Справа № 2-6532/2010 р.
У Х В А Л А
22 липня 2010 року Суддя Печерського районного суду м. Києва Волкова С.Я., вивчивши матеріали заяви ОСОБА_1 до Міністерства фінансів України, Державного казначейства України, Державної судової адміністрації України, третя особа: Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області, про стягнення заробітної плати,
в с т а н о в и в :
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом про стягнення суму не нарахованої і неотриманої заробітної плати за період з 1.01.2006 р. по 28.02.2010 р. в сумі 144382,84 грн., свої вимоги обґрунтовує тим, що з 12.03.1993 р. працює суддею Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Відповідно до ст.15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільної судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають з цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України спори фізичних осіб з суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності віднесено до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб або прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції – переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п.7 ч.1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України суб’єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Враховуючи, що вимоги ОСОБА_1 не підлягають розгляду в судах у порядку цивільного судочинства, позивачці слід відмовити у відкритті провадження у справі та роз’яснити право звернутися із вимогами до відповідачів в порядку Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.2 ст.122, ст.ст.209,210 ЦПК України,
у х в а л и в :
ОСОБА_1 відмовити у відкритті провадження у справі за заявою до Міністерства фінансів України, Державного казначейства України, Державної судової адміністрації України, третя особа: Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області, про стягнення заробітної плати.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через районний суд. Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подано протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ