Справа № 2-3277/2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М' Я М У К Р А Ї Н И
20 липня 2010 року Ленінський районний суд м. Луганська
в складі : головуючого - судді СУРНІНОЇ Л.О.,
при секретар і- ЄСАУЛЕНКО Н.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Луганську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітнього сина, який продовжує навчання,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду із позовом, в якому зазначила, що перебувала у зареєстрованому шлюбі з відповідачем від якого сторони мають сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Згідно рішення Ленінського районного суду м. Луганська від 11.09.2007 за номером №2-2079/2007р. з відповідача стягнуті аліменти до досягнення дитиною повноліття, тобто до 03.07.2010р. У дійсний час, з 01.09.2009р., ОСОБА_3 навчається в Луганському державному коледжі економіки та торгівлі на денній формі навчання, отримує стипендію 400 гривень. Термін закінчення навчання 30.06.2012р. У зв’язку з навчанням сина позивачка несе додаткові витрати, сам ОСОБА_3 не має самостійного заробітку та потребує матеріальної допомоги, яку відповідач добровільно не надає. Враховуючи вищевикладене, позивачка просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання повнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який продовжує навчання після досягнення повноліття, в розмірі 300 гривень щомісяця, починаючи від дня подання позову і до закінчення навчання.
У судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги, наполягала на їх задоволенні.
Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі, не заперечував проти їх задоволення.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.199 СК України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.
Згідно ст. 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.
Відповідно до ч. 1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.
У судовому засіданні встановлено, що сторони перебували у зареєстрованому шлюбі з відповідачем від якого мають сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. У дійсний час, з 01.09.2009р., ОСОБА_3 навчається в Луганському державному коледжі економіки та торгівлі на денній формі навчання, не має самостійного заробітку і у зв’язку з цим потребує матеріальної допомоги. Таким чином, судом встановлені підстави для виникнення обов’язку відповідача утримувати повнолітню дитину.
Відповідач не виконує покладений на нього законом обов’язок по наданню допомоги повнолітній дитині, яка продовжує навчання.
Суд вважає, що з відповідача підлягають стягненню аліменти на користь позивачки на утримання його повнолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який продовжує навчання, у розмірі 300 гривень щомісяця, починаючи з 03.07.2010 року і до припинення навчання ОСОБА_3, але не більше як до досягнення ним 23 років.
При визначенні розміру матеріальної допомоги судом враховується те, що ОСОБА_3 навчається в Луганському державному коледжі економіки та торгівлі на денній формі навчання, ніде не працює, проживає разом з матір’ю.
Суд вважає, що відповідач може надавати матеріальну допомогу у зв’язку із продовженням навчання його дитиною; сам відповідач не заперечував проти сплати аліментів саме у такому розмірі.
Наявність у відповідача інших дітей, непрацездатних членів сім’ї, яких він зобов’язаний утримувати відповідно до Сімейного кодексу України, ним не доведено.
З відповідача також підлягає стягненню держмито на користь держави в сумі 51 гривня, витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 120 грн. 00 коп.
Відповідно до ст.367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.10, 11, 59, 60, 88, 209, 212-215, 218, 367 ЦПК України, ст.ст.182, 199, 200 СК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Луганськ, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1, працює машиністом екскаватора у ВАТ «Трест по будівництву та реконструкції автомобільних шляхів «Донбасшляхбуд» ШБУ-6, розташованому за адресою: м. Луганськ, вул. 1-а Будівельна, 19, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який продовжує навчання, аліменти у розмірі 300 гривень щомісяця, починаючи з 03.07.2010 року і до припинення навчання ОСОБА_3, але не більше як до досягнення ним 23 років.
Стягнути з ОСОБА_2 держмито на користь держави в сумі 51 грн. і витрати на інформаційне-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 120 грн. 00 коп.
Допустити негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Луганської області через суд Ленінського району м. Луганська шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження та поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з поданням її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
ГОЛОВУЮЧИЙ: