродів, приблизно за 50-60 м., побачив як на дорогу виїжджає автомобіль „Ауді-100”. Уникаючи ДТП, подав звуковий сигнал та почав екстрене гальмування, але оскільки відстань до перешкоди була невелика, крім того, в багажнику автомобіля „Ауді” перевозився велосипед, який виступав за його габарити, не маючи іншої можливості уникнути аварії, увімкнув лівий поворот і почав зміщуватись на смугу зустрічного руху. Але оскільки автомобіль „Ауді” продовжував маневр і також виїхав на вул. Шевченка, тому уникнути зіткнення не вдалось. Додав, що рухався зі швидкістю приблизно 50 км/год.

    Поясненнями свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6, які підтвердили відповідність схеми ДТП дійсному розміщенню транспортних засобів на перехресті вулиць Шевченка та Неродів в м. Камені-Каширському 22 квітня 2010 року під час оформлення ДТП. Уточнили, що безпосередньо свідками ДТП не були.

    Письмовими доказами: висновком по факту ДТП від 27 квітня 2010 року, протоколом про адміністративне правопорушення АС № 098537 від 23 квітня 2010 року, з яких вбачається, що ОСОБА_1 22 квітня 2010 року, біля 20 год. 20 хв., на нерегульованому перехресті нерівнозначних доріг – вулиць Шевченка та Неродів в м. Камені-Каширському Волинської області, керуючи автомобілем марки „Ауді-100”, номерний знак НОМЕР_1, рухаючись по другорядній дорозі вул. Неродів, виїжджаючи на головну дорогу вул. Шевченка, не надав переваги в русі мотоциклу марки „Дніпро-11”, номерний знак НОМЕР_2, під керуванням ОСОБА_2, який, виявивши небезпеку для руху та уникаючи зіткнення, виїхав на смугу зустрічного руху, де відбулось зіткнення транспортних засобів.

    Протоколом огляду місця ДТП від 22 квітня 2010 року, схемою до нього та протоколами огляду транспорту від 22 та 23 квітня 2010 року, в яких зафіксовано наявність механічних пошкоджень на обох транспортних засобах.  

    Показань свідка ОСОБА_3 про те, що вона безпосередньо була свідком ДТП, так як сиділа на передньому пасажирському сидінні автомобіля „Ауді” і що також оглянула проїзну частину перед виїздом на головну дорогу, оскільки вона добре проглядалась в обох напрямках, при цьому не побачивши на ній жодних транспортних засобів, суддя до уваги не бере, так як її показання суперечать поясненням самого правопорушника, який вказав, що оглядовість на перехресті вулиць Шевченка та Неродів обмежена.

    Суддя не вважає, виїзд ОСОБА_2 на смугу зустрічну руху причиною ДТП, оскільки, згідно п. 2.14 «е» Правил дорожнього руху водій має право відступати від вимог законодавства в умовах дії непереборної сили або коли іншими засобами неможливо запобігти власній загибелі чи каліцтву громадян, а як вбачається з пояснень учасників ДТП, саме в таких умовах діяв         ОСОБА_2

В той же час, грубе порушення ОСОБА_1 вимог п. 16.11 ПДР України перебуває в прямому причинному зв’язку з виникненням ДТП.

    Таким чином, суддя вважає, що в судовому засіданні здобуто достатньо доказів винуватості ОСОБА_1 у вчиненні ДТП, що мала місце 22 квітня 2010, о 20 год. 20 хв., на перехресті вулиць Шевченка та Неродів в м. Камені-Каширському.

Враховуючи обставини вчиненого правопорушення, дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, вважаю за доцільне піддати ОСОБА_1 адмінстягненню у виді штрафу.

    Керуючись ст.ст. 124, 283, 284 КпАП України

постановив:

Визнати винним ОСОБА_1 у правопорушенні, передбаченому статтею 124 КпАП України, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 400 (чотириста) гривень.

    Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Волинської області через Камінь-Каширський районний суд протягом десяти діб з дня винесення постанови.

Суддя-підпис

Оригіналу відповідає

Суддя  Камінь-Каширського                                                                    

районного суду                                    Б.С. Гамула

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація