Судове рішення #10190047

               Cправа № 1-22/2010 р.    

                                           

В И Р О К  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

04 .0 3.2010 року

Народицький районний суд Житомирської області

                                                                   


в складі: головуючого-судді     Бруховського Є.Б.

               при секретарі Пивовар К.М.

               з участю прокурора   Мамкути А.М.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Народичі кримінальну справу по обвинуваченню:

ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 уродженця м. Київ, жителя АДРЕСА_1 українця, громадянина України, розлученого, освіта середня, не працюючого,  раніше судимого 12 .0 3.2009 року Народицьким районним судом за ст.185 ч.3 КК України до 3 років позбавлення волі, на підставі ст..75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік; 05.05.2009 року Народицьким районним судом за ч.1 ст.164 КК України до 120 годин громадських робіт ,

 в скоєнні злочину передбаченого ст.389 ч.2 КК України,-

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_4, будучи засудженим Народицьким районним судом 05 травня 2009 року за ч.1 ст.164 КК України до покарання у вигляді 120 годин громадських робіт, після набрання вироком законної сили ,  23 липня 2009 року був ознайомлений з умовами відбуття покарання інспектором Овруцького міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції в Народицькому районі та направлений для відбуття цього покарання в розпорядження Радчанського сільського голови на визначених Радчанською сільською радою роботах.

Однак, засуджений ОСОБА_4 всупереч вимогам ст.ст. 37 ч.1, 38 ч.2 Кримінально-виконавчого кодексу (КВК) України та п. 5.3 розділу 2 Інструкції «Про порядок виконання покарань, не пов»язаних з позбавленням волі та здійснення контролю щодо осіб, які засуджені до таких покарань» затверджену Наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань МВС України від 19.12.2003 року № 270/1560, (особи, засуджені до громадських робіт, зобов»язані: додержуватись встановлених законодавством порядку та умов відбуття покарання; сумлінно ставитися до праці, працювати на визначених для них об»єктах і відпрацьовувати установлений судом строк громадських робіт; працювати на визначених для них об»єктах; відпрацьовувати установлений строк громадських робіт; з»являтися за викликом до інспекції; періодично з»являтися на реєстрацію до інспекції) без поважних на те причин в серпні, вересні та жовтні 2009 року не виходив для відпрацювання громадських робіт. Інспектором КВІ до засудженого ОСОБА_4 за порушення порядку та умов відбуття громадських робіт, у відповідності з вимогами ч.1 ст. 40 КВК України було застосовано застереження у вигляді письмового попередження щодо можливості притягнення його до кримінальної відповідальності.

Також засуджений ОСОБА_4 всупереч вимогам ст.. 37 ч.1 Кримінально-виконавчого кодексу України не з»явився без поважних на те причин в серпні, вересні та жовтні 2009 року на реєстрацію до кримінально-виконавчої інспекції в установлені, згідно постанови про встановлення днів явки на реєстрацію, в третій четвер кожного місяця, тим самим ухиляється від відбуття громадських робіт, будучи засудженим до цього покарання.

Відповідно до вимог ст..40 ч.3 КВК України та п.8.2 розділу 2 Інструкції «Про порядок виконання покарань, не пов»язаних з позбавленням волі та здійснення контролю щодо осіб, які засуджені до таких покарань» затвердженої Наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань МВС України від 19.12.2003 року № 270/1560, невиконання обов»язків, порушення порядку та умов відбування покарання, невихід більше двох разів протягом місяця на громадські роботи без поважних причин, а також неявка без поважної причини до інспекції є ухиленням від відбування покарання у вигляді громадських робіт.

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_4 вину   свою визнав повністю та показав, що він дійсно був засуджений Народицьким районним судом за ст.164 ч.1 КК України до 120 годин громадських робіт і інспектором КВІ був ознайомлений з порядком відбуття даного покарання. Громадські роботи він повинен був відпрацьовувати при Радчанській сільській раді Народицького району, куди і був направлений інспектором. Призначені години громадських робіт він не відбував, на відмітки до інспектора КВІ не з»являвся, в зв»язку з чим неодноразово попереджався про кримінальну відповідальність за ст.389 ч.2 КК України, за порушення умов та порядку відбуття громадських робіт.  

Підсудний щиро розкаюється у вчиненому просить суд суворо не карати.

Окрім повного визнання підсудним своєї провини, його винність у вчиненні даного злочину знайшла своє підтвердження в судовому засіданні показами свідків та  матеріалами справи.

 Так, свідок ОСОБА_5 показав, що він працює інспектором Овруцького міжрайонного відділення кримінально-виконавчої інспекції в Народицькому районі. ОСОБА_4 23 .0 7.2009 року було роз»яснено порядок відбування покарання у вигляді громадських робіт, про що було відібрано підписку, роз»яснена ст.389 КК України. Копію вироку було направлено до Радчанської сільської ради для виконання. Також засудженому були встановлені та оголошені під розписку дні явки для реєстрації до КВІ. В період з 24.07.2009 року по 31.10.2009 року ОСОБА_4 для відбування громадських робіт жодного разу не виходив. Невихід відбування покарання він пояснив тим, що 24.07.2009 року приходив в Радчанську сільську раду, але ніякої роботи йому не запропонували. Більше в сільську раду він не з»являвся. З цього приводу йому було винесено попередження, але від підпису про ознайомлення з письмовим попередженням він відмовився. На протязі трьох місяців засуджений жодного разу не з»явився до КВІ в Народицькому районі для реєстрації у встановлені для нього дні .

Свідок ОСОБА_6 показав, що він працює на посаді сільського голови Радчанської сільської ради. В липні 2009 року він знаходився в черговій відпустці, обов»язки сільського голови виконувала секретар сільської ради ОСОБА_7 В кінці липня 2009 року вона йому повідомила, що з кримінально-виконавчої інспекції в Народицькому районі в сільську раду надійшли документи на ОСОБА_4 щодо відбуття ним покарання у вигляді 120 годин громадських робіт. Він сказав, що з даного приводу вона повинна повідомити ОСОБА_4 і той повинен відпрацьовувати громадські роботи на території сільської ради, а саме: вирубувати чагарники та скошувати траву. Згодом ОСОБА_7 повідомила його, що від вказаного переліку робіт ОСОБА_4 відмовився, повідомивши, що він хворий у нього болять руки та спина. В серпні місяці 2009 року він вийшов з відпустки й на вулиці зустрів ОСОБА_4, який виконував фізичну роботу, рубав дрова. Він запропонував йому прийти в сільську раду і погодинно відпрацьовувати громадські роботи, на що ОСОБА_4 нічого не відповів і жодного разу не з»явився в сільську раду для відпрацювання громадських робіт.  

- вироком Народицького районного суду від 12 .0 3.2009 року з якого видно, що ОСОБА_4 був засуджений за ст.ст.185 ч.3, 75, 76 КК України до 3 років позбавлення волі з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік (а.с.54-55).

- вироком Народицького районного суду від 05.05.2009 року з якого видно, що ОСОБА_4 був засуджений за ст.164 ч.1 КК України до 120 годин громадських робіт (а.с.56).

- попередженнями ОСОБА_4 від 31 . 10.2009 року, з яких видно, що у разі продовження порушення порядку та умов відбуття покарання він буде притягнутий до кримінальної відповідальності за ст.389 ч.2 КК України (а.с.20,21).

- графіками та табелями виходу на роботу засудженого до громадських робіт ОСОБА_4, згідно яких у  серпні, вересні та жовтні 2009 року не виходив для відпрацювання громадських робіт жодного разу (а.с.16-18).

Аналізуючи зібрані та досліджені в судовому засіданні докази, суд приходить до висновку, що винність підсудного повністю доведена  і кваліфікує  дії  ОСОБА_4 за ст.389 ч.2 КК України, як ухилення від відбування громадських робіт особою, що засуджена до цього покарання.

Обставин, що обтяжують  чи пом»якшують покарання підсудного судом не встановлено.

При призначенні покарання підсудному, суд враховує характер і ступінь суспільної небезпечності вчиненого злочину, те що підсудний по місцю свого проживання характеризується негативно, ніде не працює, раніше судимий (судимість не знята і не погашена в установленому законом порядку), а тому суд вважає, що йому слід призначити покарання у вигляді позбавлення волі .

Керуючись  ст. ст. 323, 324 КПК України суд,

З А С У Д И В:

ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 389 ч. 2 КК України і призначити йому покарання згідно з цим Законом у вигляді арешту строком на 6 місяців .

На підставі ст..71 КК України частково приєднати не відбуті покарання за попередніми вироками Народицького районного суду від 12 . 03.2009 року у вигляді 3 років позбавлення волі з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік та від 05.05.2009 року у вигляді 120 годин громадських робіт і відповідно до ст.72 КК України остаточно призначити йому покарання у вигляді 3 років 1 місяця позбавлення волі .

Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_4 – підписку про невиїзд змінити на взяття під варту із залу суду .

Строк відбування покарання засудженому рахувати з 04 .0 3.2010 року.

На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Житомирської області через Народицький районний суд протягом 15-ти діб з моменту його проголошення.

       

             Суддя                                                                                  Є.Б. Бруховський

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація