Справа № 2-326/2010 р.
Україна
ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 червня 2010 року м. Городище
Городищенський районний суд Черкаської області у складі : судді Подороги Л. В., при секретарі Римській Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу , -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Обґрунтовуючи свої позовні вимоги, позивач посилається на те, що 04.10.2003 року, вони з відповідачем уклали шлюб. Від даного шлюбу спільних дітей немає. Шлюбні відносини виявились невдалими. Через відсутність взаєморозуміння та довіри одне до одного шлюб розпався. З 2007 року, позивач підтримує стосунки з іншим чоловіком, з яким має намір створити сім’ю. Збереження сім’ї не можливе, у зв’язку з чим, позивач звернувсь з вказаним позовом до суду, просить його задовольнити, розірвавши шлюб між нею та ОСОБА_2, як такий, що існує лише юридично. Крім того, позивач просить стягнути з відповідача на її користь судові витрати в сумі 188 грн. 50 коп., що складаються з сплаченого судового збору у розмірі 8 грн. 50 коп., витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн. 00 коп. та витрати на правову допомогу у розмірі 150 грн. 00 коп.
У судовому засіданні позивач доводи позову підтримала у повному обсязі, вказавши, що спільне життя з відповідачем неможливе, надії на примирення подружжя немає. Відповідач, не заперечує проти задоволення позовних вимог.
Заслухавши пояснення позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов обґрунтований та підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Згідно до ст. 110 Сімейного Кодексу України, позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя і, в разі неможливості примирення сторін, відповідно до ст. ст. 111, 112 СК України – розривається.
Як вбачається, подальше збереження даної сім’ї неможливе, миритися сторони не бажають. Шлюб фактично розпався і ніхто з подружжя не ставить питання про примирення, а суд не вбачає для цього підстав, проживання як подружжя, суперечить інтересам сторін, у зв’язку з чим, суд приходить до висновку про доцільність задоволення позовних вимог.
Позов підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу.
Враховуючи положення ст. 79 ч. 3, ч. 2, ст. 81 ЦПК України, та приймаючи до уваги те, що у зв’язку із розглядом справи в суді, позивач понесла витрати: сплатила судовий збір (мито) в сумі 8 грн. 50 коп., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн. 00 коп., суд стягує вищенаведені витрати у повному обсязі, з відповідача на користь позивача, згідно до ст. 88 ЦПК України. Позовні вимоги, у частині відшкодування з відповідача на користь позивача судових витрат, за надання юридичної допомоги при зверненні з даним позовом до суду в сумі 150 грн. 00 коп., не підлягають до задоволення, оскільки ОСОБА_1 у підтвердження вказаних вимог, не надала суду жодних доказів, які б вказували на сплату нею даних коштів, що суперечить вимогам ст. 88 ЦПК України – стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 104, 105, 110 -112 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 5, 6, 10, 15, 30, 60, 79, 81, 88, 158, 212, 213, 215, 218, 224, 226, 294 Цивільно - процесуального Кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити частково.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 04.10.2003 року, відділом реєстрації актів громадянського стану Шполянського районного управління юстиції Черкаської області, актовий запис № 111.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу, стягнути на користь держави мито з ОСОБА_2 та ОСОБА_1 по 8 (вісім) грн. 50 коп .
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 38 (тридцять вісім) гривень 50 копійок.
У іншій частині позовних вимог - відмовити.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області, через суд першої інстанції, шляхом подачі в 10-ти денний строк, з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження і, поданням після цього протягом 20 днів, апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про його оскарження чи розгляд справи в апеляційному порядку в разі залишення його без змін.
Суддя : Л. В. Подорога