Судове рішення #10173792

                                                                                                            КОПІЯ

                                                                                                       Справа  №  2а-987

                                                                                                             2010 рік

                                 П О С Т А Н О В А

                        І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

08. 07. 2010  року  Долинський  районний  суд  Кіровоградської  області  в  складі  : головуючого-судді                     ДРАНЧУКА П.Ю

                   при  секретарі                             ІСКРА А.А.

розглянувши  у  відкритому  судовому  засіданні  в  місті  Долинській  справу  за  позовом  ОСОБА_1 до ВДАІ м. Ужгород ГУМВС України в Закарпатській області, про скасування постанови  в справі про адміністративне правопорушення, -

                                               В С Т А Н О В И В :

Інспектором  А/П Ужгородського окремого взводу ДПС Химинець І.М.

стосовно позивачки  була винесена постанова Серії  АО  № 066720  від 14.04.2010 року про адміністративне правопорушення,  за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.122 КУпАП , відповідно до якої  ОСОБА_1 керуючи автомобілем НОМЕР_1  12.04.2010 року о 12 год. 07 хв. на а/д Київ- Чоп 804 км. у с. Барвінок перевищила встановлену швидкість руху на 45 км/год., рухалась зі швидкістю 105 км/год., якою накладено на  позивачку  адміністративне стягнення у вигляді  штрафу  у розмірі  260, 00 грн.

Вважаючи,  що  постанова  є  незаконною,  позивачка   звернулася  до  суду  про  її  скасування,  посилаючись  на  те,  що взагалі вона  ніяких порушень правил дорожнього руху не вчиняла, у вказаній постанові вказується що працівником ДАІ користовувався прилад « Візир».  Але прилад « Візир» не сертифікований в Україні і рішенням Київського окружного адміністративного суду від 19.02.2010 року його використання заборонено для фіксації правопорушень. Крім того вона взагалі вищевказаним автомобілем не керує, так як він знаходиться в користуванні іншої особи – ОСОБА_3, що підтверджується довіреністю від 17.03.2010 року. Тому відповідно 14.04.2010 року вона вказаним автомобілем в с. Барвінок не керувала. Вказану постанову їй ніхто не вручав, вона отримала її по пошті лише 28.04.2010 року.

           В  судове  засідання  позивачка  не  з»явилася, але надіслала на адресу суду письмову заяву, в  якій  просить  розглянути  справу  без  її  участі , позовні  вимоги  підтримує  в  повному  обсязі .  

Представник  відповідача  до  суду  не  з’явився по невідомій причині,  про день і час  розгляду  справи  належним  чином був повідомлений.

За  таких  підстав , суд  вважає  за  можливе  розглянути  справу  за  наявними  матеріалами  справи , без  участі  сторін .  

Положеннями КУпАП, Закону України “Про дорожній рух” передбачено, що у разі порушення Правил дорожнього руху України, водій повинен бути зупинений, постанову складено на місці, у випадку незгоди с порушенням – повинен бути складеним протокол, у порядку передбаченому ст. 256 КУпАП, із зазначенням відомостей про особу, що скоїла правопорушення, пояснень цієї особи, та роз’ясненням її права на правову допомогу та на право оскарження даної постанови.
      В даному випадку протоколу складено не було чим грубо порушено ч. 2 ст. 254, ст. 256 КУпАП, відповідно до яких, протокол про адміністративне правопорушення , у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

     Частиною 6 ст. 258, передбачений випадок коли протокол про адміністративне правопорушення не складається, зокрема, у разі виявлення адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису.

      Статтею 14-1 КУпАП визначено що, така фіксація та «заочне» винесення постанови відносно власника транспортного засобу можлива, якщо порушення зафіксовано приладом, працюючому в автоматичному режимі.
      Оскільки адміністративно-процесуальне законодавство не конкретизує поняття автоматичного режиму роботи приладу, суд вважає, що автоматичним – є такий режим роботи приладу, який виконується без втручання в його діяльність сторонніх факторів, тобто без людини.

      Прилад, “Візір” яким проводився нагляд за дорожнім рухом з метою фіксацій порушень ПДР України, не є автоматичним засобом фото – чи відео фіксації, оскільки він знаходиться у співробітника ДАІ та керується ним безпосередньо. Тому в даному випадку фіксація вказаним вище приладом не відповідала вимогам закону.

  Крім того, прилад може за своїми технічними можливостями фіксувати швидкість іншого автомобілю який рухається поруч, а не того, який зазначено на фото. Прилад має регулювання поля зору і воно може спеціально звужено при використанні прибору, щоб в це поле не попав сусідній автомобіль. Відсутні жодні підстави, підтверджені належними доказами, що швидкість вказана в постанові належить саме до автомобіля власником якого є позивачка, а не до іншого.

За таких умов, така фіксація не відповідає вимогам закону.

Згідно  до  ст.  18  ч.  1  п.  2  КАС  України  місцевим  загальним  судам  як  адміністративним  судам  підсудні  усі  адміністративні  справи  з  приводу  рішень ,  дій  чи  бездіяльності  суб’єктів  владних  повноважень  у  справах  про  притягнення  до  адміністративної  відповідальності .

Відповідно  до  ч.  2  ст.  71  КАС  України  в  адміністративних  справах  про  протиправність  рішень ,  дій  чи  бездіяльності  суб’єкта  владних  повноважень  обов’язок  щодо  доказування  правомірності  свого  рішення ,  дій  чи  бездіяльності  накладається  на  відповідача ,  якщо  він  заперечує  проти  адміністративного  позову .

Інших  доказів  не  надано .

За  наявних  у  справі  доказів  немає  можливості  зробити  висновок  про  правомірність  притягнення  позивачки  до  адміністративної  відповідальності  за  вказаною  постановою .  Тому  вона  підлягає   скасуванню.

Керуючись  ст.  ст.  160 – 163 ,  167  КАС  України ,  суд , -

                                    П О С Т А Н О В И В :

Позов   ОСОБА_1    – задовольнити.

Визнати дії  інспектора А/П Ужгородського окремого взводу ДПС  Химинець І.М. щодо постанови по справі про адміністративне правопорушення Серії АО № 066720 від 14.04.2010 року неправомірними.

             Скасувати  постанову Серії  АО  № 066720 по  справі  про  адміністративне  правопорушення  від  14.04.2010  року ,  згідно  якої інспектором  А/П Ужгородського окремого взводу ДПС Химинець І.М.  ОСОБА_1    притягнуто  до  адміністративної  відповідальності  за  ч.  1  ст.  122 КУпАП  та  накладено  штраф  в  розмірі  260, 00  грн .  

Справу  про  адміністративне  правопорушення  провадженням закрити .

 

            Постанова  може  бути  оскаржена  до  Дніпропетровського  апеляційного  адміністративного  суду  відповідно  до  ст.  186  КАС  України .

Суддя ( підпис)

Копія вірно

СУДДЯ    ДОЛИНСЬКОГО                                        

РАЙОННОГО   СУДУ:                                                           П.Ю.ДРАНЧУК

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація