Справа № 2а-4219/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 липня 2010 року Личаківський районний суд м. Львова в складі:
головуючого судді: Стрепка Н.Л.,
при секретарі судового засідання: Чеботарьовій Л.Я.,
з участю позивача: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління ДАЇ ГУМВС України у Львівській області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, -
встановив:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом д о відповідача про скасування постанови серії ВС № 212567 від 03.03.2010р. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що протокол про адміністративне правопорушення не складався і відповідно його копія вручена не була, справа про адміністративне правопорушення була розглянута без участі, особи, яка притягалась до адміністративної відповідальності, копія постанови в справі про адміністративне правопорушення йому не вручалась та не надсилалась, про існування постанови довідався 19.05.2010р., коли з‘явився на виклик Личаківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції, у зв’язку з цим просить поновити строк на звернення до адміністративного суду.
В судовому засіданні позивач позов підтримав з мотивів викладених в ньому та просить його задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, хоча належним чином повідомлявся про розгляд справи, про причини своєї неявки суду не повідомив. Суд вважає за можливе провести розгляд справи та постановити рішення у відсутності представника відповідача на підставі наявних доказів, відносно чого позивач не заперечив.
Судом встановлено, що 03.03.2010р. постановою серія ВС № 212567 позивача було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 121 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу. Згідно постанови вбачається, що 08.02.2010р. о 18:40 год. ОСОБА_1 керував автомобілем марки Рено д.н.з. НОМЕР_1 із неосвітленим державним реєстраційним номерним знаком в темну пору доби.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до вимог ст. 285 КУпАП постанова оголошується негайно після закінчення розгляду справи. Копія постанови протягом трьох днів вручається або висилається особі, щодо якої її винесено. Копія постанови вручається під розписку. В разі, якщо копія постанови висилається, про це робиться відповідна відмітка у справі.
В оскаржуваній постанові відсутній підпис особи відносно якої вона винесена та немає даних про надіслання постанови особі, щодо якої її винесено, чим порушено вимоги ст. 285 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень, обов’язок доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.
В судове засідання представник Управління ДАІ ГУМВС України у Львівській області не з’явився, не виконав вимог суду про представлення в судове засідання матеріалів адміністративної справи на підставі яких позивача було притягнено до адміністративної відповідальності. Крім того, не представив суду достатніх та належних доказів в підтвердження правомірності оскаржуваної постанови.
Згідно ст. 293 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді скарги на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обґрунтованість винесеної постанови і приймає зокрема, рішення про скасування постанови і закриття справи.
Враховуючи наведене постанова серії ВС № 212567 від 03.03.2010р. підлягає скасуванню, оскільки її копія не була вручена позивачу, а провадження у справі про адміністративне правопорушення — закриттю.
Відповідно до ст. 100 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін. Позовні заяви приймаються до розгляду адміністративним судом незалежно від закінчення строку звернення до адміністративного суду.
Згідно з ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач довідався про існування оскаржуваної постанови лише 19.05.2010р., коли з‘явився на виклик Личаківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції, тому строк на звернення до адміністративного суду, слід поновити, оскільки він пропущений з поважної причини.
Керуючись ст.ст. 2, 11, 71, 100, 102, 104, 159, 160, 161 КАС України, ст.ст. 251, 285, 293 КУпАП, суд -
постановив:
Поновити строк на звернення до адміністративного суду.
Адміністративний позов задовольнити.
Скасувати постанову серії ВС № 212567 від 03.03.2010р., провадження по справі про адміністративне правопорушення за ч. 5 ст. 121 КУпАП відносно ОСОБА_1 — закрити.
Постанова суду може бути повністю або частково оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Личаківський районний суд м. Львова шляхом подання протягом десяти днів з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку передбаченому ч. 5 ст. 186 КАС України.
Суддя Н.Л.Стрепко