Судове рішення #10161335

Справа № 2-3364/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2009 року Пролетарський районний суд м. Донецька у складі:

головуючої судді Зайцевої С.А.

при секретарі Кононенко О.О.

за участю позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Пролетарської районної в м. Донецьку ради, Третьої Донецької державної нотаріальної контори "про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини",

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, вказавши, що ІНФОРМАЦІЯ_3 року помер його батько ОСОБА_2, якому належали гроші, що знаходяться на розрахунковому рахунку НОМЕР_1 у відділенні № 0212 Пролетарського району м. Донецька. Після смерті останнього залишилося спадкове майно, яке батько заповів саме йому, та тому, він вважав, що може будь-коли прийняти спадщину. Просив надати додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини, що залишилася після смерті його батька ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримав заявлені позовні вимоги, просив їх задовольнити, визнавши причину пропуска строку для прийняття спадщини поважною та встановити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.

Представник виконавчого комітету Пролетарської районної у м. Донецьку ради у судове засідання не з’явився, належним чином про день та час розгляду справи був повідомлений, у письмовій заяві не заперечували проти задоволення заявлених позовних вимог та просили розглянути справу у відсутності представника.

Представник Третьої Донецької державної нотаріальної контори у судове засідання не з’явився, належним чином про день та час розгляду справи повідомлений, у письмовій заяві не заперечували проти задоволення заявлених позовних вимог та просили розглянути справу у відсутності представника.

Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Згідно зі ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Відповідно ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

З наданої копії свідоцтва про народження, вбачається, що позивач ОСОБА_1, народився ІНФОРМАЦІЯ_2 року у м. Запоріжжя та його батьками є ОСОБА_2 та мати ОСОБА_3.

Згідно ксерокопії заповіту від 10.10.2005 року, посвідченого державним нотаріусом Третьої Донецької державної нотаріальної контори, реєстровий № 3-2362, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 на випадок смерті заповідав все майно ОСОБА_1, (а.с. 6)

Відповідно наданої копії свідоцтва про смерть батько позивача ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року у віці 60 років, про що в книзі реєстрації актів про смерть відділом РАЦС Пролетарського районного управління юстиції у м. Донецьку, зроблено актовий запис № 1600.

Згідно доказів, що були здобуті у судовому засіданні, суд вважає, що є усі підстави для продовження ОСОБА_1 строку для прийняття спадщини, а вказані позивачем обставини несвоєчасного звернення за заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори визнаються судом поважними причинами, по яким позивач не зміг прийняти спадщину, що залишилася після смерті його батька, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1268,1270,1272 ЦК України, ст. ст. 10,11,212,213,214,218 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до виконавчого комітету Пролетарської районної в м. Донецьку ради, Третьої Донецької державної нотаріальної контори "про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини" задовольнити.

Продовжити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, строк для прийняття спадщини, що залишилася після смерті батька ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року, визначити йому додатковий строк у шість місяців після набрання рішенням суду законної чинності для подачі заяви про прийняття спадщини.

Рішення може бути оскаржено сторонами в апеляційному порядку до апеляційного суду Донецької області через Пролетарський районний суд м. Донецька.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга буде подана у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація