Судове рішення #10180159

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ Справа № 22ц-3640/10                                                   Категорія- 7

Головуючий у першій інстанції – Дерус А.В.          

Доповідач – Михайлов В.О.

УХВАЛА

                                          ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 травня  2010 р.                                                                                                м.Одеса

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області в складі:

головуючого – Михайлова В.О.,

суддів –  Короткова В.Д.,Гончаренко В.М.

при секретарі  Бондаренко В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну  справу  за апеляційною скаргою представника  ОСОБА_2 – ОСОБА_3 на ухвалу  Приморського районного суду м.Одеси  від 29.01.2010 року про забезпечення позову по справі за позовом  публічного акціонерного товариства Акціонерний банк «Південний» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

встановила:

У січні 2010р. позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення заборгованості за кредитним договором в сумі 313 726,52 долара США.

Ухвалою Приморського районного суду м.Одеси від 29.01.2010р. задоволено клопотання представника позивача і з метою забезпечення позову відповідачу тимчасово обмежено право виїзду за кордон та в нього вилучений паспорт громадянина України для виїзду за кордон (загальногромадянський закордонний паспорт) до виконання прийнятих на себе зобов’язань.

В  апеляційній скарзі на зазначену ухвалу представник відповідача  просить про її скасування та постановлення нової ухвали про відмову в задоволенні клопотання, посилаючись на порушення судом норм процесуального та матеріального права.

 Розглянувши матеріали справи,заслухав доповідь судді-доповідача,доводи апеляційної скарги та заперечення на неї,колегія суддів вважає,що апеляційна скарга   підлягає частковому  задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ч.3 ст.151 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії  розгляду справи,якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Задовольняючи заяву позивача щодо забезпечення позову,суд обґрунтовано виходив з того,що відповідачем порушені зобов’язання щодо забезпечення повернення кредиту і в разі відсутності відповідача на території України виконання рішення суду буде неможливим.

Судова колегія вважає,що ухвала суду відповідає роз’ясненням,даним у п.4 постанови Пленуму Верховного Суду України №9 «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову»,згідно з якими суд повинен пересвідчитися,що існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову,з’ясувати відповідність виду забезпечення позову позовним вимогам.

Разом з тим,відповідно до ст.11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб,поданим відповідно до цього Кодексу,в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб,які беруть участь у справі.

Тимчасово обмеживши ОСОБА_2 право виїзду за кордон до виконання прийнятих на себе зобов’язань,суд вийшов за межі заявлених вимог,оскільки вимоги заявника стосувалися лише тимчасового обмеження у праві виїзду відповідача за кордон та вилучення паспорту громадянина України для закордонних поїздок.

На підставі наведеного,судова колегія вважає,що ухвала суду підлягає зміні.

Керуючись ст.ст.218,307,312 ч.1 п.2,315,317 ЦПК України,колегія суддів,

Ухвалила:

Апеляційну скаргу представника ОСОБА_2 – ОСОБА_3  задовольнити частково.

Ухвалу Приморського районного суду м.Одеси від 29.01.2010р. змінити,виключивши з резолютивної частини фразу – «до виконання прийнятих на себе зобов’язань».

В іншій частині ухвалу залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню не підлягає.

Судді апеляційного суду Одеської області                                В.О.Михайлов

                                                                                                         В.Д.Коротков

                                                                                                             

                                                                                                                      В.М.Гончаренко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація