Судове рішення #10162511

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ВІННИЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

9 липня 2010 року                                                                 м. Вінниця

Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Вінницької області в складі:

                           

Головуючого :  Чорного В.І.,

                               Суддів : Медвецького С.К., Оніщука В.В.,

     при  секретарі: Черепановій В.І.,

                                 

розглянувши  у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою Військово – медичного клінічного центру Центрального регіону на ухвалу Замостянського районного суду м. Вінниці від 10 вересня 2009 року  позовом ОСОБА_1 до Військово – медичного центру Повітряних Сил Збройних Сил України про стягнення грошової компенсації за продовольче забезпечення,

в с т а н о в и л а :

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Військово – медичного центру Повітряних Сил Збройних Сил України про стягнення грошової компенсації за продовольче забезпечення, посилаючись на те, що він проходив військову службу у Військово – медичного центру Повітряних Сил Збройних Сил України має право на державне грошове забезпечення, а також речове майно і продовольчі пайки або за бажанням військовослужбовця грошову компенсацію замість них, тому просив стягнути з відповідача заборгованість по виплаті грошової компенсації за продовольчий пайок.

Постановою Замостянського районного суду м. Вінниці від 6 грудня 2006 року позов ОСОБА_1  задоволено.

25 травня 2009 року ОСОБА_1 звернувся з заявою про заміну сторони виконавчого провадження у зв’язку з перейменуванням Військово – медичного центру Повітряних Сил Збройних Сил України на Військово – медичний клінічний центр Центрального регіону.

 Ухвалою Замостянського районного суду м. Вінниці від 10 вересня 2009 року задоволено заяву ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження. Замінено сторону у виконавчому провадженні з Військово – медичного центру Повітряних Сил Збройних Сил України на Військово – медичний клінічний центр Центрального регіону Міністерства оборони України.

Не погоджуючись з постановленою ухвалою Військово – медичний клінічний центр Центрального регіону подав апеляційну скаргу про її скасування, посилаючись на порушення норм процесуального права.

Колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст. 264 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Матеріалами справи встановлено, що постановою Замостянського районного суду м. Вінниці від 6 грудня 2006 року було стягнуто з Військово – медичного центру Повітряних Сил Збройних Сил України на користь позивача компенсацію за неотриманий продовольчий пайок і остання на даний час не виконана.

Задовольняючи заяву ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження, суд виходив з того, що згідно наказу Міністерства оборони України № 235 від 10.05.2007 року Військово – медичний центр Повітряних Сил Збройних Сил України 01.05.2007 року перейменований у Військово – медичний клінічний центр Центрального регіону Міністерства оборони України.

Відповідно до Директиви Міністерства оборони України від 15.05.2007 № Д -322/1/04 Військово – медичний центр Повітряних Сил Збройних Сил України з 01.08.2007 року було розформовано та утворено нову юридичну особу – Військово – медичний клінічний центр Центрального регіону Міністерства оборони України.

Тому суд вважав за необхідне змінити порядок виконання постанови Замостянського районного суду м. Вінниці від 6 грудня 2006 року, шляхом заміни сторони виконавчого провадження.

Проте з таким висновком суду погодитись не можна, оскільки суд не з’ясував питання чи являється Військово – медичний клінічний центр Центрального регіону Міністерства оборони України  правонаступником Військово – медичного центру Повітряних Сил Збройних Сил України після його розформування.

Наведені в апеляційній скарзі доводи з урахуванням зазначеного належать до тих підстав, з якими процесуальне законодавство пов’язує можливість прийняття рішення щодо скасування оскаржуваної ухвали з направленням питання на новий розгляд.

Керуючись ст. ст.  307, 312, 315 ЦПК України, колегія суддів ,-    

         

у х в а л и л а :

 Апеляційну скаргу Військово – медичного клінічного центру Центрального регіону задовольнити частково.

 Ухвалу Замостянського районного суду м. Вінниці від 10 вересня 2009 року скасувати, передати питання на новий розгляд до суду першої інстанції.

           Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців до Верховного Суду України.

           

                Судді :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація