Справа № 2-н-204/10
У Х В А Л А
20 липня 2010 року суддя Печерського районного суду м. Києва Макаренко Г.В., вивчивши заяву Відкритого акціонерного товариства Банку “ТРАСТ” про видачу судового наказу,
В С Т А Н О В И В:
Заявник звернувся до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за кредитним договором № R151.0004401 від 28.07.2008 року в розмірі 116 566, 68 грн., посилаючись на те, що остання не виконує умови договору, внаслідок чого утворилась заборгованість.
Відповідно до ст. 96 ЦПК України судовий наказ може бути видано, якщо, зокрема, заявлено вимогу, яка ґрунтується на правочині, вчиненому у письмовій формі.
Згідно із ст. 100 ЦПК України суддя відмовляє у прийнятті заяви про видачу судового наказу, якщо із заяви і поданих документів вбачається спір про право.
Зі змісту заяви та приєднаних до неї документів вбачається, що, остаточним терміном повернення кредиту є 25 липня 2011 року, тобто заявник вимагає дострокового повернення заборгованості по кредиту.
Тому, з врахуванням викладеного, без дослідження та правового аналізу правовідносин між сторонами договору та перевірки розрахунку заборгованості і правових підстав її стягнення, суд позбавлений підстав для встановлення безспірності вимог заявника, а від так і видачі судового наказу у відповідності з вимогами ЦПК України.
Слід зазначити, що в даному випадку існує спір про право, який необхідно вирішувати у позовному провадженні шляхом подання відповідної позовної заяви в порядку встановленому чинним законодавством, а тому в прийнятті заяви про видачу судового наказу слід відмовити.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 96, 100 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
В прийнятті заяви Відкритого акціонерного товариства Банку “ТРАСТ” про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за кредитним договором з ОСОБА_1 – відмовити.
Заяву про апеляційне оскарження ухвали може бути подано протягом п’яти днів з дня її проголошення, а апеляційну скаргу протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду міста Києва через Печерський районний суд м. Києва.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
СУДДЯ Г.В. Макаренко