Справа № 2 -861/2010
РІШЕННЯ
Іменем України
15 липня 2010 року Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд
Київської області в складі:
головуючого судді Овдієнко К.М.
при секретарі Домантович О.П.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Переяславі-Хмельницькому Київської області
справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до Гланишівської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області про визнання права власності на спадкове майно,
встановив:
Позивачі просять визнати право власності на житловий будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 за ОСОБА_4, та визнати за кожним з них право власності на 1/3 частину вказаного домоволодіння в порядку спадкування за законом.
Свої вимоги обгрунтовують тим, що їх батько ОСОБА_4 у 1986 році збудував житловий будинок в АДРЕСА_1 і постійно проживав в ньому до дня смерті; ІНФОРМАЦІЯ_1 батько помер, не оформивши права власності на будинок та не провівши його державну реєстрацію.
Після смерті батька вони прийняли спадщину подавши у встановлений законом строк заяви до нотаріальної контори.
Позовні вимоги в частині підтвердження володіння ОСОБА_4. житловим будинком АДРЕСА_1 позивачі підтверджують випискою з господарської книги № 4 та довідкою Гланишівської сільради від 09.06.2010 р. № 71, з яких вбачається, що особовий рахунок НОМЕР_1 на господарство за вказаною адресою відкрито на ОСОБА_4, в будинку він був зареєстрований один та проживав до дня смерті; довідкою БТІ від 17.06.2010 р. № 39 про вартість і технічний стан домоволодіння, технічним паспортом на вказане домоволодіння.
Свої спадкові права після смерті ОСОБА_4 позивачі підтверджують свідоцтвом про його смерть, де зазначена дата його смерті ІНФОРМАЦІЯ_1; копіями власних свідоцтв про народження, в яких ОСОБА_4 вказаний батьком ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3; свідоцтвами про укладення шлюбу , які підтверджують зміну прізвища позивачок ОСОБА_1 і ОСОБА_3
Факт прийняття позивачами спадщини після смерті ОСОБА_4 підтверджується повідомленням державного нотаріуса Переяслав-Хмельницької районної державної нотаріальної контори від 27.08.2009 р. № 971/02-31 про те, що на підставі заяв всіх позивачів заведена спадкова справа № 677 за 2008 рік.
Відмова реєстратора провести реєстрацію домоволодіння за померлим підтверджується його рішенням від 18.06.2010 р. № 179.
Відмова нотаріуса видати свідоцтво про право на спадщину на будинок підтверджується виданою позивачеві довідкою.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1, яка представляла також інтереси позивачів ОСОБА_2 і ОСОБА_3, вимоги підтримала та просила задовольнити позов.
Відповідач - Гланишівська сільська рада, належним чином повідомлена про час і місце судового розгляду, просила розглядати справу без участі її представника, позов визнала в повному обсязі.
Суд дійшов до висновку, що визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
На підставі ст.ст.328,331,1258,1261,1268,1269,1270 ЦК України , керуючись ст.ст. 10,60, ч.4 ст.130, ч.4 ст.174, 212,213,214 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до Гланишівської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області про визнання права власності на спадкове майно задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на одну третю частину домоволодіння АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на одну третю частину домоволодіння АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4.
Визнати за ОСОБА_3 право власності на одну третю частину домоволодіння АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення і подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в установлений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий суддя