Судове рішення #10182523

Справа № 2-227/2010р.

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2010 року Білогірський районний суд Хмельницької області в складі:

головуючого  Кащук Н.С.,

при секретарі Іващук М.В.

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Білогір’я цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до Юрівської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно,

В С Т А Н О В И В :

    13 квітня 2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача про визнання за нею права власності на земельну частку (пай), вказавши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2. На випадок своєї смерті вона склала заповіт, яким все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося і взагалі все те, що буде належати їй за законом на день смерті, а також грошові вклади, що знаходяться в Білогірському ощадному банку № 2903 заповіла позивачці, ОСОБА_1. Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на спадкове майно до складу якого входить земельна ділянка  в землях спілки селян «Мир» в с. Юрівка Білогірського району Хмельницької області. У встановлений законом термін вона прийняла спадщину, проте нотаріальною конторою відмовлено їй у видачі свідоцтва про право на спадщину. Підставою для відмови у оформленні свідоцтва про право на спадщину на земельний пай стало те, що після смерті ОСОБА_2 сертифікат на право на земельну частку (пай) серія НОМЕР_1, який підтверджував її право власності   на земельну частку, був втрачений. В зв»язку з відсутністю у відділі Держкомзему у Білогірському районі бланків сертифікатів їй було відмовлено у видачі його дублікату, що змусило звернутися з позовом до суду.

    Позивачка в  судовому засіданні позовні вимоги підтримала і пояснила, що зверталася до нотаріальної контори з вимогою видати свідоцтво про право на спадщину та до відділу  Держкомзему з вимогою видати дублікат  сертифіката, проте не змогла вирішити питання про прийняття спадщини у позасудовому порядку.

    Представник відповідача – представник Юрівської сільської ради в судове засідання не з»явився. Про час і місце судового розгляду повідомлені своєчасно і належним чином. Подали до суду заяву, в якій вказали, що позовні вимоги визнають.  Просили позов задовольнити.  

  Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи суд встановив, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, мала право на земельну часку (пай) в землях  спілки селян «Мир» в с. Юрівка площею 2,57 умовних кадастрових гектарів  Білогірського району Хмельницької області на підставі сертифікату серії НОМЕР_1 зареєстрованого у книзі реєстрації сертифікатів за № 374. Вказаний сертифікат був втрачений, про що свідчить довідка видана газеті «Життя і слово» про те, що ОСОБА_2 має право на земельну частку (пай) по спілці-селян «Мир» с. Юрівка.

 Позивачка прийняла спадщину після смерті ОСОБА_2

 Вказані обставини підтверджені довідками  відділу Держкомзему № 10-57/10 від 20.01.2010р. та № 10-363 від 04.03.2010р., довідками Юрівської сільської ради  № 143-144 від 06.04.2010 року про те, що на час смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 і на протязі шести місяців після її смерті в одному будинку з нею за адресою АДРЕСА_1 проживали і були зареєстровані: ОСОБА_1, 1955 року народження та ОСОБА_3, 1953 року народження та копією заповіту, посвідченого 23.07.2003 року секретарем виконавчого комітету Юровецької сільської ради народних депутатів Білогірського району Хмельницької області Присяжнюк Н.П. і зареєстрованого в реєстрі за № 64.

Згідно довідки Білогірської державної нотаріальної контори № 204/01-14 від 11.05.2010р. після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 спадкова справа не заводилася.

Пунктом 11 ч.1 ст.346 ЦК України встановлено, що право власності  припиняється зі смертю власника.

 У статті 1218 даного Кодексу вказано, що до складу спадщини входять усі права та обов»язки, що належали спадкоємцеві на момент відкриття  спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно статті 1216 даного Кодексу спадкуванням є перехід прав та обов»язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

У частині 4. ст. 174 ЦПК України вказано, що у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав  ухвалює  рішення   про задоволення позову.

Згідно ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають в державі.

 

На підставі наведеного, керуючись ст.124 Конституції України, ст.ст. 346, 1216, 1218 ЦК України, ст.ст. 174, 213-215 ЦПК України, суд,

                             В И Р І Ш И В :

      Позовну заяву ОСОБА_1 до Юрівської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно  задовольнити.

      Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженкою с. Кур»Янки та жителькою с. Шуньки Білогірського району Хмельницької області право власності на земельну частку (пай), в землях  спілки селян «Мир» в с. Юрівка площею 2,57 умовних кадастрових гектарів  Білогірського району Хмельницької області на підставі сертифікату серії НОМЕР_1 зареєстрованого у книзі реєстрації сертифікатів за № 374, який виданий Білогірською РДА 26.05.1997 року.

       

      Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Хмельницької області  через Білогірський районний суд шляхом подачі протягом 10 днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК  України.

Суддя Білогірського

 районного суду                                      Кащук Н.С.

  • Номер: 22-ц/778/1912/16
  • Опис: про заміну сторони виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-227/10
  • Суд: Апеляційний суд Запорізької області
  • Суддя: Кащук Наталія Сергіївна
  • Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення ухвали без змін
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 15.03.2016
  • Дата етапу: 28.04.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація