Судове рішення #10186973

Справа № 2-1775/10

  З А О Ч Н Е     Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

01 червня 2010 року                                                               м. Чернігів

Новозаводський районний суд міста Чернігова

в складі: головуючого – судді   Філатової Л.Б.

          при секретарі         Гиляки О.М.        

     з участю позивачки ОСОБА_1,    

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Чернігові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей,

В с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулася з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, який зареєстрований 29.06.2005 року актовий запис № 849, стягнення аліментів на її користь на утримання неповнолітніх дітей: доньки – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньки ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/3 частини доходу щомісячно до досягнення дітьми повноліття, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Заявлені вимоги обґрунтовує тим, що з відповідачем 29.06.2005 року зареєстрували шлюб, актовий запис № 849. Від шлюбу мають спільних двох доньок: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2. Спільне життя з відповідачем не склалось. Шлюбні відносини припинили своє існування з січня 2010 року, спільне господарство не ведеться. Між ними втрачено почуття поваги та взаємопорозуміння. Подальше спільне проживання та збереження шлюбу неможливі. Зазначає, що відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання доньок не надає. Просить, шлюб між нею та відповідачем розірвати, стягнути з нього в примусовому порядку на її користь аліменти на утримання доньок в розмірі 1/3 частини доходу щомісячно до досягнення дітьми повноліття.

    В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала,  просила шлюб розірвати та стягнути аліменти з відповідача на утримання спільних дітей в розмірі 1/3 частини доходу щомісячно до досягнення дітьми повноліття, при викладенні пояснень посилалась на обставини зазначені в позовній заяві.

    Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з”явився, про час та місце розгляду справи повідомлений під розписку (а.с.16), з клопотанням про відкладення розгляду справи до суду не звертався, а отже на підставі ст.ст. 169 ч. 4, 224 ЦПК України, суд вважає можливим справу розглянути у його відсутності на підставі наявних у справі даних та доказів з постановленням заочного рішення.  

    Вислухавши позивачку, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню. При цьому суд виходить з наступного:

Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі, що зареєстрований 29.06.2005 року, Відділом реєстрації актів цивільного стану Чернігівського міського управління юстиції, Україна, актовий запис № 849 (а.с.5,17), від шлюбу мають неповнолітніх дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2, батьками яких вони являються (а.с.6,7).

Суд, приймаючи до уваги обставини життя подружжя, прийшов до висновку, що шлюб на підставі ст. 112 Сімейного Кодексу України належить розірвати, оскільки між сторонами втрачені почуття взаємопорозуміння і поваги, шлюбні стосунки фактично припинились і перебування їх у шлюбі носить формальний характер, примирення між подружжям неможливо і збереження шлюбу буде суперечити їх інтересам, що має істотне значення у даній справі.

Батьки зобов’язані утримувати неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття, що передбачено ст. 180 Сімейного кодексу України.

    На час розгляду справи домовленості між батьками з приводу участі відповідача в утриманні дітей – не досягнуто, а отже аліменти підлягають стягненню в судовому порядку в силу ст. 181 Сімейного Кодексу України.

          При визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я і матеріальне становище дітей і відповідача, обставини даної справи, і вважає за необхідне керуючись ст. ст. 182, 183 Сімейного Кодексу України, позовні вимоги задовольнити повністю, стягнувши з відповідача аліменти в розмірі 1/3 частини доходу, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 19.04.2010 року в силу ст. 191 Сімейного Кодексу України.

    На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 57-62, 64, 208, 209, 212-215, 224-226, 228 ЦПК України, ст. ст.110 ч.1. 180, 181 ч.3, 182, 183, 191 Сімейного Кодексу України, суд -,

В и р і ш и в  :

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити в повному обсягу.

Шлюб між ОСОБА_1 і ОСОБА_2, зареєстрований 29.06.2005 року, Відділом реєстрації актів цивільного стану Чернігівського міського управління юстиції, Україна, актовий запис № 849 – розірвати.

При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАГС стягнути з ОСОБА_2 в доход держави мито в розмірі 17 \сімнадцять гривень.

    Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця міста Чернігова (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1)  на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітніх дітей:  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/3 частини доходу щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 19.04.2010 року і до досягнення дітьми повноліття.

    Стягнути з ОСОБА_2 в доход держави 51 (п”ятдесят одну) гривню судового збору.

    Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) сплачені  - 30 (тридцять) гривень 00 копійок витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та 8 (вісім) гривень 50 копійок – державного мита.

Допустити негайне виконання рішення суду про стягнення з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця міста Чернігова (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1)  на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітніх дітей:  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/3 частини доходу щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку – у межах суми платежу за один місяць.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Суддя:                                       Л.Б.Філатова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація