Справа 2 – 543 / 2010 р.
РІШЕННЯ
Іменем України
( заочне )
13 липня 2010 року Переяслав - Хмельницький міськрайонний суд Київської області в складі :
головуючої судді Овдієнко К.М.
при секретарі Реві І.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Переяславі-Хмельницькому справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
встановив :
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою, в якій просить розірвати шлюб, зареєстрований між нею та відповідачем 21.06.2008 року у Відділі реєстрації актів цивільного стану Переяслав-Хмельницького міськрайонного управління юстиції Київської області, актовий запис № 138.
Позовні вимоги обгрунтовує тим, що подружнє життя не склалося через постійні суперечки, несумісність характерів та неповагу до неї з боку чоловіка. За цих обставин подружжя припинило шлюбно-сімейні відносини та ведення спільного господарства.
Від шлюбу мають малолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
В судове засідання позивачка не з’явилася, надіслала заяву в якій позовні вимоги підтримала та просила слухати справу без її участі.
Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце судового розгляду, до суду не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не направив. Під час проведення попереднього судового засідання 23.04.2010 року відповідач позов визнав частково, не заперечував проти розірвання шлюбу, але не погодився з підставами його розірвання.
Суд ухвалив проводити заочний розгляд справи та вирішити її на підставі наявних доказів.
З свідоцтва про укладення шлюбу НОМЕР_1 судом встановлено, що 21.06.2008 року між позивачкою та відповідачем зареєстровано шлюб у Відділі реєстрації актів цивільного стану Переяслав-Хмельницького міськрайонного управління юстиції Київської області, актовий запис № 138.
З свідоцтва про народження судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в них народився син ОСОБА_3.
З’ясувавши фактичні взаємини подружжя, суд дійшов до висновку, що примирення між подружжям і збереження шлюбу неможливе, оскільки сторони припинили шлюбно-сімейні відносини, спільного господарства не ведуть, їх шлюб носить формальний характер.
Виходячи з принципу добровільності шлюбу, закладеного в ст.24 СК України, позовні вимоги підлягають задоволенню на підставі ст.110 Сімейного кодексу України, оскільки подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, зокрема позивачки по справі.
На підставі ст.ст.24, 110, 112 СК України, керуючись ст.ст.10, 60, 210, 212, 213, 214 ЦПК України, суд,-
вирішив :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити .
Розірвати шлюб ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 21.06.2008 року у Відділі реєстрації актів цивільного стану Переяслав-Хмельницького міськрайонного управління юстиції Київської області, актовий запис № 138.
При отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 державне мито за реєстрацію розірвання шлюбу в розмірі 17 грн.00 коп.
ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнити.
Відповідач має право подати заяву про перегляд заочного рішення протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня проголошення рішення, якщо заяву про його апеляційне оскарження не було подано.
В разі подання заяви про апеляційне оскарження рішення, але неподання апеляційної скарги в двадцятиденний строк з часу подання заяви рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
В разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через суд першої інстанції з одночасним надісланням апелянтом копії апеляційної скарги до апеляційного суду.
Заява про апеляційне оскарження рішення подається до суду першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення рішення; апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання вказаної заяви.
СУДДЯ: