ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"22" серпня 2007 р. 12 год. 25 хв. | м. Одеса Справа № 5/209-07-5235А |
Господарський суд Одеської області у складі:
Судді Могил С.К.
Секретаря судового засідання Іванова О.О.
За участю представників сторін:
Від прокуратури –Дондов В.К. за довіреністю.
Від позивача –Кушнірова І.В. за довіреністю.
Від відповідача –не з’явився
За позовом: Заступника прокурора м. Одеси в інтересах держави в особі Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
До відповідача: Селянського (фермерського) господарства „Балкани”
про стягнення 6 879, 16 грн.
Суть спору:
Заступник прокурора м. Одеси звернувся до господарського суду Одеської області із адміністративним позовом в інтересах держави в особі Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Селянського (фермерського) господарства „Балкани” про стягнення 6 879, 16 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги заступника прокурора м. Одеси підтримав.
Представник відповідача в судові засідання не з’явився та не надав документи згідно переліку запропонованого судом.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача та представника прокуратури, суд встановив:
Відповідно до п. 1 статті 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для підприємств установ та організацій встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі не менше чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік –у кількості одного робочого місця.
Статтею 20 наведеного Закону передбачено, що підприємства, установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлена нормативом, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.
Згідно пункту 3 Положення “Про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів”, затвердженого постановою КМ України № 314 від 03.05.1995 року, - робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників медико-соціальної експертної комісії, органів Держохороннаглядпраці, громадських організацій інвалідів, і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда.
Як вбачається із Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006 рік, наданого відповідачем до відділення фонду, чисельність штатних працівників у відповідний період становила 165 осіб. Виходячи з встановленого нормативу місць для працевлаштування інвалідів, відповідач повинен був створити 7 робочих місць, проте фактично чисельність працюючих у відповідача інвалідів є меншою, оскільки вона дорівнює 6.
Відповідно до розрахунку сума відрахувань за 1 нестворене робоче місце склала 6 763, 64 грн.
Пунктом 2 статті 20 наведеного Закону передбачено, що порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкцій тягне за собою нарахування пені.
Пеня нараховується виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки НБУ, яка діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Таким чином, станом на 15.06.2007 року відповідач крім санкцій за невиконання нормативу робочих місць для інвалідів повинен сплатити пеню в розмірі 115, 52 грн. Розрахунок пені зроблений Фондом у позовній заяві відповідає діючому законодавству.
Згідно пункту 14 “Положення про робоче місце інвалідів і про порядок працевлаштування інвалідів”, затвердженого Постановою КМ України № 314 від 03.05.1995року –підприємства у межах встановленого нормативу створюють за власні кошти робочі місця для працевлаштування інвалідів, інформують державну службу зайнятості та місцеві органи соціального захисту населення про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватися праця інвалідів. В порушення цих вимог відповідач не створив за власні кошти робоче місце для працевлаштування інваліда і не надав відповідну інформацію про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватись праця інвалідів.
Наведене свідчить про невиконання відповідачем у 2006 році покладених на нього, як на суб`єкта господарювання, обов`язків, передбачених пунктами 3.5, 14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів.
Сума санкцій, яка підлягає стягненню з відповідача становить 6 763, 64 грн., а також з відповідача підлягає стягненню 115, 52 грн. пені.
Таким чином, позовні вимоги заступника прокурора м. Одеси в інтересах держави в особі Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів є обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи, та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з селянського (фермерського) господарства „Балкани” (Одеська область, Саратський район, с. Михайлівна, вул. Леніна, 168) код 24534083 на користь Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м. Одеса, вул. Канатна, 83, банк –ГУДКУ в Одеській області, одержувач –УДК у Саратському районі, МФО 828011, р/р 31219230700423, код - 23214784) штрафних санкцій 6 763 (шість тисяч сімсот шістдесят три) грн. 64 коп., та 115 (сто п’ятнадцять) грн. 52 коп. пені.
3. Стягнути з селянського (фермерського) господарства „Балкани” (Одеська область, Саратський район, с. Михайлівна, вул. Леніна, 168) код 24534083 до державного бюджету України (одержувач ГУДКУ в Одеській області МФО 828011, ЄДРПОУ 23213460, р/р 31114095700008 код бюджетної класифікації 22090200, банк одержувача ГУДКУ в Одеській області) судовий збір в розмірі 68 (шістдесят вісім) грн., 79 коп.
Повний текст постанови складено 31.08.2007 року.
Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили у порядку ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя