ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
про закриття провадження у справі
14 квітня 2010 р. Справа № 2-а-1404/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Аліменко Володимир Олександрович
суддів Курка Олега Петровича
Драчук Татьяни Олександрівни
при секретарі судового засідання: Петрунчака Андрія Григоровича
за участю представників сторін:
Позивача : ОСОБА_2
Відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи:
за позовом: ОСОБА_2
до: Міністерства оборони України, Вінницького обласного військового комісаріату
про: зобов"язнання суб"єктів владних повноважень прийняти рішення про нарахування та виплату одноразової грошової допомоги
ВСТАНОВИВ:
Заявлено позов ОСОБА_2 до Міністерства оборони України, Вінницького обласного військового комісаріату про зобов"язнання суб"єктів владних повноважень прийняти рішення про нарахування та виплату одноразової грошової допомоги.
До початку розгляду справи на вирішення поставлене питання про підсудність даного спору адміністративному суду.
Як вбачається зі змісту позовних вимог та обставин, якими обґрунтовано позов, позивач просить зобов'язати відповідача прийняти рішення про нарахування одноразової допомоги передбаченої ст.16 Закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей."
Колегія суддів встановила, що заявлений позивачем позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинствави виходячи з наступних підстав.
Згідно ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, а саме на види соціальних виплат і допомог.
Частина 2 статті 2 КАС України чітко вказує, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією та Законами України встановлений інший порядок судового провадження.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України адміністративний позов –це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЦПК України передбачено, що суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, земельних, сімейних, трудових відносин;
справи з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошових компенсацій, а також інших правових відносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Викладені позивачем обставини, якими він обґрунтовує свої позовні вимоги стосуються спору з приводу призначення, обчислення, перерахунку, наданя, одержання соціальних виплат, а тому даний спір не підлягає вирішенню в порядку адміністративного судочинства, а повинні розглядатись у порядку цивільного законодавства.
Відповідно до ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 46 Конституції України, ч.2 ст. 2, п. 6 ч. 1 ст. 3, ч. 2 ст. 21, п.1 ч. 1 ст. 157, ст.ст. 165, 186 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Міністерства оборони України, Вінницького обласного військового комісаріату про зобов"язнання суб"єктів владних повноважень прийняти рішення про нарахування та виплату одноразової грошової допомоги - закрити.
Копію ухвали направити сторонам.
Роз’яснити позивачу, що за захистом своїх прав він має право звернутися до місцевого загального суду у порядку, встановленому чинним цивільним процесуальним законодавством України.
Звернути увагу позивача, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим позовом не допускається.
Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Аліменко Володимир Олександрович
Судді Курко Олег Петрович
Драчук Тетяни Олександрівни