Справа № 1-407
2010р.
ВИРОК
Іменем України
15 липня 2010 року Кам'янець – Подільський міськрайонний суд
в складі: головуючого – судді Драча І.В.
при секретарі Бєлік О.Б.
з участю прокурора: Сопронюка В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кам'янці – Подільському справу щодо :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця і жителя АДРЕСА_1, громадянина України, українця, з неповною середньою освітою, батька неповнолітньої дитини, не працюючого, в силу ст. 89 КК України не судимого, військовозобов’язаного,
підсудного за ч. 1 ст. 186 КК України, -
встановив:
ОСОБА_1, 22 лютого 2010 року, о 5 год., в стані алкогольного сп'яніння, на території залізничного вокзалу станції Кам'янець-Подільський, отримавши від потерпілого ОСОБА_2 мобільний телефон «Нокіа N 73 МЕ» з флеш картою об’ємом 2гб. вартістю 1000грн. та стартовим пакетом «Лайф» вартістю 30 грн. відкрито заволодів цим чужим майном, побігши з в напрямку вантажного двору вказаної станції, чим спричинив ОСОБА_2 матеріальної шкоди на суму 1030 грн.
У суді ОСОБА_1 вину визнав, пояснив, що в ніч на 22 лютого 2010 року перебував на залізничному вокзалі у м.Кам»янець-Подільському, де познайомився з потерпілим ОСОБА_2, який проживає в Хотині. Потерпілий розповів йому, що відпочивав у кафе «Жара» і не встиг добратись додому тому прийшов на вокзал. Потерпілий був в стані сп’яніння. Разом вони випили ще пива. Потерпілий попросив зарядити батарею телефону, тоді він вирішив обманути його і забрати телефон, зайшов у гуртожиток, що по вул. Тімірязєва, почекав і сказав, що ніхто не відкриває. Коли повернулись на привокзальну площу він взяв у потерпілого телефон і побіг через грозовий двір в с.Камянка. Через деякий час працівники міліції вилучили у нього вказаний телефон.
Крім визнання підсудним вини, вчинення ним грабежу, підтверджується й іншими доказами дослідженими у суді.
Так, допитаний у суді потерпілий ОСОБА_2 дав показання про те, що в ніч на 22 лютого 2010 року відпочива в кафе «Жара» у м.Кам»янець-Подільському і не встиг поїхати вчасно додому в м.Хотин. Був в стані сп’яніння і вирішив піти на залізничний вокзал. Познайомився з підсудним, який пригостив його ще пивом. Він попросив його зарядити батарею телефону, тоді той сказав, що це можна зробити в гуртожитку, але там ніхто не відчиняв. Вони почекали і коли повернулись на привокзальну площу підсудний взяв у нього телефон і побіг в невідомому напрямку. Він не став доганяти, а відразу звернувся до працівників міліції. Притензій до підсудного не має, викрадений телефон йому повернуто.
Свідок ОСОБА_3 у суді повідомила, що підсудного та потерпілого бачила у лютому 2010 року на привокзальній площі, над ранок вони купляли у неї пиво.
Вартість викраденого телефону встановлено висновком експертизи і його ціна в комплекті з флеш картою об’ємом 2гб. становить 1000 грн. (без сім карти) (а.с.25).
Оглядом привокзальної площі встановлено місце вчинення злочину (а.с.7).
Дії ОСОБА_1 органом досудового слідства вірно кваліфіковані як злочин, передбачений ст. 186 ч. 1 КК України, тобто відкрите викрадення чужого майна.
При призначені покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винної та обставини, що пом’якшують та обтяжують покарання.
Підсудний вчинив злочин середньої тяжкості, в силу ст. 89 КК України, не судимий, утримує малолітню дитину, позитивно характеризується , примусового лікування не потребує.
Підсудний щиро покаявся, сприяв розкриттю злочину, повернув викрадене. Ці обставини пом’якшують покарання. Потерпілий претензій немає, просив оштрафувати винного. Суд враховує й конкретні обставини справи, зокрема поведінку потерпілого, який був в стані алкогольного сп’яніння в нічну пору доби на залізничному вокзалі, що сприяло вчиненню злочину.
Водночас, обставиною, що обтяжує покарання є вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння.
З врахуванням вищевикладеного, особи винного, суд вважає за можливе призначити підсудному покарання у межах санкції ч. 1 ст. 186 КК України у виді штрафу.
Зважаючи на покарання, яке слід призначити винному, суд, керуючись ст.343 КПК України, вважає за необхідне, до вступу вироку в законну силу залишити ОСОБА_1 обраний раніше запобіжний захід у виді підписки про невиїзд.
Цивільний позов у справі не заявлявся, судові витрати полягають у проведені товарознавчої експертизи. Речові докази – мобільний телефон зберігається у потерпілого.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, -
засудив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.186 КК України та призначити йому покарання у виді штрафу 1000 (тисячу) гривень.
Запобіжний захід ОСОБА_4 до вступу вироку в законну силу залишити підписку про невиїзд.
Речові докази: мобільний телефон, залишити власнику – ОСОБА_2
Стягнути з ОСОБА_1 судові витрати: на користь НДКЦ при УМВС України в Хмельницькій області, р/р 31258272210321, МФО 815013, код № 25575309 «за дослідження-10» в сумі 329, 54 грн.
Вирок можна оскаржити через суд, який його постановив, до апеляційного суду Хмельницької області протягом 15 діб.
Суддя