Судове рішення #10189859

  Справа № 2-2511/10

                       Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

7 травня 2010 року

Жовтневий районний суд м. Харкова в складі:

головуючого - судді Федюшина М.В.,

при секретарі –          Корнєєвій І.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Харківської міської ради Харківської області, виконавчого комітету Жовтневої районної у м. Харкові ради про визнання права власності, -

встановив:

    ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом, в якому просить визнати за ним право власності на житловий будинок літ. «А-1» житловою площею 22.1 кв.м., загальною площею 42.5 кв.м., розташованому по АДРЕСА_1 та зобов’язати виконавчий комітет Жовтневої районної ради м. Харкова видати відповідне свідоцтво про право власності.

    Обґрунтовуючи позов, ОСОБА_1 вказує на те, що рішенням Харківської міської ради № 419 від 02.11.92 року, батькові відповідачів, ОСОБА_4 була надана у власність земельна ділянка по АДРЕСА_1 площею 0.084 кв.м.

    Рішенням Виконавчого комітету Жовтневої районної у м. Харкові ради № 173-16 від 24.12.91 року, ОСОБА_4 наданий дозвіл побудувати житловий будинок з надвірними будівлями по АДРЕСА_1.

    ОСОБА_4 розпочав будівництво житлового будинку, але закінчити його не встиг. ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4 помер в м. Харкові.

    У відповідачок, які є рідними доньками померлого та сестрами позивача, коштів для продовження будівництва не було. З їх дозволу ОСОБА_1 продовжив будівництво житлового будинку. Будівництво проводилось на земельній ділянці, яка законно перебувала в користуванні відповідачів з дотриманням всіх будівельних норм та правил. Зведений будинок не порушує прав інших осіб, не суперечить суспільним інтересам. Конструкції збудованого будинку зведені належним чином та відповідають нормам БДНП.

    Після закінчення будівництва ОСОБА_1 вирішив переоформити будинок на своє ім’я, було виготовлено технічний паспорт на житловий будинок літ. «А-1», житловою площею 22.1 кв.м., загальною площею 22.1 кв.м., загальною площею 42.5 кв.м., однак в КП «ХМБТІ» позивачу відмовили у видачі  Свідоцтва про право власності так як  формально власником нового будинку  є  відповідачі, як спадкоємці.

    Будівництво  житлового будинку  проводилось ним власною  працею, за власні кошти.  Спеціалізовані роботи проводилися робітниками будівельних професій, які мають досвід будівельних робіт та володіють належним чином оформленими ліцензіями. Тому він вимушений звернутися до суду з позовом.

В судове засідання позивач, відповідачі та представники співвідповідачів не з’явились, про день, час і місце розгляду справи були належним чином повідомлені. Надали до суду заяви з проханням розглянути справу за їх відсутності на підставі наявних у справі письмових доказів.

Зважаючи на те, що зазначені вище заяви учасників судового процесу відповідають вимогам ч.2 ст.158 ЦПК України, наявних у справі доказів достатньо для ухвалення судового рішення, суд відповідні клопотання сторін задовольнив, а тому розглянув справу за їх відсутності.  

Дослідив матеріали справи, надані і долучені до справи письмові докази, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог, та вважає їх такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України, при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього Кодексу.

Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Судом встановлено, що Рішенням Харківської міської ради № 419 від 02.11.92 року батькові відповідачів, ОСОБА_4 була надана у приватну власність земельна ділянка по АДРЕСА_1, площею 0,084 кв.м.

Рішенням Виконавчого комітету Жовтневої районної ради м. Харкова № 173-16 від 24.12.91 року ОСОБА_4 було надано дозвіл побудувати житловий будинок з надвірними будівлями по АДРЕСА_1.

ОСОБА_4 розпочав будівництво житлового будинку, але закінчити його не встиг. ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м. Харкові помер ОСОБА_4 (свідоцтво про смерть Серії НОМЕР_1 виданого міським відділом РАЦС №4 ХОУЮ 06.06.2010р.).

У відповідачок, які є рідними доньками померлого коштів для продовження будівництва не було. З їх дозволу  їх брат ОСОБА_1 продовжив будівництво житлового будинку.

Відповідно до ст. 375 ЦК України, власник земельної ділянки має право зводити на неї будівлі та споруди, а також дозволяти будівництво на своїй ділянці іншим особам.

Будівництво нового будинку проводилось  на земельній ділянці, яка законно перебувала в користуванні відповідачів з дотриманням всіх будівельних норм і правил. Зведений будинок не порушує прав інших осіб, не суперечить суспільним інтересам. Конструкції збудованого будинку зведені належно й відповідають нормам Сніп.

Відповідно до ст. 331 ЦК України, право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва. Між позивачем та відповідачами була досягнута усна домовленість про визнання права власності за позивачем.

Відповідно до ст. 631 ЦК України,  договір набирає чинності з моменту його укладення, а також договір є укладеним, як що сторони досягли згоди з усіх істотних умов договору.

Факт зведення позивачем нового житлового будинку підтверджується письмовим доказом – виготовленим  18.03.2010 року технічним паспортом  КП  «ХМБТІ» на житловий будинок №2 по в’їзду Джутовий в м.Харкові, а також технічним висновком ТОВ  «Модулор».

      Відповідно до ст. 376 ч. 5 ЦК України, на вимогу власника ( користувача ) земельної ділянки, суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.

    Проведене будівництво та рішення про його проведення було прийнято та відбувалося на підставі технічного висновку про стан будівельних конструкцій та можливості будівництва житлового будинку літ. «А-1» по в-ду Джутовому 2 м. Харкова, виконаного ТОВ «МОДУЛОР СЕРВІС» (державна ліцензія АВ № 358726 від 19.10.07 року), та дозволів санепідемстанції та пожежної інспекції.

Комунальним підприємством «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» виконано технічну інвентаризацію збудованого житлового приміщення будинку. За результатами проведення інвентаризації 10.04.0-8 року виготовлено технічний паспорт, відповідно до якого, за адресою: АДРЕСА_1, збудований житловий будинок літ. «А-1» площею 42.5 кв.м.

Відповідно до ч. 2 ст. 331 ЦК України, право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва. Право власності на нову річ виникає в той момент, коли в результаті виготовлення чи створення з’являється об’єкт, який може кваліфікуватись як нова річ.

Будівництво житлового будинку завершено, що підтверджується технічним паспортом КП «ХМБТІ» від 18.03.10 року.

Згідно ст. 317 ЦК України, власнику належить право володіння, користування та розпорядження своїм майном.

Відповідно до ст. 319 ЦК України, власник володіє, користується та розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

П. 5 ст. 319 ЦК України, встановлене єдине обмеження щодо здійснення права власності – власник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі.

Згідно до ч. 2 ст. 328 ЦК України, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Згідно ст. 321 ЦК України, ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності чи обмежений у його здійсненні.

    Відповідно до ст. 331 ЦК України, право власності є непорушним, ніхто не може бути протиправно позбавленим цього права чи обмеженим у його здійсненні. Право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва. Якщо право власності на нерухоме майно підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації. Згідно із ст. 182 ЦК України право власності та інші речові права на нерухомі речи, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. Державна реєстрація прав на нерухомість і правочинів щодо нерухомості є публічною, здійснюється відповідним органом, який зобов'язаний надавати інформацію про реєстрацію та зареєстровані права в порядку, встановленому законом. Відмова у державній реєстрації права на нерухомість або правочинів щодо нерухомості, ухилення від реєстрації, можуть бути оскаржені в суді. Порядок державної реєстрації прав на нерухомість, у тому числі і за рішеннями суду, визначено Тимчасовим положенням про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, що затверджене в редакції Наказу Міністерства Юстиції України № 36/5 від 17 травня 2004 року.

    Відповідно до п.п. 1.3.,1.4 Тимчасового положення обов'язковій реєстрації підлягає право власності на нерухоме майно фізичних і юридичних осіб. Державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно здійснюють підприємства бюро технічної інвентаризації у межах визначених адміністративно-територіальних одиниць. В межах м. Харкова, певної адміністративно-територіальної одиниці, на території якої знаходиться вищезазначені нежитлові приміщення, здійснює державну реєстрацію прав КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації».

    Згідно ст. 10 Закону України „Про державну реєстрацію речових прав та їх обмежень”,  підставою для державної реєстрації прав, що посвідчують виникнення речових прав на нерухоме майно, є, зокрема, рішення суду стосовно речових прав на нерухоме майно, що набрали законної сили.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 319, 321, 332 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 209, 213 - 215 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

    Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Харківської міської ради Харківської області, виконавчого комітету Жовтневої районної у м. Харкові ради про визнання права власності – задовольнити.

Визнати за ОСОБА_6 право власності на житловий будинок літ. «А-1» житловою площею 22.1 кв.м., загальною площею 42.5 кв.м., розташованого по АДРЕСА_1.

Зобов’язати виконавчий комітет Жовтневої районної ради м. Харкова видати свідоцтво про право власності на житловий будинок літ. «А-1» житловою площею 22.1 кв.м., загальною площею 42.5 кв.м., розташованого по АДРЕСА_1 на ім’я ОСОБА_1.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Харківської області.

Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                   М.В. Федюшин

  • Номер: 6/592/173/23
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-2511/10
  • Суд: Ковпаківський районний суд м. Сум
  • Суддя: Федюшин Микола Володимирович
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 31.08.2023
  • Дата етапу: 28.09.2023
  • Номер: 6/592/173/23
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-2511/10
  • Суд: Ковпаківський районний суд м. Сум
  • Суддя: Федюшин Микола Володимирович
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 31.08.2023
  • Дата етапу: 28.09.2023
  • Номер: 6/592/173/23
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-2511/10
  • Суд: Ковпаківський районний суд м. Сум
  • Суддя: Федюшин Микола Володимирович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 31.08.2023
  • Дата етапу: 28.09.2023
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація