Судове рішення #10182642

               копія

               

                                                      Справа №2-418/2010 р.

                              Р І Ш Е Н Н Я

                       І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

     7 липня 2010 року                         м.Тростянець

                Тростянецький районний суд Сумської області

                 в складі: головуючого - судді Жаворонка В.П.

                           при секретарі Васюхно Г.І.,

     розглянувши в судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Білківської сільської ради Тростянецького району Сумської області про продовження строку на прийняття спадщини,

                                         

                            В С Т А Н О В И В :

             

    ОСОБА_1 звернувся до суду з вищезазначеним позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла його мати ОСОБА_2, після смерті якої відкрилася спадщина: жилий будинок №АДРЕСА_1 та земельна ділянка площею 4,01 га, яка надана для товарного сільськогосподарського виробництва та знаходиться на території Білківської сільради.

    У вищезазначеному будинку була зареєстрована його матір. На момент її смерті ніхто не був прописаний (зареєстрований). Він був прописаний (зареєстрований) в м.Суми.

    На випадок своєї смерті його померла матір залишила заповіт, яким все своє майно заповіла йому.

    Його дві рідні сестри (інші спадкоємці першої черги): ОСОБА_3 проживає в Казахстані; ОСОБА_4 в м.Харкові. Сестри заяв про прийняття спадщини не подавали, на спадщину не претендують.

    Від спадщини він не відмовлявся,але подати заяву до нотконтри про прийняття спадщини після смерті матері в передбачений законом шестимісячний строк він не зміг, так як є людиною похилого віку, пенсіонер, мешкає в іншому місті, працює на шкідливому виробництві, часто хворіє. Через це, а також в силу юридичної неграмотності він пропустив строк на прийняття спадщини.    

    З даним позовом звернувся позивач до суду, в якому просив визначити йому  додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті його  матері ОСОБА_2

    Позивач в судовому засіданні просив задовольнити його вимоги.

    Представник відповідача в судове засідання не з’явився, але від нього до суду надійшла заява, згідно якої Білківська сільська рада просить розглядати справу у відсутність представника,  не заперечує проти встановлення додаткового строку ОСОБА_1 достатнього для подачі заяви про прийняття спадщини після померлої ОСОБА_2, а тому суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представника відповідача, на підставі матеріалів, які є в справі.    

Суд, вислухавши позивача, вивчивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

    Було встановлено, що позивач народився ІНФОРМАЦІЯ_2 року та його батьками були ОСОБА_5 та ОСОБА_2, які розлучилися коли йому було 2 роки.

    ІНФОРМАЦІЯ_1 року його мати –ОСОБА_2 померла, що підтверджується копією свідоцтва про її смерть (а.с.7).

    Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина: жилий будинок №АДРЕСА_1 та земельна ділянка площею 4,01 га, яка надана для товарного сільськогосподарського виробництва та знаходиться на території Білківської сільради Тростянецького району Сумської області (а.с.10).

    За час життя, померла ОСОБА_2, 11 листопада 1994 року, склала заповіт, яким на випадок своєї смерті все своє майно  де б воно не було і з чого б воно не складалося, і взагалі все те, що їй буде належати на день смерті і на що вона за законом матиме право, заповідала сину ОСОБА_1, що підтверджується копією заповіту, посвідченого 11.11.1994 року секретарем виконкому Білківської сільради Тростянецького району Сумської області та зареєстрованого в реєстрі за №205 (а.с.6).

    Як пояснив позивач в судовому засіданні строк звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті матері ним пропущено з поважних причин. Він людина похилого віку, пенсіонер, мешкає в іншому місті, працює на шкідливому виробництві, часто хворіє. Через це, а також в силу юридичної неграмотності він пропустив строк на прийняття спадщини. Його дві рідні сестри (інші спадкоємці першої черги): ОСОБА_3 проживає в Казахстані, ОСОБА_4 в м.Харкові. Сестри заяв про прийняття спадщини не подавали, на спадщину не претендують.

    Як вбачається з повідомлення Тростянецької державної нотаріальної контори Сумської області №363 від 28.05.2010 р. після смерті ОСОБА_2 спадкова справа не заводилася.

    Згідно ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    При таких обставинах справи, враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що причини пропуску строку подачі заяви на прийняття спадщини є поважними, а тому необхідно задовольнити вимоги ОСОБА_1 та визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

    На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10,11,209,212,214-215 ЦПК України та  ст.ст.1268,1270,1272 ЦК України, суд –

                           

                             В И Р І Ш И В:

   

    Позов ОСОБА_1 до Білківської сільської ради Тростянецького району Сумської області про продовження строку на прийняття спадщини задовольнити.      

    Визначити ОСОБА_1, 1946 року народження додатковий строк на 2 місяці для подання заяви в Тростянецьку державну нотаріальну контору Сумської області про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті його матері ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с.Грузьке Тростянецького району Сумської області.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сумського апеляційного суду через Тростянецький районний суд Сумської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

 

     

      Суддя                                           підпис

ВІРНО:

Суддя Тростянецького райсуду                       Жаворонок В.П.                                              

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація