Судове рішення #10155249

Справа № 2-2110

2010 рік

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 червня 2010 року                           Шевченківський районний суд м. Чернівці

в складі:

головуючої судді                             Чебан В.М.

при секретарі                               Гладчук А.Д.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей,

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей до відповідача ОСОБА_2, посилається на те, що 27 вересня 2002 року між сторонами був укладений шлюб.

Після укладення шлюбу позивач змінила своє до шлюбне прізвище Назаренко на шлюбне прізвище ОСОБА_2.

Під час шлюбу з ОСОБА_2 у сторін народилося двоє дітей: син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та донька ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_2.

За час спільного проживання позивача з відповідачем останній зловживає спиртними напоями, безпричинно влаштовує сварки, наносить побої позивачу.

Неодноразово позивач вимушена була звертатися за допомогою до працівників міліції у зв'язку з насильством в їх сім'ї з сторони відповідача ОСОБА_2 Однак, міри адміністративного впливу які застосовувалися до відповідача не вплинули на зміну у поведінці останнього.

Також позивач зазначила в позові, що на її повному утриманні перебуває двоє неповнолітніх дітей, так як відповідач відмовляється добровільно надавати матеріальну допомогу на утримання їхнім неповнолітнім дітям.

Позивач зазначає, що відповідач не працює, не має постійного заробітку, та не вживає ніяких заходів щодо матеріального утримання неповнолітніх дітей, а також  не перебуває на диспансерному обліку з приводу хронічних захворювань, які потребують значних матеріальних затрат на придбання лікарських засобів та обов'язкового санаторно-курортного лікування.

Позивач також зазначає,  що аліменти відповідач нікому не платить, стягнень по виконавчим документам з відповідача не проводиться. Інших неповнолітніх дітей крім доньки та сина, та непрацездатних осіб на триманні у відповідача немає.

На підставі викладеного позивач вважає, що судом може бути присуджене стягнення з відповідача, на утримання малолітнього сина ОСОБА_3 аліментів у розмірі 50 гривень щомісячно та на утримання малолітньої доньки ОСОБА_4 аліментів у розмірі 50 грн. щомісячно. Даний розмір утримання суттєво не погіршить матеріального стану відповідача в зв'язку з тим, що відповідач є працездатною особою.

В позові зазначається, що неодноразові спроби позивача вирішити питання з відповідачем щодо його участі в утриманні неповнолітніх дітей та надання ним добровільної матеріальної допомоги на утримання доньки та сина не призвели до позитивного результату, відповідач відмовляється добровільно надавати кошти на утримання дітей та умисно ухиляється від виконання свого обов'язку.

    На підставі зазначеного позивач просить стягнути з позивача на її користь аліменти на утримання неповнолітніх дітей, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у твердій грошовій сумі у розмірі 50 гривень щомісячно на кожну дитину до досягнення ними повноліття. Стягнення аліментів проводити з дня звернення з позовом до суду. Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

В судовому засіданні позивач підтвердила обставини зазначені в позові та просила задовольнити позовні вимоги стосовно стягнення з відповідача аліментів. Наполягала на суму аліментів по 50 грн. щомісяця на кожну дитину.

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги стосовно стягнення з нього аліментів визнав в повному обсязі, не заперечував щодо їх задоволення.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що 27 вересня 2002 року між сторонами був укладений шлюб який зареєстровано міським відділом реєстрації актів громадянського стану Чернівецького обласного управління юстиції м. Чернівці про що в книзі реєстрації актів про укладання шлюбу 27.09 2002 року зроблено запис за №1358 (а.с. 6).

Судом також встановлено, що під час шлюбу у сторін народилося двоє дітей: син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та донька ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується наявними в матеріалах справи свідоцтвами про народження (а.с. 7, 8)

Судом встановлено, що сторони проживають окремо, спільного господарства не ведуть, що в судовому засіданні підтвердив відповідач.

Судом також встановлено, що неповнолітні діти знаходиться на утриманні позивача, чого в судовому засіданні не заперечував сам відповідач.

Крім того судом встановлено, що відповідач не працює, не має постійного заробітку, та не вживає ні яких заходів щодо матеріального утримання неповнолітніх дітей, а також не перебуває на диспансерному обліку з приводу хронічних захворювань, які потребують значних матеріальних затрат на придбання лікарських засобів та обов'язкового санаторно-курортного лікування.

Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України, відповідач - ОСОБА_2, як батько неповнолітніх – ОСОБА_3 та ОСОБА_4, зобов’язаний утримувати неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття.

Згідно ст. 181 Сімейного кодексу України - за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до вимог ст.182 Сімейного кодексу України – при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів на інших дітей.

Згідно ст. 184 Сімейного кодексу України, у випадку якщо платник має нерегулярний мінливий дохід, розмір аліментів у твердій грошовій сумі визначається судом.

Судом встановлено, що відповідач офіційно не працює, має мінливий, нерегулярний дохід, а тому, з нього  необхідно стягувати аліменти в твердій грошовій сумі.

Відповідач в судовому засіданні ствердив, що він згідний та спроможній сплачувати на утримання дітей аліменти в розмірі по 50 грн. на кожну житину щомісячно, а саме позивач наполягала в судовому засідання про стягнення з відповідача саме такого розміру аліментів.

Беручи до уваги вище викладене, суд вважає, що ОСОБА_2, як батько неповнолітніх – ОСОБА_3 та ОСОБА_4, зобов’язаний сплачувати на користь ОСОБА_1 на утримання  неповнолітніх дітей аліменти в розмірі 50 грн. щомісячно на кожну дитину окремо, починаючи з 05.05.2010 року до настання їх повноліття.

Керуючись ст.ст. 180-184  Сімейного кодексу України,  ст.ст. 10, 60, 81 ч.3 п.4,  88, 212-215 ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей - задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти на утримання неповнолітнього - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, кошти у твердій грошовій сумі у розмірі 50 гривень щомісячно, починаючи з 05 травня 2010 до досягнення ним повноліття.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти на утримання неповнолітньої - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, у твердій грошовій сумі у розмірі 50 гривень щомісячно починаючи з 05 травня 2010 до досягнення нею повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 8,50 грн. на користь ОСОБА_1.

Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30,00 грн. на користь ОСОБА_1.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 42,50 грн. на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_2, на користь держави, витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 90,00 грн.

Допустити негайне виконання стягнення аліментів – у межах суми платежу за один місяць.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.

Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський районний суд м. Чернівці. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація