Судове рішення #10156085

 

   РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа  № 2-1428/10

09 липня 2010 року.  Першотравенський міський суд Дніпропетровської області в складі:

головуючої: судді Янжули С.А.

при секретарі: Лиман  Н.П.

розглянувши у  судовому засіданні в м. Першотравенську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини,

ВСТАНОВИВ:

15.06.2010 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до Першотравенського міського суду Дніпропетровської області з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини.

В обґрунтування своїх позовних вимог зазначила, що 16 листопада 2002 року вона вступила до шлюбу з відповідачем. Від даного шлюбу вони мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач фінансово не утримує її, не надає кошти на купівлю продуктів харчування, одягу, медикаментів. Позивачка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, самостійного заробітку не має.  

Позивачка просить стягти аліменти на її користь на її утримання в розмірі 1/6 частки з усіх видів заробітку відповідача щомісячно, до досягнення сином ОСОБА_3, трирічного віку, оскільки він являється батьком дитини.

Позивачка в судове засідання не з’явилася, надала суду заяву про розгляд справи в її відсутність, свої позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з’явився, надав суду заяву про розгляд справи в його відсутність, проти задоволення позовних вимог не заперечує.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав:

ч.1 ст.75 СК України дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного.

ч.1 ст.80 СК України аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі.

ч.2, 3 ст.80  СК України розмір аліментів одному з подружжя суд визначає з урахуванням можливості одержання утримання від повнолітніх дочки, сина, батьків та з урахуванням інших обставин, що мають істотне значення. Розмір аліментів, визначений судом, може бути згодом змінений за рішенням суду за позовною заявою платника або одержувача аліментів у разі зміни їхнього матеріального і (або) сімейного стану.

 ч.2 ст.84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

Копіями свідоцтва про народження сина позивачки І-ЕД № 101879 від 29.04.2008 року  підтверджується, що відповідач є його батьком.

Враховуючи всі вивченні судом обставини, суд вважає, що відповідач має можливість виплачувати позивачці аліменти на її утримання в розмірі 1/6 частки усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, до досягнення сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, трирічного віку.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 57-60, 212 ЦПК України, ст.ст. 75, 80, 84 Сімейного Кодексу України, - суд

ВИРІШИВ:

Стягти аліменти на користь ОСОБА_1 на її утримання в розмірі 1/6 частини всіх видів заробітку /доходів/ ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Первомайськ, Луганської області, щомісячно, починаючи з 15 червня 2010 року до досягнення  сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, трирічного віку, допустивши рішення суду негайному виконанню в межах місячної суми стягнення аліментів.

Стягти з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у розмірі 51 (п’ятдесяти однієї) гривні та витрати на інформаційно – технічне забезпечення судового процесу, пов’язаного з розглядом цивільної справи, в розмірі 120 (ста двадцяти) гривень 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду в апеляційний суд Дніпропетровської області може бути подано через Першотравенський міський суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Дніпропетровської області через Першотравенський міський суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

     

Суддя:                                                                              С.А.Янжула

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація